Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozni?

Hogyan kezdjek el programozni?

Figyelt kérdés
Milyen programozási nyelvet ajánlotok,milyen oldalakat ajánlotok,honnan nézhetnék segítséget?

2015. jún. 6. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Mit szeretnél programozni főleg?
2015. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ozmium42 ***** válasza:
Python
2015. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát még nem tudom.

Nagy általánosságban kérdezem,mivel érdemes kezdeni,mert még nem tudok semmit,gondolom,ha majd jobban beletanulok,akkor választanék,hogy pontosan mit is akarok.

2015. jún. 6. 21:38
 4/7 Hecvid ***** válasza:

Hát ez attól is függ, hogy mennyire vagy biztos abban, hogy ezzel akarsz foglalkozni és hogy mennyire van az ilyesmihez affinitásod. Ha először csak ki szeretnéd próbálni, akkor válassz, valami egyszerű nyelvet, ami arra jó, hogy ráérezz, eldöntsd mit szeretnél. Erre mondjuk jó a Pascal. Sok iskolában ez az első "igazi" programozási nyelv, amit tanítanak. Elég egyszerű, szóval jó kezdésnek. Itt egy oldal, ami szerintem egész jól elmondja a lényeget:

Pascal - [link]


Ha rögtön belevágnál a közepébe, mert biztos vagy a dolgodban, akkor feltéve, hogy nagyon könnyen megértesz dolgokat, kezdheted a nagyágyúkkal is, mint C++ vagy JAVA. Ezeket, viszont mivel elég elég "nehezek" könyvből érdemes tanulni. De ezt persze NEM javaslom, mert jobb alapozott tudással nekivágni ezeknek.

2015. jún. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A C++-t én sem nagyon javasolom, főleg, ha nem programozásból akarsz megélni, csak úgy mellékesként szeretnél valami ilyesmivel foglalkozni (bár a grafikához/komoly számítógépes játékok/időkritikus programok erősen ajánlott, de ott is csak akkor, ha tényleg programozni szeretnél munkaként). A Java egy fokkal talán jobb, de én is a python-t javasolnám (a pascal jó tanuló nyelvnek, de programozásra nem használja ma már senki), nekem van egy barátnőm, aki közgazdaságtant tanul és ő is csak vaktában belevágott a python-ba semmi gondja nincs vele.
2015. jún. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SimkoL ***** válasza:
'(a pascal jó tanuló nyelvnek, de programozásra nem használja ma már senki)' Szerinted. a Delphi/Object Pascal a Tiobe szerint [link] a 10. a használt nyelvek sorában. A 'sima' Pascal valóban csak a 20.
2015. jún. 9. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Jogos, köszi! :)
2015. jún. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!