Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen erzes volt elengedni a...

Milyen erzes volt elengedni a gyereket bolcsibe/oviba az elejen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy erzelgos osanya tipus, es a gyerekem sem az az olben ulos anyamasszony katonaja. Megis valahogy olyan borzaszto arra gondolni, hogy nemsokara nem leszunk egesz nap egyutt. 2 evesen kezdi a bolcsit osszel, aztan meg ugye jovore ovi. Nektek milyen erzes volt elengedni a gyereket? Megviselt?
2018. márc. 20. 10:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
68%
Szeptember 1 óta óvodás a lányom, előtte 3 évig itthon volt velem. Még a mai napig se békültem ki a tudattal, hogy minden nap óvoda van. Nagyon rossz még mindig.
2018. márc. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%
Biztos én leszek a szaranya, de nekem jó volt, hogy végre értelmes felnőtt társaságba kerültem vissza megint és nem voltam egész nap együtt a gyerekkel.
2018. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Attol nem feltetek, hogy nem vigyaznak rajuk elegge es valami veszelyes dolgot csinal a gyerek? Komolyan ilyenek jarnak a fejemben h tuti az enyem lesz aki osszetori magat, kiszokik,lenyel valamit...
2018. márc. 20. 10:39
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

2 évesen mentek bölcsibe az enyémek.

Az első gyerekemnél a beszoktatásnál, mikor kiküldtek, én bőgtem kint a társaságmániás gyerekem meg le se tojt, nekiállt mindent felfedezni és haverkodni. Aztán mire - a szabadságom miatti örömöm kapcsán enyhén bűntudattal fűszerezve - büszkén megszoktam, hogy milyen ügyes és "nagy" (kb. két hét), onnantól meg ő nem akart járni, merthogy "már voltam" és otthon reggel mindig fontosabb dolga lett volna. És ezzel dackorszakos is lett, úgyhogy ez, és a munka lekötötte az energiáim.

A kicsi miatt jobban aggódtam, mert ő anyásabb és szégyenlősebb volt. Végül nem hisztizett klasszikusan, viszont olyan kis visszafogott volt, szokatlanul kevesebbet mosolygott - úgyhogy nem a nosztalgia ríkatott vagy az hogy tán nem vigyáznak rá (hiszen ismertem már a terepet), hanem az aggódás, hogy most tuti lelki sérült lesz, de aztán átlendült ezen, megjött a hangja és lettek barátai, látszott, hogy biztonságban érzi már magát.

És mindkétszer akkor kezdtem el vágyni kistestvérre, mikor elkerültek otthonról, pedig ugyanakkor nagyon jó volt végre a magamé is lenni és a munkám is szeretem. Elég ambivalens időszak volt :)

2018. márc. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Jó érzéd volt. 21 hósan kezdte. Végre én us csinalhattam értelmes felnőtt progranokat, Ő meh játszhatott.
2018. márc. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét gyereknél sírtam persze csak mikor már nem látták.Nekem nagyon nehéz volt.

Most 9hós a kicsi, nem tudom vele mi lesz.

2018. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Engem nagyon megviselt, főleg amikor sírva hagytam ott..én is sírtam utána ahogy kijöttem...nehéz volt, őszintén irigylem aki ezt olyan könnyen tudja venni.
2018. márc. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
A nagyobbik 4 évesen ment óvodába, mert csak akkor vették fel. Én örültem, hogy végre egy kicsit fellélegezhetek, de öröm volt az ürömben, hogy olyan hiányérzetem lett az első héten, nem találtam a helyem, most a kicsi fog menni 3 év 8 hónaposan, szintén nem vették fel előbb, gondolom megint ez fog eljátszódni.
2018. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%

Úgy vártam az óvodakezdést, mint a messiást!

Fantasztikus érzés volt végre napi pár órát ismét szabadnak lenni!!

2018. márc. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
Nem volt jo erzes, pedig ketto gyerekem is mar 4 evesen kezdte az ovodat. Nagyon hianyoztak.
2018. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!