Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Ha egy alakuló barátságban...

Ha egy alakuló barátságban kiderül hogy az egyik fél szerelmes akkor mindenképpen le kell zárni a dolgot?

Figyelt kérdés
A szerelmes fél folytatná az ismerkedést úgy is, hogy tudja sosem lenne több barátságnál.
máj. 16. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim válasza:

Én vállalnám.

Valószínűleg egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :)


A barátság az az, hogy a másikat a világért sem bántanád és jót akarsz neki. Ha a személye kedves, és ő is kedvel téged, én keresném a társaságát.

Aztán majd meglátjátok, mennyire működik. Tiszteletben kell tartanotok egymást, az biztos. És beszélni róla, ha nem nyilvánvaló, akkor is. Úgysem tudsz flörtölni meg megjátszani magad azzal, akibe szerelmes vagy. Az egy különleges dolog, ahol nagyon sérülékeny vagy. Pont lehet, hogy tudna ebben segíteni neked. Azaz pont ő tudna.

máj. 16. 12:05
 2/21 anonim válasza:

A szerelem elmúlik, a barátság megmaradhat.

A barátság nemtől, kortól, bőrszíntől, vallástól stb. függetlenül működhet két ember között. Csak személyesen, online beszélgetésnél nem termelődik oxitocin. Én is mondhatok akármit. :)

Örülj neki, hogy van kölcsönös szimpátia valakivel! Élj a lehetőséggel. Itt az oldalon annyi a magányos embert hallani.

Az "alakuló barátság" olyan szép kifejezés!

máj. 16. 15:59
 3/21 anonim válasza:
Nem, mert a szerelmes fél minden mondatod félre érti majd, és reménykedik, hátha majd lehet köztetek több is. Hiába mondja azt, hogy őt nem zavarja, mert ez nem igaz. Hidd el nagyon rossz érzés lesz neki, mikor beszélsz másokról és az lesz benne, hogy ő miért nem elég jó neked...
máj. 16. 16:01
 4/21 anonim válasza:
A szerelmes félre kell bízni. Ha neki megy így is, és nem zaklat az érzéseivel, akkor te miért zárnád le.
máj. 16. 18:04
 5/21 anonim válasza:
Én úgy vettem le, hogy a kérdező a szerelmes fél. Az ő lelki teherbírásán múlik. Van, aki képes rá!
máj. 16. 18:05
 6/21 anonim válasza:

5 folyt.

Sőt, vannak igen csodás, fejlett érzelmi intelligenciával rendelkező emberek, akik, ha tudják, hogy a másik min mehet keresztül, akkor nem szivatják. Megválogatják a szavaikat, a témát, a körülményeket.

Nen vagyunk egyformák! Lehet egymást szeretni is!

máj. 16. 18:10
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem, nem én vagyok a szerelmes fél. Tehát a másik teherbírásán múlik és nekem is figyelnem kell hogy ne provokáljam véletlenül. Ez egy picit nehéz mert kevésbé természetes így a beszélgetés de ennyi belefér. Mert amúgy tényleg nagy az összhang csak részemről nincs romantikus szál benne.
máj. 16. 19:02
 8/21 anonim válasza:
Hülyeség az, hogy a másik teherbírásán múlik...nem fog otthagyni, mert reménykedik. Én ilyen helyzetben vagyok és én vagyok a szerelmes fél... Aki szerelmes az nem tud tisztán és logikusan gondolkodni. Már annak örül, ha a másik rá ír, de a beszélgetés alatt meg jönnek a csalódások, mikor nem úgy reagál a másik.Annak kell lezárnia, aki nem érez semmit sem, mert ez sosem lesz barátság. Max. te nem unatkozol addig sem.
máj. 16. 19:27
 9/21 A kérdező kommentje:
8-as: miért ne lehetne belőle barátság? A nem szerelmes fél nem érezhet barátilag szimpátiát, kedvelést a másik iránt?
máj. 16. 20:46
 10/21 anonim válasza:
Volt egy pár, akiket iskolás korom óta ismertem és jó barátságban voltam velük. Ahogy telt az idő azt kezdtem érezni, hogy egyre többet érzek a lány iránt. Emiatt megszakítottam velük a kapcsolatot. Ha egyedülálló lett volna akkor kapcsolatot kezdeményeztem volna. Ha nem akarta volna reménykedtem volna, mert szerelmes voltam. Nem ment volna csak barátként tekinteni rá.
máj. 16. 21:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!