Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért nevezik itt egyfolytában...

Miért nevezik itt egyfolytában a műszeres befejezést missed ab-nak?

Figyelt kérdés

Nekem már nagyon böki a szemem:D

Missed ab= abbamaradt vetélés, azaz az embrio nem él, de nem indul meg a vetélés.

Műszeres befejezés: vetélés vagy missed ab. befejezése műtéti úton.


Ezen mi annyira bonyolult? Egyfolytában azt látom, hogy a műtétre írják, hogy missed ab.


2019. máj. 6. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Vegyél be egy nyugibogyót!

Azért mondják, mert mindenkinek egyértelmű úgy is, ugyanis "missed ab.", azaz a befejezetlen vetélés miatt van szükség a műszeres befejezésre, ezért teljesen helytálló azt mondani,

hogy missed ab (miatti) műtétem volt.

2019. máj. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért nyugibogyót nem kell bevennem, ennyire nem idegesít. Csak furcsa. És sokszor nem azt írják, hogy "missed ab műtétem volt", amit még el is tudnék fogadni, hanem pl. azt, hogy "missed ab-ra kellett mennem". Azért szerintem így elég érdekes megfogalmazás.
2019. máj. 6. 17:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem szakmabeli...
2019. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem szakmabeli, így is mindenki megérti mit akar és a köznyelvben egyébként is ez az általános.

Én pl traumatológián dolgozom és magamban engem is bosszant, ha valaki egy rándulást ficamnak hív (99%-ban így van), de mégsem puffogok miatta egy fórumon sem.

Nekem sem bonyolult, de más meg nem tudja mi a különbség.

2019. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Sokkal nagyobb probléma, hogy egy éeltunt, savanyú, ...tlan izé vagy."


Gratulálok, hogy ezt egyetlen kérdésből sikerült leszűrnöd:) Irigylem az emberismereted.


Azt is értem, hogy laikus és nem tudja, csak nem értem, hogy akkor magyar kifejezések helyett miért használja az orvosi szakszavakat - helytelenül:)

2019. máj. 6. 18:07
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Hát hallod, én is irigylem tőled, hogy csak ennyi a problemád.
2019. máj. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát, nem vagyok túl gyakorlott szerencsére a témában, de a gyakorin is ez a neve a kategóriának, te is ebbe írtál: vetélés, missed ab. Nem lehet, hogy, te tudod rosszul?
2019. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
mondanám, hogy nálunk így szerepel a műtéti kiírásban is...
2019. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Nem lehet, hogy, te tudod rosszul?"


Nem:) Missed ab = diagnózis. Műszeres befejezés = műtét.

2019. máj. 6. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Érted mire gondol, nem?! Akkor nem mindegy neked?
2019. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!