Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan lehet elengedni a...

Hogyan lehet elengedni a vetéléstől való félelmet? Főleg, ha már volt egy korábban.

Figyelt kérdés

Próbálom erősíteni magam, gyúrok rá, hogy menjen a pozitív gondolkodás, relaxációs gyakorlatokkal is próbálkozom.

Az a helyzet, hogy alaptermészetem szerint nagyon aggódós vagyok, anno egy kb tét nélküli vizsgán is annyira tudtam izgulni, hogy hányingerem, hasmenésem, minden volt.

Nektek mi vált, hogy ne legyetek idegroncsok az első hetekben?


2018. márc. 22. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon nem vagyok aggódós,mégis harminc valahanyadik hétig aggódtam a következő terhességnél.Sajnos a vetélês tőlem elvette az aggodalom nélküli vàrandóssàg lehetőségét.Fogd úgy fél,hogy azzal,hogy próbàlsz higgadt maradni,a babàdnak teszel jót!!Ez jàrjon a fejedben.
2018. márc. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 24. heti ikervetélés (szülés) után volt két csodálatos terhességem. Kényszerítettem magam meggyőződéssel hinni abban, hogy mégegyszer nem történhet tragédia és ezúttal minden rendben lesz. Nem hagytam, hogy félelem uralkodjon el rajtam. A terhesség annyira csodálatos és rövid ideig tartó időszak az ember életében, hogy nem voltam hajlandó nem élvezni és örömmel megélni minden percét.


Ez persze nem azt jelenti, hogy nem aggódtam, vagy nem ijedtem meg néha! Ez teljesen normális annál is, akit még nem ért veszteség! A hangsúly azon van, hogy nem hagyod eluralokdni a rossz érzéseket - azaz az arányok megtartása a fő.

2018. márc. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%
En most vagyok terhes a veteles utan, egyelore hetrol hetre elek, minden uh ujabb megnyugvas, par napig nyugi aztan ujra izgulas. Szerintem csak akkor fogok megnyugodni ha kezemben tartom egeszsegesen :)
2018. márc. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly veteles utan hamar ujra sikerult teherbe esnem. Pozitiv voltam es kenyszeritettem magamat,hogy csak a jo dolgokra gondoljak,ugysem tortenhet meg ujra. Vasarolgattam a picinek,mert biztos voltam,hogy most velem marad...de nem igy tortent.

Ezert azt mondom,ne a vetelestol valo felelmet akard elengedni,mert nincs befolyassal az ujabb szornyu csalodasra,hogy miket gondolsz. Ezt tudatositsd magadban,hogy se a jo, se a rossz gondolatokkal nem tehetsz a sorsod ellen,es miutan ezt elfogadtad,nem kell az agyadon eroszakot tenned. Egyszeruen elvezd,hogy babat varsz,csak az adott pillanatra koncentralj,ne gondolkodj a jovon. Varandosnak lenni csodas erzes,ne hagyd,hogy az aggodalom bearnyekolja az oromodet.

2018. márc. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!