Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Szerintetek túlkoros lennék...

Szerintetek túlkoros lennék már új barátságokhoz?

Figyelt kérdés

36 évesen úgy tapasztalom hogy már egyre nehezebb új barátságokat kötni. Ennyi idősen az embereknek már van egy jól megszokott baráti körük.


Amióta bevezették a Home Office-t, a munkatársakkal is eltávolodtunk, szinte csakis munkáról beszélünk.


A legtöbben csupán a párkapcsolatukkal, családjukkal törődnek, velük töltik a szabadidejüket. Ez természetes is, de ebbe tényleg nem fér már bele új, baráti ismerkedés?


36F


2022. aug. 8. 10:43
1 2
 1/13 anonim válasza:
Ez nem korfüggő. Volt 86 éves barátom is. Igaz, csak 1,4 évig tartott, mert meghalt. Na de a lényeg, hogy nem számít a kor. A szerelem és a család az első, ez rendben, de lehet azért időt szakítani a barátokra is.
2022. aug. 8. 10:58
 2/13 anonim válasza:
Szerintem az idő múlásával egyre nehezebb új barátságokat kötni, plusz ebben a rohanó világban max. 1-2 napig vagy "érdekes" másoknak (már ha tényleg érdeklődnek irántad), a régi "barátok" is hamar elfelejtenek. A mindennapi gondok lefoglalják az embereket, így nagyon nehéz. Főleg annak, akinek egyébként sem megy könnyen a kapcsolatteremtés.
2022. aug. 8. 11:02
 3/13 anonim válasza:

Azért csak erőltesd, nekem lettek új barátaim idén is.

sport, hobbi, társas, FB spec csoportok

Jót fog tenni neked!

Szerintem a családosoknál is fontos, hogy legyen énidejük, amit a barátokkal töltenek, ez jót tesz a párkapcsolatuknak is.


49f

2022. aug. 8. 11:31
 4/13 Hellmano válasza:
Én például azt vettem észre, hogy az emberek sokkal nyitottabbak ezen a nyáron, mint eddig, mert ugye gyakorlatilag a covid elvett 2 nyarat mindenki életéből. Ha te is nyitott vagy és látják rajtad, hogy pozitív a kisugárzásod, akkor nem nehéz ismerkedni csak nem begubózni kell...
2022. aug. 8. 11:33
 5/13 anonim válasza:
De talán már nem is olyanok ilyen korban a barátságok, mint fiatalabb korban, s tán ilyenkor már nem is kell azt elvárni...?
2022. aug. 8. 11:35
 6/13 anonim válasza:

Hiába szeretnél, hiába vagy pozitív, ha mindenki a monitor mögött akar barátkozni.

Ebbe untam bele,mert személyes élmények nélkül nem megy, ezt jó lenne már sokaknak tudomásul venni.

Kérdező,azért bízz abban, hogy lesz barátod,haverod.

Legalább másoknak legyen sikere, ha nekem nem sikerült,aki volt eltűntek, újat nem lehet kialakítani, hiába a szándék..

Még itt Bpesten, a csodák és lehetőségek " Mekkájában "..


F

2022. aug. 8. 11:43
 7/13 anonim válasza:

Alapvetően félénk és zárkózott vagyok. Fiatalabb koromban (most 33/F) azt éltem meg, hogy voltak, akikkel tök jól elbeszélgettünk egy idő után, főképp lányokkal suliban és munkahelyen is.

Aztán ahogy bármelyikünk váltott, a beszélgetés szép lassan alábbhagyott.

Én próbálkoztam, de beláttam, hogy semmi értelme.

Van egy kisebb állandó baráti társaságom, de velük is ritkán találkozunk.

2022. aug. 8. 11:44
 8/13 anonim válasza:
Nekem sosem voltak bartátaim, a suliban is ilyen kirekesztett fekete bárány voltam. Kerülnek az emberek, és sajnos én is őket. 42 éves vagyok, egyedül élek, és valószínű így is marad. Nem járok el sehová, depressziós vagyok, ráadásul testképzavaros, mindezek mellett horror regényeket írok. Igazából be is rendezkedtem az egyedüllétre, és abban bizakodom, nem tart sokáig ez az életem, max rövidítek rajta, ha már nagyon mélyponton stagnálok.
2022. aug. 8. 12:02
 9/13 anonim válasza:

Én a hobbim kapcsán találtam az utóbbi 2 évben nagyon jó arcokat, akikkel rendszeresen összejárunk.

40-es

2022. aug. 8. 13:52
 10/13 anonim válasza:

19 éves srác vagyok, lehet hogy a saját korosztályodra gondoltál, de már sokszor kerültem össze nálam 15-20 évvel idősebb emberrel. pl.: Elmentem kosarazni, és megkerdezték, hogy játszanék-e közösen.

lényeg, hogy nyugodtan viselkedtek, nem voltak ijesztőek, nem éreztem mögöttes szándékot. Megbeszéltük, hogy párszor lemegyünk még játszani. Ha ezt megcsinálja heti 1x, fog találni idő után olyan embert, akivel jól kijön hosszú távon is.

2022. aug. 8. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!