Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Miért nem nyitottak a fiatalok...

Miért nem nyitottak a fiatalok a barátkozásra/ismerkedésre?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves leszek(fiú),szeretek szórakozóhelyeken barátkozni/ismerkedni,vagy csak szimplán egy jó,értékes beszélgetés részese lenni.viszont azt vettem észre,hogy a nyílt utcán mindenki el van magában,zenét hallgatva...Persze,semmi baj sincs azzal,ha valaki zenét hallgat,de konkrétan észre sem veszik a körülöttük levő történéseket.

Személy szerint szívesen leszólítanék pár szimpatikus lányt,viszont úgy hogy rajtam kívül mindenkinek be van dugva a füle,kissé kellemetlen lenne a szituáció...

Lányok,ennyire kerülitek a szociális interakciókat?

Vagy csak arra vártok,hogy egy jóképű,illetve értelmes srác beszélgetést kezdeményezzen?


Ti értékelnétek,ha egy rendes srác,aki ráadásul jófej,odamenne hozzád/hozzátok beszélgetni,vagy már nagyon 21.század van ehhez és mindenki csak a telefont nyomkodva várja a "nagy őt"?:)



2023. nov. 27. 22:26
1 2
 11/17 anonim válasza:

Látod, már az is baj, hogy ismerkedni szeretnél, és hogy lenne benned bátorság odamenni valakihez, miközben a nők mindenütt televisítják a netet, hogy hol vannak az igazi férfiak, a mai pasik miért nem mernek/tudnak kezdeményezni.


Aki hisztizik, hogy miért ott és úgy és akkor stb., azt tojd le magasról. Kis túlzással élve bárhol és bármikor lehet ismerkedni, utcán, boltban, buszon, csak éppen nyitottnak kell rá lenni. De a fanyalgók, beszariak, frigidek stb. úgyis azt fogják mondani, hogy utcán nem, mert..., boltban nem, mert..., munkahelyen nem, mert..., neten nem, mert..., vagyis e logika szerint gyakorlatilag sehol nem lehetne. Az életben mégis az a szép, hogy sokszor a legváratlanabb helyeken és helyzetekben alakulhat ki ez-az, én is szólítottam már meg lányt buszmegállóban, vonaton, szóval semmi sem lehetetlen. Csak tényleg az a baj, amit írsz, hogy az emberek elzárkóznak, mindig van valami kifogás, hogy hol és miért nem, aztán meg jön a sírás-rívás, hogy "rám soha nem figyel fel senki", "én senkinek sem kellek", "miért töketlenek a mai pasik" stb. De szerintem ha nyitott szemmel jársz, és normálisan közeledsz, akkor abból nem lehet nagy baj. Nehéz ismerkedni, de talán nem 100%-osan lehetetlen. Ne add fel, sok sikert.

2023. nov. 28. 21:36
 12/17 A kérdező kommentje:

#11


Köszi szépen a hozzászólásodat,egyetértek veled:)


Az a baj,hogy manapság mindenki várja a szájába a sültgalambot,holott otthon ülnek a fotelban és nyomkodják egész nap a telefont:D

2023. nov. 28. 21:54
 13/17 A kérdező kommentje:

#10


Neked ennyire fáj,hogy veled ellentétben másnak van elég önbizalma ahhoz,hogy gátlások nélkül oda merjen menni akárkihez?

Értem én hogy a mai világban minden második ember antiszociális,de ennyire?:P

2023. nov. 28. 21:58
 14/17 anonim válasza:
Ez nagyon király #1. Bár sikerülne legalább egyszer rávennem magam valami hasonlóra, viszonylag sokszor megfordul a fejemben, de olyan erős az a visszatartó erő... Büszke lehetsz magadra, én is az lennék. Remélem egyszer felülkerekedem ezen a visszatartó erőn, minden nap ezen (is) dolgozom.
2023. nov. 28. 22:09
 15/17 anonim válasza:
#12: Igen, mert az emberek nagy része nem akar kimozdulni a komfortzónájából, és sok nőnek a fejében egy bugyuta lányregény játszódik le, hogy van egy baráti közösség, ahol előbb csak összebarátkozik álmai lovagjával, aztán hónapok vagy évek múlva rájönnek, hogy hoppá, hát ők szerelmesek egymásba. És nagyjából ehhez az egy forgatókönyvhöz ragaszkodnak görcsösen, bármilyen más lehetőséget elutasítva, mert nyilvánvaló, hogy egyéb esetben csakis fuckboy vagy borotvás gyilkos lehetsz. Pedig olyan rövid az élet, és a nők is hamar lepukkannak, szóval kár veszni hagyniuk a lehetőségeket, de ezt magyarázhatjuk itt, ha ők úgyis csak mantrázzák a saját fantazmagóriáikat, hogy "azutcánnemazértvansenkihogymegszólítsákőt" és társai. Szerintem az ilyen nők frusztráltak, akiknek úgysem tud a kedvükre tenni senki. A múltkor jót röhögtem, mert volt itt egy kérdés, azt kérdezte valaki, hogy buszmegállóban hogyan kezdeményezzen beszélgetést. Természetesen elkezdtek jönni a hozzászólások a frigid, férfigyűlölő nőktől, hogy ne zaklassa már szerencsétlen lányt, a csaj biztosan nem azért van ott, hogy ismerkedjen, aztán amikor a kérdező elárulta, hogy ő a lány, akkor hirtelen elkussolt mindenki. Ha soha nem lett volna semmilyen spontán ismerkedés, akkor már rég kihalt volna az emberiség. Amelyik nő azt mondja, hogy boltban vagy utcán vagy munkahelyen nehogy oda merjen már menni egy férfi, azt jobb is elkerülni. Csak az a kár, hogy az ilyeneknek nincs a homlokukra írva, hogy közveszélyesek.
2023. nov. 28. 22:15
 16/17 anonim válasza:

A válaszokat olvasva eszembe jutott hogy én mennyire tartok ha valaki odajön az utcán. Persze oka is van, mert volt egy ember aki folyamatosan beszélgetni próbált, hiába utasítottam el a közeledését.

Buszon nincs ilyen gondom, szerencsére. Meg ha normálisnak tűnnek akkor segítek, válaszolok.

Pár éve volt hogy én is leszólítottam valakit, de nem volt sikeres, azóta nem is próbálkoztam.


Ha rendes a srác és szimpatikus akkor nem hajtanám el.

2023. nov. 28. 22:20
 17/17 A kérdező kommentje:

#16


Hidd el a srácok értékelni fogják,ha beszélgetést kezdeményezel velük:)

2023. nov. 29. 00:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!