Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Valaki nem akar csatlakozni...

Valaki nem akar csatlakozni hozzám a Sziget Fesztiválra?

Figyelt kérdés
Idén egyedül jöttem és jó lenne magam mellé egy-két ember, akár napi jegyesek akár bérletesek is csatlakozhatnak aki szintén erre a sorsra jutott

2022. aug. 10. 23:12
1 2
 1/13 anonim válasza:
Melyik nap? :D
2022. aug. 10. 23:47
 2/13 A kérdező kommentje:
Bármelyik igazából, bérletes vagyok :)
2022. aug. 11. 00:00
 3/13 anonim válasza:
Ezt már előtte kellett volna, miért most jutott eszedbe? 😅
2022. aug. 11. 00:30
 4/13 anonim válasza:

Miért olyanokat keresel, akik NEM akarnak csatlakozni hozzád?

A kérdésedben őket szólítod meg: "Valaki nem akar csatlakozni".

2022. aug. 11. 06:18
 5/13 A kérdező kommentje:
3# utolsó percben maradtam kísérő nélkül
2022. aug. 11. 10:23
 6/13 anonim válasza:
4. Mert különben unalmas lenne az életed, ha nem tudnál itt kötözködni. Jól szólítja meg őket a kérdező, a gond veled van! A magyarban teljesen elfogadott és érthető a tagadva kérdezés!
2022. aug. 11. 12:03
 7/13 anonim válasza:
Kérdező, mit lehet rólad tudni? Fiú/lány vagy? Hány éves?
2022. aug. 11. 12:03
 8/13 anonim válasza:

#6

Lásd, nem akarok kötözködni, de az igazikérdés

- egyértelmű és

- tartalmazza a szükséges információkat.

.

Kiket is szólít meg -akaratlanul- a kérdező? Kiknek válaszát várja a kérdés szerint? Azokét, akik nem akarnak csatlakozni hozzá.

2022. aug. 11. 13:47
 9/13 anonim válasza:
8. Jobban tennéd, ha az okoskodásaidat abbahagynád. A világ és a nyelv nem olyan kétbites, mint a te agyad. Amúgy meg a magyarban és a finnben is teljesen elfogadott az ilyen kérdezési forma, és nem úgy kell értelmezni, ahogy te gondolod. (Erről egyébként már jelent meg publikáció is nyelvészeti témájú szakirodalomban.) Mindenki tudja, akit érint a kérdés, hogy kiket szólít meg, és fogják tudni értelmezni - nem úgy, mint te. Téged viszont nem érint a kérdés, úgyhogy próbáld valami más elfoglaltsággal űzni el az unalmad, de lehetőleg jó messze ettől az oldaltól!
2022. aug. 11. 13:56
 10/13 A kérdező kommentje:
20 éves lány vagyok, Budapesti
2022. aug. 11. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!