Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Bármi ötlet? Jó tanács?...

Bármi ötlet? Jó tanács? Esetleg utazás vagy program? Aki járt már így, mire vágyott volna a helyzetben?

Figyelt kérdés

Feleségemmel sajnos elvesztettük a babánkat a nyolcadik terhességi héten.Ő érthetően teljesen kiborult,csak fekszik az ágyban,semmit sem csinál csak a falat nézi vagy a tvt,enni nem bír,inni is nagyon keveset iszik.Tudom a legjobb tanács amit kaphatok az hogy segítsek neki,legyek mellette és vele,de gondoltam talán van ennél valamivel több is amit tehetnék...Az is jó ha valaki itt járt már így és elmondja mire vágyott volna,amit esetleg nem kapott meg legyen az lelki vagy bármilyen más dolog,vagy mit szeretett volna csinálni,mi tett volna boldogabbá egy kicsit is vagy hogy jobban érzed magad...

Férfiként másképp éli ezt az egészet meg az ember,szóval nagyon sokat segítene a hölgyek válasza és nézőpontja.



2016. nov. 11. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! Kitartást! :(
2016. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Sajnalom.

Nalunk nem volt olyan amit nem kaptam meg.

Ami nagyon rossz lett volna, ha nem beszeljuk at tobsszor a dolgokat. Kibeszelhettem mindent.

2016. nov. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ő beszélni sem akar a dologról.Ha próbálkozom a dologgal ő hallgat engem,de nem beszél az egészről,azt mondja nem akar.Próbálok mindent megtenni amit csak lehet
2016. nov. 11. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor veszítettétek el a babátokat? Ha még nagyon friss a dolog, akkor lehet, hogy csak időre van szüksége, meg arra, hogy egy picit belesüppedjen a fájdalmába, és ha készen áll, lehet, hogy nyitni fog. Én ilyen típus vagyok. Képtelen vagyok tudatosan jobban lenni, ha nagyon cefetül vagyok, inkább gyorsan megjárom a poklot is, hogy viszonylag hamar kikeveredjek belőle. És ha 1-2 napra átadom magam a fájdalmamnak, akkor könnyebben fel is dolgozom azt.

Milyen típus a feleséged?

Ültél már csak úgy mellette a kezét fogva és nem szólva semmit? Kérdezted már meg tőle, hogy mire vágyik ebben az esetben?

2016. nov. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos szerintem elég rosszul áll ő maga hozzá.

Amikor mi megtudtuk, hogy nincs szívhang és műtéti befejezés kell, mindketten padlón voltunk (férjem is), én jól kibőgtem magam. Ez egy hétfői nap volt, csütörtökre kaptam időpontot műtétre. Kedden, szerdán bementem dolgozni. Péntek reggel kijöttem a kórházból, délután elmentünk egy kicsi, családias fesztiválra a hétvégén (ez már a szomorú esemény előtt tervezve volt)...nem volt nagy bulizás nyilván, de nekünk jobb volt a legjobb barátainkkal lenni. Hétfőtől dolgoztam, igaz az első 3 napot otthonról.

Szerintem minden jobb mint a 4 falat nézni és belezuhanni az önsajnálatba. Amit tudnia kell, hogy a koraterhességek egy jelentős része sajnos véget ér, nehéz persze megélni, de a következőre kell koncentrálni és előre nézni. Menjetek el sétálni és üljetek be egy jó kávéra/sütire valahova, vagy nézzetek meg egy jó filmet.

Kitartást és türelmet neked!

2016. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Válaszolva a kérdésekre,másfél hete történt a dolog.Régen voltak sajnos depressziója,pánik rohamok is,ezért aggódom.

Érzelmeket kicsit nehezen fejez és mutat ki,de egyre jobban megy nem ki.Régóta szeretnénk már babát és sajnos mikor most sikerült ez az egész történt,ő pedig padlón van.Volt hogy kérdeztem nincs-e szüksége valamire,de azt mondta nincs...Én pedig aggódom.Sokszor ülök mellette,vagy fekszem mellette,ő odabújik mellém,megölel,de nem beszél csak csendben van.Van amikor sírni kezd,van amikor pedig kitör belőle a sírás.Alapból nagyon érzékeny típus...Nagy családra vágyik ő is,én is.

2016. nov. 11. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom,ami veletek történt,de igaza van itt egy hozzászólónak,ha az elején történt,akkor valószínűleg nem lett volna egészséges,még mindig jobb most,mint később. Én 23 hetes terhesen vesztettem el a babánkat,és rohadt nehéz. A poklot jártuk meg a férjemmel,most pedig az okokat kutatjuk,vannak eredmények,és ez hajt. Talán érdemes lenne egy -két rutin vizsgálat,hogy legyen ok,hogy kikeljen az ágyból.Engem ez hajt,hogy nyomozok,közben azon vagyok,hogy lelkileg és fizikailag is erősítsem magam. Rengeteg fórumon olvasok erről,anyukákkal beszélgetek,akik sorstársak. Nem adjuk fel.

Viszont ez egy olyan seb,ami soha sem gyógyul be,csak az idő segít.Hadd élje meg a fájdalmát,viszont ha korábban is voltak gondjai,akkor érdemes lenne szakembert keresni. Én is pszichológushoz járok,és sokat segít.

És menjetek,utazzatok,mi karácsonykor sem leszünk otthon,még fát sem öltöztetek...mert nem.

Szerencsére én tudok róla beszélni a férjemmel,sőt,hátha idővel ő is megnyílik. Kitartást!

2016. nov. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az idő fog segíteni, meg az, hogy lefoglalja magát. Nekem a munka sokat segített, pénteken vetéltem el (10 hetes volt), hétfőn már mentem dolgozni, és segített. Az is jó volt, hogy beszélgettem róla sokakkal, de jobban megviselt, mint gondoltam, állandó fejfájásom, hátzsibbadásom lett. Kivizsgáltattam magam, de semmit nem találtak. Az segített, mikor olvastam egy cikket, hogy segít, ha elképzelem a babát és gondolatban megölelem, elképzeltem, jóóóól kibőgtem magam és következő hónapban megfogant a lányunk. Azért nehéz ez, mert nehéz úgy elgyászolni, hogy nem láttad, nem ismerted, mégis ott volt. Adj neki időt, aztán lehet kimozdítani ebből az állapotból és újra próbálkozni.
2016. nov. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagyunk itt nagyon sokan, mutass meg neki néhány missed ab-os beszélgetést/kérdést. Szerintem egy kicsit rossz a hozzáállása, beszéltetni kellene mindenféleképpen. Túlzásba viszi az önsajnálatot és az elvesztett terhessége feletti gyászt. Az sem baj ha kitörnek belőle az érzelmek és pillanatnyi feszültség lesz köztetek, majd megnyugszotok. Amit most csinál az túlzás és nem indokolt.

Ettől sokkal rosszabb is történhetett volna, ez még a rossz lehetőségek közül a jobbik.

Nekem fél éven belül kettő is volt. Valaki azt mondta búcsúzzak el tőlük, gyújtsak egy-egy gyertyát nekik. Megtettem, elégettem az UH felvételeket is a gyertya gyújtáskor. Néha még kiborulok, sírok egyet vagy feszült vagyok, nálam is még friss a második missed ab élménye. Ezeket a helyzeteket szerencsére nagyon jól kezeli a férjem, tudja, hogy előbb-utóbb megnyugszik a lelkem.

2016. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most úgy tűnik kicsit jobban van,aztán újra padlóra kerül,megint jobban van,megint újra nem és magát hibáztatja hogy ő tett vagy épp nem tett valamit,azért történhetett az egész.Tudom kezelni őt,tegnap rendesen ki is borult,sírt másfél vagy két órát végül elaludt sírás közben.De legalább most már kisírja magát,próbál enni meg inni,igaz keveset tud azt mondja a torka össze van szorulva meg a gyomra "olyan nem jó".De most már legalább kezd vissztérni lassan,még ha néha sír is
2016. nov. 14. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!