Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Korai spontán vetélés utáni...

Genevieve33 kérdése:

Korai spontán vetélés utáni következő terhességnél volt valaki, aki az orvos tanácsa nélkül mégis Duphastont szedett pusztán elővigyázatosságból?

Figyelt kérdés
4 hetesen spontán elvetéltem, az utolsó pillanatban már nem segített a Duphaston, nem volt szükség műszeres befejezésre, viszont megmaradt az 1 havi gyógyszer. Ùjra próbálkozunk a köv. peteérésnél, viszont, ha sikerül, én nem akarok kockáztatni, arra gondoltam, h beszedem a Duphastont, biztos, ami biztos alapon. Nem tudok sárgatest elégtelenségről, nem csinált az orvos hormonvizsgálatot, de nem is szeretném megvárni, míg esetleg a vetélés már ne adj' Isten, habituálissá váljon...

2016. máj. 4. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kevesebbet kockáztatnál egy kivizsgálással. Mert ha nem a progi a baj, akkor hiába szeded. Szerintem azzal nem teljesíted azt, hogy nem várod meg, hogy sok vetélés legyen, hogy egy lehetséges okra magadtól elkezded szedni a gyógyszert.


Hormonvizsgálatot beutaló nélkül tudsz csináltatni te magad is a Centrumlabnál pl.

2016. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy az egy havi adag pont kevés. Ha tudsz még szerezni, akkor sima ügy, de ha nem, akkor nagyobb bajt csinálsz. Egy havi adag az pont a 8-9. hét, amikor elkezdi átvenni a progeszterontermelést a méhlepény, a sárgatest pedig sorvadni kezd. Ebben az időszakban több vetélés is szokott lenni emiatt, itt nagyon fontos a pótlás, ha kell. Neked itt fogyna el.
2016. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6ik héten vetéltem el,nem kellett műszeres befejezés. 4hónap múlva újra próbálkozunk,és elsőre sikerült a baba,semmi gond nem volt a terhességgel.
2016. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 vetélésem volt,az elsőnél nem kaptam Duphastont.A másodiknál kaptam de a doki a 6.héten azt mondta nem kell tovább szednem ,sajnos ismét elvetéltem.A harmadik terhességemet egy másik orvossal kezdtem ,13 hétig szedtem,mellé még aspirin protectet és rutascorbint is.Akkor nekem azt mondta,hogy amint a tesz két csikos lesz azonnal szedjem a Duphastont.
2016. máj. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt vetélésem 8 hetesen. Én is gondolkoztam ezen, hogy hormonpótlást kérek a következő terhességnél, de még nem döntöttem el, mert igaz, hogy ártani nem árt. Viszont az orvos barátnőm azt mondta, ha a szervezetbe kívülről viszek be hormont feleslegesen, akkor pont az esetleg normális hormonműködésemet fogom negatívan befolyásolni. Azt semmiképpen nem javaslom, hogy orvos nélkül, csak úgy magadtól beszedd. Amint megvan a kétcsíkos teszt, menj azonnal orvoshoz. Ha kéred, tutira ad progit, Duphastont vagy Utrogestant. Lehet, hogy kérés nélkül is, ez néhány orvosnál már bevett protokoll, hogy vetélés után adnak. A progit nem szabad abbahagyni a 12. hét előtt, mert akkor szinte biztos lesz a vetélés. A szervezetedet már arra nevelted vele, hogy nem kell annyi progit termelni, kívülről meg nem viszed be.
2016. máj. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A doki nekem azt mondta NEM KELL szedni semmiféle progeszteron pótlást. Egyáltalán nem jó az, hogy "ha kell ha nem" beavatkozunk a "természet dolgába"...

Mondom ezt úgy, hogy túl vagyok egy veszítésen, ami iszonyatosan fájt lelkileg és fizikailag is.


Nekem is megfordult a fejemben, amit Te mondasz, én vény nélkül is bármikor tudnék szerezni (férjem orvos) de nem fogok, mert megbízom az orvosom tanácsában. Biztosan ha indokolt lenné mondta volna.

2016. máj. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A szervezetedet már arra nevelted vele, hogy nem kell annyi progit termelni, kívülről meg nem viszed be.

"


Pontosan ezt mondta a férjem is.

2016. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sok oka lehet a vetelesnek, egyaltalan nem biztos, hogy progeszteronhiany okozta es az sem biztos, hogy segitett volna, ha korabban szeded. Legtobbszor vizsgalat (vervetel) nelkul irjak fel, mert elvileg artani nem art, maximum nem hasznal, igazabol ez a legegyszerubb, amit meg lehet probalni, ha korai terhesseg alatt verzes van.

A legegyszerubb az lenne, ha kovetkezo ciklusban peteeres utan kb egy hettel elmennel egy vervetelre. Maganlaborban sem olyan draga, nagyon hamar megvan az eredmeny. Megnezeted a hormonazinteket, latszani fog az is, ha keves a progeszteron. Ha nem keves, akkor alapban ne kezd el szedni, mert az egy havi adaggal ugysem mennel semmire, ha elkezded, akkor a 12. hetig folyamatosan szedned kell.

Egyebkent ha terhes leszel, akkor a pozitiv teszt utan is mehetsz progeszteron szintet nezetni, az orvosodat kerdezd meg, hogy mikor erdemes, mert akkor is latszani fog, ha a terhesseghez kepest alacsony. Ilyen esetben ugyis felirja majd az orvosod.

2016. máj. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a vàlaszokat! Van benne valami, ha nem tudom, hogy jo-e a hormonszintem, nem biztos, hogy be kellene szednem, főleg, hogy lehet, az orvosom nem irna fel ujabb adagot...
2016. máj. 6. 07:39
 10/10 A kérdező kommentje:
A vetélés első napja óta ùjra mérem a hőmet, de nagyon ingadozik, hol 36.1, hol 36.5, a kettő között ugrál azóta (ez a 8. ciklusnapom) elobb csinaltam egy tesztet és sajnos halvány csìk jelzi még a HCG-t... Szerintetek ez nem fogja bezavarni par nap mùlva az ovuteszteimet? Ha lesz egyáltalán ovum, remélem lesz, csak ilyen ingadozásnál hogy veszem észre a reggeli hőmön ..
2016. máj. 6. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!