Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után kinek mennyi...

Missed ab után kinek mennyi idő után jött össze a következő terhesség?

Figyelt kérdés

Decemberben missed ab-om volt, mert elhalt a baba kb. a 8. héten.

Előtte volt barnás vérezgetésem, amire kaptam progeszteron tartalmú gyógyszert, amitől ugyan a vérzés elmúlt, de a baba mégse maradt meg.

A 2. menstruáció után szeretnénk majd újra belevágni a férjemmel a baba projektbe.

Ha pozitívat mutat majd a teszt, utána elkezdhetem szedni magamtól a progeszteronos gyógyszert?

Nem szeretnék úgy járni, hogy megint ez történik velem.

Már most előre elkezdtem szedni a folsavat, szelént és cinket, ha pedig sikerül a terhesség akkor pedig elkezdem az Elevitet is.


2017. febr. 18. 08:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnalom, ami veled tortent.

Sajnos en mar tapasztalt vetelo vagyok, volt tobb is sajnos.

Nekem nagyon hamar beindult ujra a ciklusom a vetelesek utan, mindegy, hogy spontan ment el, vagy mutet volt, de ra 2-2,5 hettel mar voltmpeteeresem. Mindig egy honap varakozast javasoltak az orvosok, tehat a masodik ciklusban mar probalkozhattunk volna. Mi mondjuk nem tettuk, mert mindegyik utan voltam kivizsgalason, ami idobe telt es addig vedekeztunk.

De amikor elhagytuk a vedekezest, akkor egy alkalmat kiveve az elso ciklusokban terhes lettem ujra. Egyik esetben volt 3-4 honap, mig terhes lettem, de az sem sok.

A vetelesek elott szuletett mar ket gyermekunk, ok is 1, ill 2 ciklus alatt fogantak, szoval nalam a vetelesek utan ez ugyanugy ment, mint elottuk.


A vetelesnek rengeteg oka van. Az, hogy valkinel egyszer elofordul sajnos nagyon gyakori es altalaban kromoszomarendellenesseg az oka, tehat nem olyan dolog, ami ellen te tenni tudsz. Az ismetlodo vetelesnel van altalaban olyan anyai (vagy epp apai) ok, aminel fontos xy kezelest kapni a kovetkezo terhessegnel.

A progeszteronrol pedig tudnod kell, hogy bar rutinszeruen hasznaljak Magyarorszagon, de az csak akkor segit a terhesseg megtartasaban, ha progeszeronhiany van az anyanal. Ha neked nincs, akkor szedheted akar marekszamra, vagy szedhetted volna az elozo terhessegnek is az elejetol is, akkor sem valtoztatott volna semmit sem a dolgokon.

Pl nalam semmi gond nincs a progeszteronnal, neztek tobbszor a teherbeesesek elott, a terhessegek kozben. Ettol fuggetlenul kaptam tobb terhessegnel is es 4 vetelesbol ketszer progeszteron mellett is veteltem. Tehat nem segitett, mert nalam nem azzal van a gond.

De persze megprobalni lehet, de megkerhetned az orvosodat, hogy kovetkezo ciklus alatt kuldjon el vervetelre progit nezetni, attol meg ugyanugy probalkozhattok.

Ha kapsz progipotlast, akkor azt a pozitiv teszttol szoktak alkalmazni altalaban.

De ha bizonyitottan progeszteronhiany van, akkor mar a peteeres utan el kell kezdeni hasznalni. (Peteeres utan kb ket hettel kell tesztet csinalni, ha pozitiv, akkor szedni tovabb a progit, ha negativ, akkor abbahagyni es ugyanugy megjon a mensi, mint maskor.)

2017. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos információt!!!
2017. febr. 19. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!