Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Méhen kívüli műtét után 8...

Méhen kívüli műtét után 8 héttel pozitív lehet még a terhességi teszt?

Figyelt kérdés
Laparoszkópos, méhen kívüli műtétem volt 8 hete (7 hetes volt a magzat), véreztem a műtét után, un tisztuló vérzés, aztán megjött a műtétre rá 30 nappal, ahogy a ciklusaim is lenni szoktak (elég darabos vérzés volt és rövid), elmentem kontroll vizsgálatra, ahol minden rendben volt, bár hüvelyi ultrahangos vizsgálat nem volt. Innentől lehetett újra nemi életet élni. Rá két hétre megjött rendesen már, pont olyan volt mint szokott. Ennek kb. két hete, ezért csináltam ovulációs tesztet, hogy lássam, minden a helyére került-e. Azt tapasztaltam, hogy 7 napon keresztül + volt (mindkét vonal erős vastag volt), ezért tegnap vettem egy terhességi tesztet és az is + lett. Halvány, de határozottan látszott. Felhívtam ma az orvosom, hogy ez történt...szerinte belefér és normális és szerinte feleslegesen idegesítem magam ezzel a teszteléssel. El vagyok keseredve...nyilván a műtét után terhes nem maradtam, kevesebb mint két hete menstruáltam, szóval aterhességet kizárnám egyelőre. Még mindig lehet, hogy az előző terhesség miatt van bennem hormon? Addig nem is tudok teherbeesni, amíg ki nem ürül, de akkor hogy menstruálhattam?
2016. jún. 30. 14:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem méhen belüli vetélés és műtét volt. 5 héttel a műtét után csináltam tesztet, hogy lássam a hcg kiürült-e, és negatív lett.

Szerintem 8 hét alatt a hcg-nek távoznia kell, főleg, hogy a ciklusod is helyreállt, és már kétszer is menstruáltál.

Lehet, hogy a terhesség sem kizárható, ha nem volt védekezés. Végülis 10. dpo-n már lehet pozi teszt, lehetett egy nagyon korai ovu esetleg ...

2016. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem lettem nyugodtabb :) Igazából csak ha terhes lennék újra, egyből szeretnék elmenni ultrahangra, hogy kizárhassuk a méhen kívülit. Nem szeretném ezt még egyszer átélni, annak ellenére, hoyg tudom, hogy nem nagyon tehetek ellene.
2016. jún. 30. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
De miért nem mész el a dokihoz? Ok, hogy azt mondta ez belefér, de hívd vissza mondd meg hogy akkor nyugodnál meg ha megnézne.
2016. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pont ma 4 hete, hogy voltam a kontroll vizsgálaton, szóval azóta nem védekeztünk. De múlt hét hétfőn meg menstruáltam rendesen...nem értem. És nem tudom, hogy most meddig várjak és mire :)
2016. jún. 30. 16:08
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve bocsánat, ma 3 hete, (június 9-én) voltam a kontrollvizsgálaton és 20-án jött meg.
2016. jún. 30. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Védekezés nélküli szex, visszaállt ciklus, háááát, ez lehet baba.

Húgom vetélés utáni 6 hetes kontrollon már terhes volt ...

Szerintem menj orvoshoz, bár az is igaz, hogy még semmit nem látna. Talán csináltathatnál egy bhcg-t vérből, ott látod, mennyi az érték.

#1 voltam

2016. jún. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon biztató amit irsz. Ezt másképpen nem is lehet, csak pozitívan :) köszönöm! Közben visszahivtam a dokit, felbuzdulva az itt olvasottakon, mondta, hogy aki vérzik, nem terhes. Nem vitatkoztam. Abban maradtunk, hogy várjunk két hetet a következő verzesig és lássuk meg!
2016. jún. 30. 19:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Missed ab utan 1 hettel mar negativ volt a hcg ver tesztem. 11 hetes volt a baba. 😑😔.
2016. júl. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet kedves kérdező???
2016. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm, hogy érdeklődsz...ott kezdem, hogy orvost váltottam :) Múlt héten voltam az új orvosnál, aki kiderítette, hogy a bal oldali petefészkemben van 3 kis ciszta...ezért voltak pozitívak a tesztek, így már minden érthető. Kaptam rá Norcolutot, amit majd a menstruáció előtt kell beszednem 5 napig és kihajtja szépen őket, remélhetőleg. Erről esetleg valakinek van tapaszatlata? Az előző doki a műtét utáni kontorllon nem ultrahangozott meg, pedig akkro talán már ő is észrevette volta a cisztákat. Illetve nagy valószínűséggel a clostylbegyttel egy kicsit túladagolt és túl sok és nagy petém érett, így történhetett meg a méhen kívüli és a ciszták is :( Azt mondta, hogy ez már hyperstimuláció és nagy hibát követett el azzal, hogy nem követte az ulranahggal a ciklusomat a gyógyszerszedés alatt. Szóval így jártam. Végre értek minden már. Megyek vissza majd 3 hét múlva, remélem addigra nem lesznek már ott és újra tervezhetjük a babát.
2016. aug. 1. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!