Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az érettségit...

Mennyire nehéz az érettségit megcsinálni úgy, hogy 3 évig nem tanultam mondhatni semmit, de így is olyan 3,4-es átlagom volt?

Figyelt kérdés

Most, hogy végzős lettem elkezdtem komolyan tanulni, napi akár több órát is. Eddig a legrosszabb jegyem a 3-as matekból, de abból nem is akarok 3-asnál jobbat szerezni, mert úgy sem tudok.

Angol, töri és magyarból 5-ös lettem most negyedévkor, nincs is más jegyem belőlük csak 5-ös.


Töriből és magyarból 83%-os érettségit kéne írjak, hogy felvegyenek az egyetemre. Ez mennyire lenne nehéz?


2017. nov. 12. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szóval olyan 332 pont kellene az egyetemre?

Csinálj egy középfokú nyelvvizsgát 28 pont. (vagy 24..?)

Akkor már csak 304 pont kellesz, az pedig "csak" 76%-76% fog kelleni... :D


Egyébként én 4 évig középsuliban semmit... *értsd, semmit* nem tanultam, érettségi előtt kb 2-3 héttel kezdtem el tanulni rá, hogy azért ne bukjak meg, és egy érettségim se lett négyesnél rosszabb... :D

2017. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én vagyok az ultimate, középszintekre semmit se készültem, suli alatt se tanultam semmit, és minden ötös lett. :D A feladatlapokat gyakorold be, és akkor menni fog. Ha matekból hármas vagy, a többi érettségi tárgyból pedig ötös, akkor ilyen tesik meg énekek húzhatják le az átlagodat, amiket úgyis ki tudsz kerülni. Igaz, az osztályzat nem mérvadó, mert középiskolánként eltér, hogy ki mire kap ötöst, négyest, satöbbi.
2017. nov. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

354 pont kell kb az egyetemre (NKE HHK, katonai vezetői).

Nyelvvizsgára márciusba megyek.

Köszönöm a bíztatást :D

2017. nov. 14. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!