Missed abortion műtét?

Figyelt kérdés
Holnap kell mennem, de nem kaptam szinte semmi infót, hogy mi a menete, kell-e vinni valamit, meddig tart stb. 2 antibiotikumot kell bevennem, és éhgyomorra menni, ennyit tudok. Akinek mostanában volt, tudna segíteni?
2017. jan. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem kellett antibiotikumot bevennem. Ez fura.


Reggel éhgyomorral betegfelvételen kellett jelentkezni, majd felmenni az osztályra és a nővérpultnál jelentkezni.


Befektettek, átöltöztem hálóingre, kaptam a kezembe branült, és feltették a méhszáj tágítót (ha még nem szültél természetes úton). Van ahol már krémet használnak erre.


Aztán a tágítás miatt várni kellett kb 2 órát, meg előttem is volt műtét. Előbb azokat műtötték, akiket nem kellet már tágítani. (Egyébként nemcsak missed ab miatt csinálnak küretet, hanem polip, mióma és más egészségügyi problémák miatt is. Így volt több korosztály is aki műtétre várt aznap.)


Majd adtak egy zöld műtős sapit, el kellett menni pisilni, bugyit le kellett venni és hálóingben besétálni a műtőbe, majd felfeküdni a műtőasztalra, hálóinget derékig felhúzni, lábakat betenni a kengyelbe.

Branülbe megkaptam az altatót és már kint ébredtem. Nem fájt semmim. Felállni egy darabig nem szabad az altatás miatt, ezért még fekve felkaptam a párna alá készített bugyit a betéttel. (Ezt nővérek javasolták, hogy készítsem be a párna alá.) Aztán már csak vártam a zárójelentést.


9 körül feküdtem be az osztályra, és kettőkor megkaptam a zárót. Aznap haza lehetett menni.


Viszont valaki kísérjen haza, mert az altatás miatt nem biztonságos utána egyedül közlekedni, ne vezess autót se.


Nem tudom más kórházakban hogy megy de kb. hasonlóan szerintem.


Enni nem ehetsz, inni sem szabad, csak műtét után. Betétet, bugyit, hálóinget, papucsot vigyél. Ha tágítanak is, akkor olvasnivaló sem árt, esetleg wc papír, zsepi. Műtét utánra inni és ennivalót vigyél. Hosszú hajra hajgumi sem árt, vagy amivel össze tudod rendesen fogni. Ha nem akarsz vacakolni a betét bugyi kombóval, vihetsz Tena bugyit is, az egyben van így könnyebb fekve felkapni. Szülésnél már azt használtam. :-)


Kitartás!

2017. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 H_Vivien ***** válasza:
100%

Az antibiotikum a tágító miatt kell, én is kaptam receptet, de nekem beindult a vetélés, úgyhogy mégsem kellett. Azt mondták nekem, ha nem idnul be a vetélés felteszik a pálcát (mivel a kisfiamat császárral szültem), 12 órát kell várni, aztán műtét, befekvés egy éjszakára. Ez volt 25-én. 26-án reggel beindult a vetélés, úgyhogy a tágítás elmaradt. Éhgyomorra mentem a vércsoportvizsgálat miatt. Levették a vért, kaptam a karomba branült, kaptam egy flakon infúziót, mert sokat kellett várni a vércsoportra, lévén karácsony volt. A műtét 10 perc, altatásban, utána se fájdalom, se semmi. 3 órát még bent kellett maradnom megfigyelésen, aztán jöttem haza.

Én vittem 3 váltás ruhát pizsinek, vagy 5 db bugyit, 2 dupla csomag extra szárnyasbetétet és a szokásos dolgok, papucs, intimtörlő, tusfürdő ilyesmi, bár nem kellett bentmaradnom. A tágítás nem tudom milyen, de maga a vetélés folyamata nagyon sok vérrel jár, úgyhogy én készülnék, ha nem lesz rá szükség, akkor max. hazaviszed. A fizikai fájdalmat nem írom le, mert egyénenként változik, nem akarlak feleslegesen még ezzel is stresszelni. Nekem 4 hérig nem lehet ülőfürdő, medence, házasélet, illetve emelni. Ennyi.

2017. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az lemaradt, hogy volt már egy szülésem természetes úton.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2017. jan. 5. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a vércsoportvizsgálat miatt kell éhgyomorra menni...

Azt nem befolyásolja, bármit és bármennyit eszel vagy iszol...

Az altatás miatt kell éhgyomorra menni, hogy nem legyen mit kihányni, amitől megfulladhatsz.


A többi korrekt, de nekem se kellett antibiotikumot bevenni és még aznap hazaengedtek, nem kellett éjszakára maradni.

Fontos, hogy nálad legyenek a laborleleteid, ha már kész vannak az 1. trimesek, mert elfogadják azt a vércsoport eredményt.

2017. jan. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4. Igen, az altatás miatt nem szabad enni és inni. Nekem a vércsoport vizsgálatot 1 nappal korábban csinálták, és külön kiemelte a nővér, hogy nem szükséges éhgyomorra menni.

Az antibiotikum megelőzésre kellett.

Köszönöm a válaszokat, nagy segítség volt, hogy tudtam, mire számítsak!

2017. jan. 7. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!