Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan legyünk együtt?

Hogyan legyünk együtt?

Figyelt kérdés
Van egy crushom akivel mindig sokat beszélünk, úgy érzem fejlodtem de nem érzem biztosnak a dolgot. Kb a crushom 1-2 hétig volt egy sráccal szerelmes, és én már 4 hete folytatok vele sok beszélgetést. Plusz még ajándékot is adtam neki.

dec. 12. 16:26
1 2
 11/13 anonim válasza:
Drága magyar ember, aki nem szeretne szlenget használni (legyen így), de látni, hallani, olvasni sem (Isten tudja miért), olyan dolgot fogok neked mondani, amit soha senki nem mondott neked eddig életedben, pedig stílusból ítélve kellett volna. Kész vagy? Akkor mondom: rohadtul senkit nem érdekel az elkényeztetett picsogásod. Nem tetszik? Füled befogod, szemed eltakarod, hangot nem adsz ki és mész máshova. Remélem minél több ember fogja ezeket a szavakat használni és még többet. Remélem, hogy egyre többen fognak valami nem magyar nyelven beszélni itthon. Csak hogy falnak szaladhass, meg, mert legalább fejlődnénk is valahova.
dec. 13. 02:56
 12/13 anonim válasza:
11. Semmi eredeti nincs a tiktakról elterjedt pár szóban. Ezt nevezed szlengnek? Majmolásnak tűnik. Divat. Az idő fogja eldönteni,nem te vagy én. Ha neked lesz igazad,akkor az Újbeszél XXII.kiadása igen rövid lesz.
dec. 14. 23:48
 13/13 anonim válasza:
#12: Ugye tudod, hogy a crush egy angol nyelvben használt szleng kifejezés? :D Vagy azt se tudod milyen szó felett vitatkozol? Nem a tiktokról származik, jóval a tiktok előtt is létezett ez a kifejezés. Szóval ismét megkérdem, fogalmad sincs miről próbálsz vitatkozni? Rengeteg ilyen szó volt régen is, ahogy említették előttem hozzászólók is. Rengeteg szó lesz ezután is, fogunk átvenni szavakat külföldről, ez van. Mit tudsz tenni? Fogadd el, ha meg nem akkor éljél a begyöpesedett kis világodban magadban. Képzeld az emberek többsége nem akar bezárkózni se az újdonság elől, se a trendek elől. Azért, mert beléd gyerekkorodtól gondolom ezt sulykolták, hogy mindenkit utálni és utálatot kelteni, ettől függetlenül nem lesz igazad ebben a vitában soha sem, lehetsz akár mennyi idős. Azért, mert az ilyen hasonló új szavakkal, fog bővülni a fiatalabbak szókincse, nem fog eltűnni a magyar nyelv, legalábbis nem emiatt. Idegennyelv nélkül meg már itthon sem tudsz elhelyezkedni, ha többet szeretnél dolgozni, mint gyárba 3 műszakozni, de már lassan oda is kell, mert a vezetés nem magyar. Azt már meg se említem, hogy a fele szöveget, amit leírtam nem is érdekelt téged, mert te is tudod, hogy nem tudnál ellene érvelni. Az egyetlen érved az, hogy neked nem tetszik egy külföldről átvett szleng kifejezés. Ami tegyük hozzá a magyarok közt elég hétköznapi főleg a fiatalok körében. De, ha már itt tartunk a szelfit se használja mostantól senki, hanem önarckép kifejezést, ugyanis itt gyakorin nem tetszik bizonyos emberek a külföldi szó. Igen tudod a selfie lett magyarosítva :) Ugyanúgy beleírhatják neked a "crush"-t is az értelmező szótárba csak átírják "kráss"-ra és egyből magyar lesz. Ugyanis elárulom neked, a szelfi se mindig létezett benne pedig már egy ideje használtuk mikor belekerült. De ez csak egy példa a sok közül. Csak téged nem érdekelnek tények csak a saját kis buborék világod, ezt már tudjuk.
dec. 15. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!