Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Érettségi mennyire volt...

Érettségi mennyire volt nehéz? Mennyit tanultál rá kb?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül mostanira gondolok

2020. jún. 24. 14:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
Külön az érettségire kb. 10 órát (összes tárgyra együtt).
2020. jún. 24. 14:39
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 de amúgy mennyit és milyen könnyen tanulsz?
2020. jún. 24. 14:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Szóval teljesen Oról kezdted, vagy mér amúgy is szorgosan tanultál?
2020. jún. 24. 14:44
 4/11 anonim válasza:

Folyamatosan egész évben és előtte reggeltől estig minden áldott nap.

Szerintem nem az érettségi nehéz, hanem az odáig vezető út....

2020. jún. 24. 14:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Oof..

Köszi :/

2020. jún. 24. 14:47
 6/11 anonim válasza:

Én 10. osztálytóp magántanuló voltam. 10. osztályban 2, 11-12. osztályban 1-1 hónapot tanultam a vizsgákra.


Érettségire emellett így készültem:


Matekból 3 hónapon keresztül gyakorolgattam. Nem minden nap, és nem sokat. Videós tananyagot használtam a témakörök átnézésére. Közben jegyzeteltem. Érettségi előtti napon átolvastam a jegyzeteket.


Magyar írásbelire megnéztem neten, hogy hogy kell verset és novellát elemezni. Kijegyzeteltem. Szóbelire az írásbeli után kezdtem el kidolgozni a tételeket jegyzetek formájában.


Töri írásbelire elolvastam egyszer az 5-12. osztályos tankönyvek fontosabb részeit. Szóbelire az írásbeli után kezdtem el kidolgozni a tételeket jegyzetek formájában, de meguntam és csak elkezdtem szövegkiemelővel aláhuzigálni a lényeget a könyvben.


Angolra elkezdtem megoldani egy érettségi feladatsort. 3 feladat után meguntam, mert túl könnyű volt.


Német írásbeli előtt megcsináltam egy előző évi feladatsort, plusz 2-3 hallás utáni szövegértés feladatot. Szóbelire az írásbeli után kidolgoztam a tételeket.


Matek 74, magyar 83, német 84, angol 90, töri 90 százalék lett. 2014-ben érettségiztem.

2020. jún. 24. 15:05
 7/11 anonim válasza:

#6 vagyok


Az, hogy ennyit készültem a vizsgákra, azr jelenti, hogy a fennmaradó 10-11 hónapban hozzá se szagoltam a tankönyvekhez.


Senki ne utánozzon, nem ez a jó módszer!

2020. jún. 24. 15:07
 8/11 anonim válasza:
Nekem eléggé lazulós volt. A törit nagyon elhanyagoltam gimiben, mert a tanár se volt jó, meg nem is érdekelt ez a tantárgy. Ezt tanultam igazából “intenzívebben”, magolósan az utolsó 2 hétben. A matek miatt nem igazán aggódtam, bíztam az eddigi tudásomban, egy nappal előtte megnézegettem a húzósabb témákat. Magyarból megcsináltam 2-3, matekból 4-5 db előző érettségit. Infót előrehozottan csináltam, azt nagyon megtanultam (2010-től megcsináltam az érettségiket + gyakorló feladatsorok). Szóbeliket nem dolgoztam ki, töri szóbeliket netről letöltöttem, magyar szóbelire meg a füzet + könyv kombináció volt betervezve, mégsem lett szóbeli, úgyhogy jól is jártam, nem pazaroltam időt kidolgozásra. Összességében viszonylag jó lett az érettségim, lehetett volna jobb is, ha jobban belehúztam volna az érettségi előtt, de így is bőven az előző évi ponthatárok felett vagyok :)
2020. jún. 24. 15:31
 9/11 anonim válasza:
Én kb sose tanultam. Mindig kiírtam magamnak az anyagot és én úgy tanultam, csak úgy maradt meg a fejemben. Vizsgák előtti este átolvastam és annyi volt :D a kiegészítést amit kaptam benne volt minden
2020. jún. 24. 16:52
 10/11 anonim válasza:
Érettségi előtt kb 1 órát tanultam, mikor kiderült, hogy első nap kerülök sorra. Az érettségi az évek alatt rámragadt tudásból és a jó beszélőkém miatt 4-es átlag lett.
2020. jún. 24. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!