Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire tapasztaljatok, hogy...

Mennyire tapasztaljatok, hogy ha megszunik a kozos program az emberek is elmaradoznak?

Figyelt kérdés

Tehat hiaba mondja valaki, hogy o mekkora haverja, baratja neki. Vegso soron egy kozos dolog (utazas, buli, motorozas, munka, stb) miatt szoktak talalkozni az emberek.

Ha valakinek valtozik az elethelyzete es nem vesz ezekben mar reszt, akkor ritkulnak, majd megszunnek a talalkozasok.


máj. 27. 07:55
 1/9 anonim válasza:
100%
Sajnos ezt én is tapasztalom. Csak jönnek a kifogások, mért nem találkozunk és mivel a végén már csak én keresem, idővel elhal a kapcsolat, rájön az ember, az sem volt igaz barát, akit annak gondoltam.
máj. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 L.. István ***** válasza:
Persze, ez magától értetődő. Az embereket általában a közös érdeklődési kör köti össze, ha ez megszűnik megszűnik a kapcsolat is.
máj. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs közös érdeklődés, akkor minek találkozzanak?
máj. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szerintem a kérdező nem a közös érdeklődési kör hiányára gondol, persze akkor nem kell találkozni. Szerintem arra gondol, ha pl. nehéz élethelyzetbe kerülsz és mondjuk nincs annyi pénzed programozgatni, vagy elég szabadidőd, akkor kezdenek eltávolodni. Jól értelek kérdező?
máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Inkabb arra, hogy attol meg lehetne talalkozni, vagy keresni egymast
máj. 27. 08:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Könnyebb felszínes kapcsolatokat fenntartani, ha pl munkájuk, hobbijuk kapcsán rendszeresen találkoznak emberek.

Az érdekekről már nem is beszélve.

Ha munkahelyet vált valaki, vagy arrébb költözik 10 km-el, akkor már ritkábban találkoznak, egy idő után pedig egyáltalán nem.

Ezért ritka a valós barátság, ahol évek múltán is keresik egymást, attól függetlenül, milyen távolságra laknak, vagy milyen élethelyzetben vannak.

máj. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Össze lehet járni/futni még utána is, de valahogy olyan fura... steril, nagyon más lesz már az egész.

Aztán ha még olyan dologról is volt szó ami magasabb intenzitású, pl közös tépés és hasonlók, akkor főleg teljesen megváltozik az egész. Szinte mint egy különálló, olyan leszel köztük. Hamar szét is esik az egész.

A költözés meg a másik dolog. Utána még összejárhattok "nosztalgiázni", de a vérkeringésből sajnos már kiesett az ember, megváltozik minden. Vagy ha sokat lógtatok és akkor valakinek családja lesz, ott is fókuszváltás, változik az egész. És még sorolhatnám. Sajnos így esnek szét idővel a stabil baráti társaságok is, olyanok is akik mindig együtt lógtak minden nap.

máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem árt ha van közös húzóerő, ami összetartja/-rántja a társaságot, mert különben valóban automatikusan ritkulnak a találkozások.

E mellé egyre inkább jellemzővé válik, hogy nem szánnak az emberek személyesen időt egymásra - max. online -, aztán megy a panaszkodás, hogy magányos vagyok, nincs baráti társaságom.

Azok az igazán jó kapcsolatok, ahol hosszabb idő eltelte után is ugyanott tudják folytatni, ahol abbahagyták. Persze ezek a ritka esetek.

Ma, amikor már minden automatizált, most nem ér rá senki semmire és senkire, csak a mobiljára.

máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igazad van 7-es, a közös program nélküli összefutások tényleg nagyon furcsák, mesterkéltek tudnak lenni.
jún. 13. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!