Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 2015.decemberi gyermeket...

2015.decemberi gyermeket visszatartanátok még oviba?Okos,de nagyon játékos.Színezni nem szeret,betűket sem tud még írni.Testileg fejlett.Ha visszatartom majdnem 8 évet tölti iskolakezdésnél így viszont nem lesz már túlkoros?

Figyelt kérdés

2021. nov. 14. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Remélem fogsz kapni jobb választ is, de azért leírom a saját tapasztalataimat:


7,5 évesen kezdtem az iskolát 2007 szeptemberében, utáltam rajzolni/színezni (nem is ment jól, és a kézírásom se a legszebb), de agyilag- testileg már bőven mehettem suliba. Nem volt semmi gond, kitűnő érettségivel végeztem, most egyetemre járok. Ja, rajzolni még mindig utálok.

Szerintem ha az óvónők nem látnak problémát vele, nyugodtan menjen, azért 8-9 évesen végezni az első osztályt nem a legkellemesebb, később fájhat neki, hogy 20-21 évesen érettségizik, mikor más az első diplomáját szerzi.

Inkább azt látom kérdésnek, és ezt nem írtad, hogy képes-e hosszabb ideig figyelni, egy helyben ülni - ha igen, akkor tényleg nincs okod visszatartani. Hatéves ovisként még jó, hogy nem tud betűket írni, színezésundortól meg nem lesz nagy hátránya.:)

2021. nov. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

A gyereked ehhez mit szól? Szeretne iskolába járni, vagy még szeretne az oviban maradni?


Furcsa lehet a kérdés, elvégre egy 7 éves gyerek nem feltétlenül tudná ezt eldönteni, de én magamból indulok ki; amikor már nagycsoportos voltam, szerettem volna már iskolába járni, de mivel augusztusi vagyok, ezért mindenképp kellett járnom még egy évet. Mondjuk engem sok minden érdekelt, a keresztnevemet már le tudtam akkor írni, szóval bőven mehettem volna iskolába és bírtam is volna.

2021. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszoló.

Akkor te is a nyolcat töltötted elsőbe?.Azóta már beszéltem az ovónőkkel is,ők javasolják a maradást,mert nagyon játékos,nem tud sokáig le ülni és koncentrálni a feladatra,figyelme könnyen elterelhető.Logopédushoz is jár.

Nemtudom mit tegyek.

Nekem akkor is furcsa hogy ilyen későn kezdje a sulit.

2021. nov. 18. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, igen, tavasszal lettem 8 éves, első osztályban.

A logopédus mondjuk problémás, illetve, ha nem tud sokáig koncentrálni - ez utóbbiban te is tudsz neki segíteni, olyan játékokat venni neki, amikkel molyolhat, elmélyülhet bennük, vagy együtt játszani olyasmit, amihez hosszabb ideig tartó figyelem szükséges.

2021. nov. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!