Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha már volt egy vetélésed...

Ha már volt egy vetélésed (missed ab), a következő terhességnél és a felkészülésnél mire vigyáztál? Hamar összejött a második terhesség? Minden rendben volt?

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Megjelöltem a kérdést, mert engem is érdekel. Amúgy szerintem nem lehet kivédeni... Nem iszom, nem dohányzom, normális kajákat eszem (zöldség, gyümölcs, hús rendesen, igaz, szénhidrát is van, de szerintem nem túlzottan sok), nem vagyok elhízva és nem vagyok kórosan sovány, minden eredményem tökéletes. Ma az RTL Híradóban volt egy riport, hogy terhesség előtt le kell szokni a dohányzásról és egészségesebben kell táplálkozni, mert azzal megelőzhetők rendellenessége. Na jó, de mit csináljak, ha nálam minden követelmény megvan, mégsem sikerült? Már korábban elkezdtem vitamint is szedni.

Én nagyon félek attól, hogy nem lesz-e a műtétnek következménye, hiszen az abortuszosokat azzal riogatják, hogy soha többé nem lehet gyerekük, és végülis nincs különbség, csak az okban, nekünk nem volt választásunk.

2013. júl. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ne félj, biztosan lehet még babánk!Én ettől nem félek, mert rengeteg ilyen történetet olvastam és viszonyleg hamar összejött a pici, én inkább attól félek, hogy másodszorra is "így járok", mert ez szörnyű volt...barátnőmnek 8 terhességből 4 gyereke van...szóval 4 abortusz (mindegy mi okból) és született utána sok egészséges gyereke!!!Erre ne gondolj!!!Inkább valóban vigyázzunk magunkra én pl a stresszt csökkentem, nekem az közrejátszhatott...várom még mások válaszát is!
2013. júl. 10. 20:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Én még csak a stresszt se róhatom fel, mert igaz, hogy voltak kisebb bosszúságok munkahelyen, de egyik sem volt drámai. Persze a baba miatt eléggé ideges voltam, mert valahogy éreztem, hogy baj lesz.

Az egyetlen "bűnöm", hogy nem sportolok rendszeresen. Vannak fellángolásaim, de pár hónap után feladom.

Legyen neked igazad!

Én is nagyon félek attól is, hogy megismétlődik. Ma voltam házidokinál, és ő azzal vigasztalt, hogy pont azért lesz egészséges a következő, mert ez most elment. Nem tudom, hogy ezt az orvos mondta és van valami tudományos alapja, vagy nő a nőnek, vigasztalásul.

2013. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem a kórházi altatóorvos is azt mondta, hogy rengeteg gyerekem lehet még....remélem igaza lesz neki és az orvosomnak is, aki szerint teljesen egészséges vagyok, kb 1 hónap múlva kell mennem citológiára (várom hogy megjöjjön a műtét után) és utána már próbálkozhatunk is újból, ha a kontroll vizsgálaton minden rendben lesz...ezért szeretnék addig is mindent megtenni, hogy felkészüljön a szervezetem a következő terhességre.Nekem 7 hetesen volt üres a petezsák 8,5 hetesen a műtét...vagyis nem volt élő babám még szikhólyagom sem....
2013. júl. 10. 21:02
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem vigyáztam semmire különösen, 3 hónapos várakozás után 4 hónap próbálkozással jött össze. Most 14 hetes vagyok, minden rendben van. Annyi a különbség, hogy sokkal jobban aggódok.
2013. júl. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ és vigyázz magadra!
2013. júl. 10. 21:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem 7 hetesen volt szívhang, de csak a 10 héten derült ki, hogy kb. 8 hetesen nem fejlődött tovább. Nekem csak a kontrollon fogják megmondani, mennyit kell kihagyni, de gondolom, 3 hónapot. Sok sikert Nektek!

1.

2013. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem spontán vetélésem volt 6 hetesen (csináltak eü-i kaparást is). 3 hónap várakozás után a 3. hónapban fogant meg a lányunk. Probléma mentes volt a terhesség.
2013. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk hamar összejött utána a baba, korábban is mint terveztük (csak megszakítással védekeztünk akkor már).

A hatodik hónapig minden rendben volt, aztán elmaradt a súlyfejlődésben. Mint kiderült, kicsi volt a méhlepény. Nagyon kicsi súllyal született végül a lányom, de makkegészségesen. :) Azt viszont nem tudtam meg, hogy a korábbi missed ab miatt alakult-e így.

2013. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Gratulálok utolsó válaszoló, örülök hogy jól vagytok:-)csak bizakodni tudunk, mást nem, hogy minden rendben lesz!
2013. júl. 11. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!