Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Hogyan legyek nyitottabb?

Hogyan legyek nyitottabb?

Figyelt kérdés

Én egy introvertált ember vagyok, kell egy kis idő hogy nyitottabb legyek az emberekkel, akikkel már többször találkoztam, azokkal igen jól el tudok beszélgetni, viszont olyan munkahely tetszett meg nekem, ami miatt extrovertáltabbnak kéne lennem. Ezt nem csak a munka miatt gondolom így, nagyon szeretnék hamar ismerkedni, barátkozni, mivel ha elmegyek egyik ismerősömmel egy buliba, ahol nem ismerek senkit akkor vagy vele vagyok, vagy ha ő mással beszélget akkor én egyedül vagyok és kínosan érzem magam hogy ott vagyok magamnak. Nem csak ilyen kerítéseket szeretnék válaszként hogy kérdezgess róla meg dobj fel egy témát, hanem konkrét tényeket szeretnék, mint pl hogy kérdezd meg honnan jött stb stb az elejétől felépítve, nyilván az elején nem kérdem meg hogy amúgy mennyi pénzt keresel (ezt nyilván nem illik megkérdezni, csak egy példa volt hogy értsétek mire gondolok), vegyük példának azt hogy bemutatkozunk egymásnak. Utána csendben van mindkettőnk, és nekem kell feldobni a beszélgetést. Hogyan kezdjek bele, miket kérdezzek hogy ne kínos és unalmas témákat dobjak fel hogy amúgy van háziállatod? Mert lehet ezzel mondjuk egy huszonéves férfival/nővel (vagy akinek nincs állatkája) nem tudnék beszélgetni

Lehet kicsit bonyolultnak tűnik ez a kérdés, de nagyon szeretnék változtatni ezen és beszélgetést kezdeményezni/fenntartani, ezt elhatároztam, viszont szeretném kerülni a kínos helyzeteket már amennyire lehet



dec. 18. 01:12
 1/4 A kérdező kommentje:
+ ajánlhattok esetleg valami erről szóló könyvet, filmet, videót, bármit pluszba, amik tényleg előrevezetnek, én is keresgélni fogok + írhattok tapasztalatokat nektek mi segített hogy csináltátok
dec. 18. 01:17
 2/4 anonim válasza:

Én is introvertált vagyok.

Általában ha új munkám van, és nem ismerek senkit akkor mindig meg kérdezem először hogy mióta dolgozik ott.

Innen már elfog indulni a beszélgetés ha ő is szeretné.

Ha nem kérdez vissza semmit akkor offolni kell.

Lehetsz te akármennyire nyitott a másikkal ha ő nem az.

Ilyen kérdéseket lehet még feltenni, hogy hány éves stb.

És ha minden jól megy a másik is vissza fog kérdezni.

Ne feszülj rá az ismerkedésre, inkább sodródj az árral.

Nekem még az szokott segíteni hogy mindig elképzelem hogy az összes munkatársam kedvem engem.

Ilyenkor kicsit konfortosabban érzem magam a másikkal.

Légy kedves, nem túl tolakodó és menni fog ez.

Mindig jobb tiszta lapot kezdeni,mert ők mem tudják milyem vagy. Légy mosolygós, pozitiv. Ezekkel az energiákkal fogsz bevonzani jó embereket.

Ha esetleg valaki bunkón válaszol, vagy nem túl bíztatóan, ne torpanj meg.

dec. 18. 02:59
 3/4 anonim válasza:
Ezen változtatni nem igen tudsz másképp, mint akarattal. De ne akarj más lenni mint aki vagy, mert az már nem te leszel.
dec. 18. 09:17
 4/4 anonim válasza:
Nagypapa pálinkáját idd meg. Nekem segített, úgy megnyíltam, hogy még a buszról is leraktak. Alapból meg nagyon csendes, és zárkózott vagyok.
dec. 20. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!