Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab

A kérdés

Egy éven belül két missed ab-om volt. Olyan történetekre lennék kíváncsi akik szintén így jártak és tovább mertek-e próbálkozni?

Idén májusban és most október végén volt egy missed ab-om. A másodiknál kaptam progeszteron pótlást is. Két hét múlva kontroll vizsgálat, ott megkapom a kivizsgáláshoz a beutalókat. De az orvosom azt mondta, hogy két menzesz után máris kezdhetünk újra próbálkozni. Még nem döntöttük el folytatjuk-e a baba projektet. Azok történeteire lennék kíváncsi akik tovább mertek próbálkozni, sikerült vagy nem ennyi missed ab után teherbe esni és egészséges babát szülni?

Keress kérdéseket hasonló témákban: missed ab, két missed ab, több missed ab, vetélés

2016. okt. 28. 16:11  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Nekem is egy éven belül volt két missed ab, tavaly áprilisban és decemberben. Most újra babát várunk, progeszteron pótlást most kaptam először, és egyelőre minden vizsgálat szerint jól van, szépen fejlődik, és már vidáman rugdos.

Remélem, a szülés során sem lesz semmi gond, de arról még nem tudok nyilatkozni.

25 hkm

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/21Időpont 2016. okt. 28. 16:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint ha jól gondolom pár ciklus után megint bele mertetek vágni. Barnáztál vagy csak a biztonság kedvéért kaptál progeszteront?

# 2/21Időpont 2016. okt. 28. 16:46 Privát üzenet

Nekem 7 éve volt 2 missed ab-om. Utána született 1 kisfiam.

Most szeptemberben megint lett egy missed ab. Már ebben a hónapban próbálkoztunk. Jövőhét vasárnap kiderül, hogy sikerült-e.

Ne add fel.

Viszont érdemes megnézetni a pajzsmirigyed és inzulin rezisztenciát.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/21Időpont 2016. okt. 28. 17:50 Privát üzenet
Én először ezeket tisztáznám: pajzsmirigy (2,5 alatt kell lennie), antiTG, antiTPO (autoimmun pajzsmirigy betegséget jelezhetnek), inzulinrezisztencia (min. 3 pontos), kiterjesztett véralvadás teszt (protein C, S, lupus antikoaguláns, INR, APTI, APTI rezisztencia). Ezek mind okai lehetnek az ismétlődő vetéléseknek. Ha ezek negatívak, még ilyen irányba is érdemes elmenni, bár ezek többnyire drága, önköltséges vizsgálatok: NK sejtarány vizsgálat (ölősejtek aránya), HABAB vizsgálat (pároddal való összeférhetőséget mutatja meg).

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/21Időpont 2016. okt. 28. 18:07 Privát üzenet

...és a trombophiliát is nézetni kellene.

Sajnálom ami Veled történt, kitartást. Mihamarabbi babásodást :)

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/21Időpont 2016. okt. 28. 18:45 Privát üzenet

2014 áprilisában missed ab, novemberben a 16.heten elfolyt a magzatviz es megmutottek. 3 hónapot akartam várni, de aztan lett egy epehólyag mutetem 2015. márciusban. Júliusban lettem terhes, 40 evesen. Idén áprilisban született a kisfiam. Testvért is szeretnénk. 😊

A harmadik esetben szedtem Utrogestant, ahogy pozitív lett a teszt, azonnal.

Hajra!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/21Időpont 2016. okt. 28. 19:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok történetet nektek, jó olvasni a sikereteket és, hogy volt bátorságotok tovább folytatni az nagy bátorságra vall.

A kezdő kérdésben nem írtam, hogy már van egy kislányom. Akinél nem volt semmi gond, 3 éve szültem. Nagyon szerettünk volna kistestvért csak most ledöbbentünk ezen a sikertelenségen egymás után kétszer is.

Nem tudom feladjuk-e az álmunk vagy merjük tovább folytatni.

Az orvosom azt mondta minden lehetséges vizsgálatra el fog küldeni, még nem tudom mi lesz majd a beutalókon.

# 7/21Időpont 2016. okt. 28. 21:12 Privát üzenet

4 terhességből van egy gyermekem, ő a 2.-ból született. Előtte, utána volt korai vetélésem, az utolsó terhességemnél más volt a baj (de inkább nem írom le, nem akarok senkit ijesztgetni).

A lényeg, hogy sose derült ki, mi okozta a vetéléseket, progipótlást is kaptam mindegyiknél, nem számított.

A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/21Időpont 2016. okt. 28. 22:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó! Ennyi sikertelenség után fogtok még tovább próbálkozni a kistestvérrel? (22:27-es)

# 9/21Időpont 2016. okt. 29. 07:35 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Konkrétan úgy éreztem, hogy én írtam ezt a kérdést. Tavaly decemberben, és idén október elején volt missed ab-om. Sajnos a szivverést egyiknél sem éltük meg, mert 5.-6.-től nem fejlődött tovább. Kikonyorogtem a dokimnál a vizsgálatokat, pedig mondta hogy a 3. után szokás csak. Én mondtam, hogy ezt értem, de 23 évesen ne mondja hogy ez tök normális, a másik, meg hogy lelkileg nem élnénk túl mégegyszer ezt. Valaminek lennie kell. Volt petefészek cisztám az első terhességnél, de felszivodott idő közben, úgyhogy még arra sem lehet fogni😔 Na a lényeg a lényeg, elküldött minden vérvételre, decemberben megyek majd.remélem valamit megtudunk, és 2017-ben összejön a várva várt Babóca:)

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/21Időpont 2016. okt. 30. 22:28 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vetélés után mennyi idő mulva lehet ujra próbálkozni?
Spontán vetélés vagy missed ab? Melyik után áll vissza gyorsabban a szervezet? Melyik után lehet korábban újra próbálkozni? 20 mm-es a baba.8-9 hetesnek felel meg.
36 évesen, a 10. hétben elhalt a magzatom. Első terhességem volt. Műteni kell. Mi történik a műtét előtt, alatt, után? Fájdalom várható? Mikortól lehet újra próbálkozni a...
Kedden túl lettem a megkésett vetélésem miatti műtéten.3 hét múlva kontroll. Mikortól áll vissza kb. a menstruáció? Előtte nekem pontos 26 napos ciklusaim voltak.2-3 ciklus után...
Kinek mikor jött meg először missed ab után? És mikor lehetett újra próbálkozni?
Mikor lehet újra próbálkozni a babával és szeretkezni missed an után?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Vetélés, missed ab rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!