Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Valaki beszélgetni?

Valaki beszélgetni?

Figyelt kérdés
Szeretek olvasni, leginkább tanulmányi könyveket, társadalomtudomány témában, viszont nem mondanám magam könyvmolynak. A célom talán ismerkedés, de semmi komoly, nem akarok élőben találkozni az illetővel. Lehetőleg lánnyal szeretnék beszélni, 21/f vagyok.

2020. aug. 27. 01:07
 1/9 anonim válasza:
De mier most jutott ez eszedbe? Ez meg a ráktú is roszabb
2020. aug. 27. 01:51
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekel a dolog, akkor nem kell rá válaszolni. Imádom hogy ezt egyeseknek le kell írni.
2020. aug. 27. 01:57
 3/9 anonim válasza:
Érdekel csak az a baj h fiu vagyok
2020. aug. 27. 02:04
 4/9 anonim válasza:

A vesetranszplantáción átesett betegek életük végéig kell, hogy legalább 8-féle gyógyszert szedjenek, így ez egy újabb veséhez vezet/ tönkre megy a májuk. Ezért egyesek bevállalták, hogy részt vesznek egy placebós programba. Társították a mindennapi gyógyszer bevételét egy büdös; levendula-csukamáj-olajas kivonattal. Aztán csökkentették a gyógyszer mennyiségét, de továbbra is fennmaradt a beteg állapota, ugyanúgy mintha a teljes gyógyszert szedné. Aztán már elég volt minden gyógyszerból a felét szednie, a csukamáj-olajas kivonattal együtt persze, és nem romlott az állapotuk. Így a májuk állapota nem degradálódott oly mértékben, mintha az eredeti adagot kapták volna.

Engem egy tanulmány során ez az eredmény nagyon megfogott, bízom benne, hogy ezt népszerűbbé lehetne tenni, ha az orvosok kicsit jobban elfogadnák a placebó hasznosságát.

Mi a véleményed?

(Én sem szeretnék komolyabbat, se talát, se privit)

21/l

2020. aug. 27. 02:10
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem sokat olvastam a placeboról, csak olyasmi rémlik, hogy sok tanulmány mutatja ki hogy működik, de az orvoslásban nem elfogadott az alkalmazása, mert nincs rá értelmes tudományos magyarázat hogy miért és hogyan működik. De szerintem ha a beteg beleegyezik, akkor alkalmazhatnák. Elvégre sok plasztikai műtétet végrehajtanak aminek negatív hatása van a szervezetre nézve, a placebonak meg semmi mellékhatása nincs (már ha azt nem nézzük hogy helyettesítesz vele egy olyan gyógyszert ami már bizonyítottan működik), szóval nem értem miért ne, ha a beteg is belemegy.

Viszont ugyanakkor hiszek abban hogy nem megmondóembereknek kéne megmondani hogy az orvosok hogyan dolgozzanak. Minden szakember foglalkozzon a saját hatáskörével. Nekem meg eszem ágában nincs megmondani egy orvos helyett, hogy mi működik, és mi nem. Mert az is simán előfordulhat hogy a beteg meghal agyvérzésben, mert éppen büdös levendula-csukmáj olajas kivonatot fogyasztott, ahelyett hogy befeküdt volna a műtőasztal alá, és akkor az orvos lelkén szárad minden. Szóval ha a szakember azt mondja hogy azt nem úgy kell, akkor az ő véleménye legyen fölényben.

2020. aug. 27. 02:21
 6/9 anonim válasza:

Szerintem sem kéne belekontárkodniuk sokszor a hozzá nem értő embereknek olyanba, amihez egyáltalán nem értenek. Sokszor tényleg olyat helyettesít a magánember, amivel nem kéne és belehal, VAGY túl sok mindent szed/antibiotikumot kér egy tüsszentésre is hiába ajánlja/ nem ajánlja az orvos.


Nyilván nem alkalmazható ez, ha fennáll a lehetőség agyvérzésre egy ilyesfajta kezelés.


Viszont legalább 2, ha nem 3 szakember véleményét ki kell kérni, ha van rá mód. Saját tapasztalat.

(Ha ez a téma nem feküdne, és még mindig van kedved beszélgetni unatkozásból, dobhatsz fel mást, hátha hozzá tudok szólni, ha nem, úgyis megírom)

2020. aug. 27. 02:33
 7/9 anonim válasza:
melegek is írhatnak?
2020. aug. 27. 22:45
 8/9 anonim válasza:
Én dobok fel: mi a véleményed a mars kóstolgatásáról? Nemsokára lesz ember, aki eljut oda. Szerintem nagyon izgi
2020. aug. 28. 01:51
 9/9 anonim válasza:
Szívesen beszélgetek én is veled, 20/l
2020. aug. 28. 04:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!