Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Terhességmegszakítás (vetélés)...

Terhességmegszakítás (vetélés) után sikerült valakinek teherbe esni még az első menzesz előtt? Tudom várni kéne de azt olvastam ilyenkor könnyebb teherbe esni.

Figyelt kérdés
Másfél hete volt egy terhességmegszakításom sajnos. Nem biztos hogy megmaradt volna a baba nem mertem kockáztatni... De úgy érzem megőrülök hatalmas űr van bennem..
2016. aug. 17. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mit nem mertél kockáztatni? Nem értem... Volt valami baja, vagy hogyhogy nem biztos, hogy megmaradt volna? Egyik baba se marad meg biztosan, csak ha már megszületett.


A küret ciklusában semmi esetre se próbálkoznék a helyedben, ki lettél tágítva, meg minden. Én nagyvetélés (24. hét) után 3 hónappal lettem azonnal terhes, semmi gond nem volt. Első próbálkozós hónap volt egyébként és rögtön sikerült, nem "hátráltatott" a kihagyott három ciklus.


Szerintem várj egy kicsit, kell az a pici idő a testednek-lelkednek is.

2016. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Komolyan mondom, az eszem megáll az ilyen emberektől.... Bújj már el inkább!
2016. aug. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, inkomplett vetélés műszeres befejezessel.

Az első mensit szerintem várd meg. Nekem azt mondták, 3 hétig ne legyen szex, de sok orvos 6 hét szexmentességet javasol. Ez azért fontos, hogy a méhszáj ismét zárt legyen, ne jusson fel fertőzés.

Az első mensim 30 napra jött meg. Utána már nem védekeztünk, a harmadik ciklusban jött össze a baba, minden rendben van vele.

Előbb el kell engedned ezt a terhességet. Te még nem új terhességet akarsz, hanem ezt folytatni. Én is ezt éreztem, de sajnos ezt nem lehet. Le kell zárni, úgy lehet továbblépni.

Sok erőt és kitartást kívánok. Hamarosan biztosan egy egészséges baba édesanyja leszel!

2016. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A 8. hétbe vetéltem el.2 hónapot vártunk, a harmadikba sikerült.

Viszont amit nem értek,hogy akkor most spontán elvetéltél vagy miután azt írod,hogy nem bizti megmaradt volna abortuszt csináltattál.

2016. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Véreztem és kissebb volt mint kellett volna.. Elvetettem. Előtte lévő hónapban rengeteg antibiotikumot kellett szednem valószínűleg a szervezetem is le volt gyengülve. Soha nem voltam ilyen helyzetben nagyon megviselt a dolog.
2016. aug. 17. 13:30
 6/13 A kérdező kommentje:
Azóta szedek terhesvitamint folsavat.
2016. aug. 17. 13:32
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

És ha könnyebben teherbe esnél, azzal mire mennél?

Nem véletlenül mondják, hogy meddig nem lehet. Mert hiába esel teherbe, ha utána meg nem marad meg, mert nem tartottad meg a kötelező várakozási időt.

Szerintem inkább várd ki az időt és legyen egészséges terhességed és babád, minthogy utána semmi ne legyen!

2016. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nekem nem kerek ez a történet... Se azért nem vetetünk el babát, mert vérzés jelentkezik (számtalan terhességben előfordul), se azért, mert kisebb a menzesz szerinti koránál (=később fogant). Szerintem vagy nagyon rossz döntést hoztál akkor megfelelő információk hiányában, vagy most ezzel etetsz minket (esetleg magadat is...) hogy miért nem tartottad meg.


Egyébként bármi is történt, MÉG NE próbálj teherbe esni, regenerálódni kell a szervezetednek.

2016. aug. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3 honapot varj min.

Amugy nem ertelek..

2016. aug. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Lehet rossz döntést hoztam.. Úgy gondoltam a sok gyógyszer miatt történt mindez. Nem olyan vagyok aki poénból jár abortuszra. 37 éves vagyok eddig egy terhességem volt van egy 10 éves fiam és ezt a babát is nagyon szerettem volna.
2016. aug. 17. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!