Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kérdésem csupán költői.. elég nehezn fogom fel, ami történt.

Július végén nem jött meg a menstruációm. Vettem egy tesztet, és kiderült, hogy babát várok. Először döbbenet, mert egyáltalán nem terveztük (40 éves vagyok, a férjem 43 és már van egy 3,5 éves kisfiunk), de aztá persze örültünk. Voltam a céges dokinál (az én orvosom szabin volt), aki megállapította, hogy a mérete alapján kb. 7 hetes.


Aztán mi voltunk nyaralni, és ma elmentem a saját orvosomoz, ahol megállapították, hogy a baba kisebb, mint kellene, de a nagyobb baj, hogy nincs szívhang.. :( Holnap reggel megyek a kórházba, hogy újra megnézze.


Valaki járt már úgy (és előre elnézést a bizarr, megrázkódtató kérdésért), hogy megállapították, hog ynincs szívhang, majd másnapra lett...?


2016. aug. 31. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Előszöris nagyon sajnálom. Nem tudom mi történhetett, ezer oka lehet és bocsáss meg az őszinteségemért, de nem vagy a kimondott gyerekvállalós korban. Szóval ilyenkor már több komplikáció lehet, ami nem feltétlen van így, de akkor is benne van a rizikó. Lehet genetikai rendellensség vagy bármi. És a kor sem biztos, hogy amitt. Huszonévesen volt vetélésem, szóval látod. Kívánom a legjobbakat és, hogy holnap meglássák a szívhangot. Nem tudom milyen uh-géppel nézte a dokid. Középidőben fogant-e pont. Nem biztos, hogy rögtön a legrosszabbra kell számítani. Lehet minden jóra fordul. Erőt neked!
2016. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ennyi idős terhességnél ezt nagyon nehéz elnézni. Olyan még csak csak előfordul,hogy 6 hetes van,aztàn 7 hetesen nem làtjàk 8 hetesen pedig minden rendben van. De ha jól értem a leìràsodból te kb 10 hetes lehetsz. Itt màr nem igen tévednek még vacak sztk-s gépekkel sem :-S kìvànom,hogy ne legyen igazam, de nincs sok remény.

Nekem egyszer 12 hetes uh- n derült ki hogy màr nincs szìvhang... Na azt az érzést...

A lehető legjobbakat kìvànom.

2016. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, valóban nem vagyok már a fiatalságom csúcsán.. ezért is hallgattunk inkább az eszünkre, amikor úgy gondoltuk, hogy nem vállalunk több gyermeket. Viszont egészségesen élek, nincs betegségem, tehát a testem akár még fiatalabb is, mint a korom...


Az orvos is azt mondta, hogy az okokat ilyenkor nem lehet tudni, és igen, valószínűleg valami rendellenesség lehet mögötte.. Csak már úgy felkészültünk erre az apróságra, annyira vártuk.. Amilyen gyorsan meg kellett barátkoznunk a gondolattal, hogy lesz egy kistestvére a kisfiunkank, most olyan nehéz elfogadni, ami történt :(

2016. aug. 31. 22:01
 4/14 A kérdező kommentje:
A dokinak jó gépe van, de éppen azért hív be a kórházba holnapra, hogy egy alaposabb géppel is megnézhesse. De nem biztatott :( amit persze meg is értek. Láttam rajta, hogy ő is nehezen fogadja el ezeket a helyzeteket, még ha nem is egy ilyen esettel találkozott már.
2016. aug. 31. 22:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen nem volt, bar ha jol tudom nem is kell akkor meg.Visszahivott az orvosom 1 het mulvara, akkor mar volt.Most menszi szerint akkor hany hetes is vagy?7 hetesen kellene mar lennie szivhangnak.Szurkolok neked!
2016. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos elég gyakori ebben a terhességi korban ez. Mivel már a régebbi doki is 7 hetesnek látta a babát, nagyon kicsi az esély, hogy holnapra látni fogják a szivhangot :((

Tudom, mit érzel. Áprilisban ugyanígy voltam, mint te. Én 42 vagyok, és mi terveztük a babát, másfél évet vártunk rá.

Most ismét babát várunk, már 13 hetes, és minden rendben.

A vetélés után lettünk igazán biztosak abban, hogy szeretnénk még gyereket.

Drukkolok neked, és gondolok rád!

2016. aug. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudom, pontosan mikor volt az utolsó menstruációm, mert pont a június-t nem írtam fel.. Május 5-én még volt, aztán júiusban is valamikor, de nem jegyeztem fel :( júliusban pedig már tuti nem volt.


Az utóbbi fél évben kb már kicsit össze-vissza jött meg, volt, hogy 25 napra.. szóval vagy május vége, vagy június eleje. Én a június elejét saccoltam be, de mondom, nem vagyok benne biztos.

2016. aug. 31. 22:08
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, mi is úgy vagyunk ezzel, hogy most már szeretnénk! Lehet, hogy szegény kicsit megérezte, hogy nem voltunk biztosak az elején, én inkább elment.. tudom, ez elég misztifikus.. de már mindent kitalálok..
2016. aug. 31. 22:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne magadat okold!

Ha ebben a korban nem fejlődik, és elhal, akkor a legtöbb esetben progeszteron hiány az oka. Én 35 vagyok, nálam két missed ab után mondta a doki, hogy ez a legvalószínűbb ok.

Most kapok Utrogestant, és egyelőre minden rendben van, a magzatom a várt ütemben fejlődik, már beléptünk a második trimeszterbe.


Ha szeretnétek újra próbálkozni, akkor előbb kérd meg az orvost, hogy csináltasson vérből teljes hormonsort, illetve ha sikerül, akkor támogassátok meg egy kis progeszteron pótlással.


Nagyon sajnálom. :(

Szerintem a legjobb most az, ha nem reménykedsz benne, hogy lesz mégis csak szívhang, mert nem valószínű. Ezt a babát most neked is el kell engedned.

2016. szept. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ma reggel sem volt szívhang :( kedden műtenek.
2016. szept. 1. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!