Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ksh oldalán jártam, évente 17...

Ksh oldalán jártam, évente 17 ezer magzati halálozás van? Ez tényleg ennyire gyakori?

Figyelt kérdés

Ez nekem nagyon durván soknak tűnik, a 90 ezer körüli élveszületés mellett. Ebben jól gondolom, hogy a korai vetélések nincsenek benne? Tehát ami állítólag gyakori, hogy csak késik a menses, vagy van pozitiv teszt de aztán mégis felszívódik a baba, vagy nem fejlődik tovább. Magyarul majdnem minden 10 ből 2 baba nem marad életben?

Hogyan lehetséges ez, nem ezen kéne valahogy segíteni? (a 40 ezres abortusz szám is szörnyű).


[link]


2019. febr. 1. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez sajnos igy van.
2019. febr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez 2007-es statisztika :o a magzati halálozás pedig 2005-ös.

Szerintem valós lehet, benne van gondolom minden megállapított terhesség (nem a "késik, de megjön", hanem amikor pozi teszttel az ember orvoshoz megy, az megállapítja a gravidát, majd mondjuk utána 2 nap múlva megjön), így akár 5-6 hetes korai vetélések is.

2019. febr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

itt van friss statisztika is. 2007 óta nem sok változás történt :/

2019. febr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez csak egy cikk, találtam egy összehasonlítót is 2008-tól 2017 ig, ott is mindenhol 17 ezer körül van ez a szám, pár százzal megy feljebb vagy lejjebb :((

Borzasztó sok, én ettől nagyon félek (persze tudom, a félelem nem véd meg semmitől) azt hittem ennél jóval ritkább ez, hogy már megállapított élő terhességből elveszítik a babát.

2019. febr. 1. 08:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm igen én is ezt találtam meg. Bocsánat, a 2017 esnél már csak 16.542
2019. febr. 1. 08:26
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt osztd el 2-3-mal. És akkor kijön, hogy kb. hány nőt érint.

Sokszor egy nő vetél el 2x-3x, amire elkezdik vizsgálni és rájönnek (ha rájönnek), hogy mitől van.

2019. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden negyedik terhesség vetéléssel végződik a 12. hét előtt, azaz 25 %. , A 12. hét után ez 2 %-ra csökken. Így szelektál a természet.
2019. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon szomorú, de, ha nem életképes a magzat, hidd el, az a jobbik eset, ha minél korábban távozik. Valóban szelektál a természet, és nem véletlenül. Mondom ezt úgy, hogy súlyosan fogyatékos gyermekeket ellátó helyen dolgozom.
2019. febr. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy minden 7. terhesség végződik vetéléssel.

A barátnőmnek azt mondták, hogyha csak az első terhességeket nézzük, akkor minden 2. nő elvetél.

2019. febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!