Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy legyek nyitottabb,...

Hogy legyek nyitottabb, kevésbé lapos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném kiélvezni a megmaradt középiskolás éveimet (most jártam ki a 10.-et, szóval pont félúton vagyok), mert szinte minden felnőtt arról mesél körülöttem, hogy neki milyen jó volt, és egy csomó film/kömyv szól a gimis életről, hogy milyen szép meg milyen izgalmas. A közösségi médiában (tudom, nem hiteles forrás, de mégis...) is csomó embernél látom, hogy buliznak, szórakoznak, jól érzik magukat. Szeretném én is ezt, de nincsenek olyan barátaim akik pl tartanak vagy ismertnek olyan embert aki tart házibulikat vagy elmennek szórakozó helyre. Ők ilyen "legkésőbb délután 5-re otthon vagyok és unatkozok" típusú emberek, ami miatt nekem is ez a sorsom. Vannak osztálytársaim akik így eljárnak, de ők már egy összeszokott banda és nem akarom őket zavarni a jelenlétemmel meg ilyesmi. Én szívesen barátkoznék velük csak 1 tényleg nem szeretném zavarni őket, 2 nehezen barátkozok, nincs miről beszélgessek olyan emberekkel akiket nem ismerek jól, 3 unalmas vagyok (nincs hobbim, mindent abba hagytam már és nincs ötletem, hogy mit csinálhatnék, ha van valami tippetek és megírnátok annak örülnék).

És

tudom hogy személyiség kérdése, de egész életemben beletörődtem mindenbe, hagytam hogy az legyen amit a másik szeretne, de ezt már nagyon unom és szeretnék "megtanulni nemet mondani", de félek, hogy esetleg megbántok vakakit. Ezért a nem akarok megbántani senkit dolog miatt sokszor nem is voltam őszinte és meg szeretnék tanulni őszintének lenni ha ilyen egyáltalán lehetséges.

És bár nem tudom, hogy milyen az a szintén sokat emlegetett felnőttkori befásulás, szerintem én már most elkezdtem. Egyszerűen szürkének érzem a hétköznapjaimat és leginkább ezen szeretnék változtatni az új hobbikkal, barátokkal, bulizással.

Van valakinek valami tanácsa, hogy hogyan rázhatnám fel egy kicsit az életem?


2023. júl. 15. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt tedd, amit szeretnél, ne azt, amit más elvár. Egyébként a legtöbb könyv, film kitaláció, és az emberek többsége is hazudik :(
2023. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen áterzem amiről beszélsz, és valószínüleg egyidősek is vagyunk. Én itt találtam pár embert akikkel színesebbé tettem az életem, de mind introvertáltak. Tehat szerintem jó kiindulás volna, ha valami társas hobbit keresnél. A sportok mind ilyenek és ott nyilván extrovertáltak vannak, akik által bekerülhetsz társaságokba.
2023. júl. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:

"Ők ilyen "legkésőbb délután 5-re otthon vagyok és unatkozok" típusú emberek, ami miatt nekem is ez a sorsom."

Most komolyan másra mutogatsz a SAJÁT sorsod alakulása miatt? Ha ők nem bulizó típusok, kezdd el te! Valakinek el kell kezdeni, nem?

2023. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

#3 nem másra akartam mutogatni, hanem csak leírtam a helyzetem hátha valaki tud segíteni a pontos helyzet ismerve. És pont azt szeretném megtudni, hogy hogyan kezdjetnék el bulizni egyedül. Van valami tanácsod erre vonatkozóan? (nem bántó hangnemben írtam, ne értsd úgy)

2023. júl. 19. 00:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!