Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ha a magzat meghal a méhben...

Ha a magzat meghal a méhben miért kell megszülni a babát? Miért nem vsaszarozzák meg az anyát? Nem lenne humánusabb?

Figyelt kérdés
Felmerült bennem ez a kérdés mert meg nem hallottam róla hogy ilyen esetben csaszaroztak volna. Érdekelne, hogy van-e oka, jogy nem császároznak ilyenkor, vagy amúgy azt is lehet kérni csak én nem hallottam róla?

#Maguathalál
2018. szept. 2. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%

Szia! Igen, van oka. A császármetszések száma véges. Tehát ha valakinek nagy család az álma, az császárokkal könnyen borulhat. Épp ezért csak akkor alkalmazzák ha kell. Ez esetben elkerülhető.

bár tény és való, hogy ez kegyetlen :( borzalmasan sajnálom aki így jár :(

2018. szept. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anya testének a védelmében.
2018. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a császárnak sokkal nagyobb kockázata van az anyára nézve.
2018. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Mert a császár nagy hasi műtét, és mint ilyen, több komplikáció léphet fel mint természetes szülés során.
2018. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy császár sokkal kockázatosabb, sokkal több szövődménnyel járhat. Ráadásul 3-nál több császár nem javallt, tehát ha valaki mondjuk szeretne 3 gyermeket, akkor nem túl jó kezdés, ha az első rögtön császár, és még élő gyermeke sem lesz belőle.
2018. szept. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%

Ezen kivul a gyasz kezdete a szulesi fajdalmak

A folyamat a bucsuzas resze

Igy anya a temesten is ott lehet

2018. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Akkor most egy hozzáértő, egészségügyis által adott válasz: A fertőzésveszély miatt.
2018. szept. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt van az egészségügyi oka amit már leírtak...másrészt szerintem pszichológiailag "megterhelőbb" a fizikai heg ami egy császár után ott marad.


Nyilván egy ilyen trauma nem múlik el véglegesen, de belegondolni abba, hogy az anyukának minden reggel a tükör előtt látnia kell a vágás nyomát, és ezáltal újra és újra felidézni az miért van ott...szerintem nehezebb. (a hüvelyi szülés akkor lehet megterhelőbb és nehezebb, de nem marad "fizikai" nyoma egy életen át.)


A másik dolog ami szintén pszichológia...a császárnál nincs "elválás" a magzattól, altatás van és ébredés után meg az üresség...(sokkal nehezebb szerintem a tudatosulás ilyenkor) Szerintem bármennyire fájdalmas egy ilyen esetben a szülés "fájdalma" elindíthatja a gyászfolyamatot. Megkezdődik a feldolgozása annak ami történt bármilyen kegyetlen is... :S

2018. szept. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor most egy hozzáértő, egészségügyis által adott válasz: A fertőzésveszély miatt."


Mivan? Mégis milyen fertőzésveszély?

2018. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 ildibrexy ***** válasza:
53%
Császár után sokkal később lehet belevagni az újabb babaprojektbe. Nyilván ha meghal a magzat akarnak majd helyette masikat minél hamarabb.
2018. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!