Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Középiskolai ismerkedés...

Középiskolai ismerkedés 2020-ban ?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nemértem. A mai középiskolai tanulóknak kifullad ott a kommunikáció, ismerkedés, hogy előhúzza a telefont a másik arcába tolja az röffent vagy kuncog egyet aztán ez megy oda-vissza állandóan. Vagy egy videójátékról úgy beszélnek mint egy isteni ajándékról. Nem arról van szó, hogy baj ha telefonozik vagy videójátékról beszél, de az már sok, hogy másról nem is tud vagy még állatkodni, de max ennyi. Egy átlagos napon ennyi a szünet: Kicsengettek telefon elő + az előbb említett dolgok, majd becsengettek telefon el. Vége. Ha odaakarok menni valakihez meggondolom magam mire odaérek, mert már el is húzta a telefont. Nekem nincs nagy gondom ezzel, mert elvagyok nélkülük meg vannak testvéreim+barátaim iskolán kívűl. Csak érdekelt volna mások véleménye ezzel kapcsolatban. Mert szerintem ez már olyan mintha zombikkal kellene lennem a napom nagy részében.

Köszi hogy végigolvastad!



2020. szept. 8. 22:23
 1/4 anonim válasza:
Azért én nem feltétlen tartom minden esetben rossz dolognak a telefont meg a videójátékokat. Mi is sokat beszéltünk játékokról, ami érdekes beszélgetéshez vezetett meg kellett valami, hogy megismerjük egymást. Viszont ez a telefonelhúzós dolog nagyon ismerős és engem is kifejezetten irritált :D. Fú, főleg amikor ilyen hülye fejet vágó "amikor a tanárt azt mondja, hogy..." vagy "mikor kikelsz reggel az ágyból..." egymondatos mémek voltak. És ha valakivel meg komolyan akartál beszélni vagy megismerni, akkor őrültnek néztek...
2020. szept. 8. 22:38
 2/4 anonim válasza:

Szerintem is egyre rosszabb a helyzet. Van konkrétan telefonfüggő osztálytársam. Mármint szó szerint az. 5 percnél többet nem bír ki, állandóan nyomkodja azt a 60játékot, amit csak azért töltött le, hogy tudja nyomkodni (nem vicc).

De persze a többiek se semmik. Nekem spec. vannak külsős barátaim, így velük váltok pár szót messengeren, de ennyi kb.

2020. szept. 8. 22:39
 3/4 anonim válasza:

Javarészt egyetértek veled kérdező, viszont én sem tartom a mémeket és a játékokat rossz dolognak, sőt kifejezetten jó beszélgetési témának tartom őket. A baj csak ott kezdődik - mint ahogy fentebb is írtad - hogy szinte semmi másról nem is beszélnek az osztálytársaid és ha te mondjuk nem vagy annyira otthon ebben a témában/nem érdekel ilyesmi egyáltalán, akkor te kb már nem is tudsz velük értelmesen kommunikálni sem. Ami még tovább nehezíti a dolgot, amikor néhányan ismerik egymást valahonnan és egy kupacba tömörülnek. Az esetek döntő többségében csak egymás mellett telefonoznak vagy ha beszélgetnek - általában ezt óra közben teszik - akkor kb arról, hogy milyen volt múltkor a buli vagy mit csináltak a barátjával/barátnőjével stb. ehhez te meg természetesen nem tudsz hozzászólni semmit sem.

Szerencsére én azért tudtam barátkozni az évfolyamtársaimmal vagy amikor már tizedikes voltam az alsóbb évesekkel, de csak egy esetben alakult ki tartós barátság belőle.

Az a legrosszabb az egészben, hogy ezzel nem lesz rendes baráti társaságod, akikkel majd elmehetsz majd bulizni vagy ide-oda. Ismerkedés is nehezebb lesz, mert normál esetben a haverjaidon keresztül könnyen megismerhetnél egy csomó embert. Ha teszem azt van egy-egy barátod iskolán kívül, attól még nem biztos, hogy adódik majd olyan lehetőséged, amivel annyi új embert ismerhetnél meg, mint amúgy lehetne.

2020. szept. 9. 16:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott, hogy én egy szóval sem mondtam, hogy rossz dolog ha telefonozik vagy videójátékról beszél, de ezt a kérdésben már leírtam. Nekem azzal van bajom, hogy állandóan ez megy. És nem, nem árról van szó, hogy összegyűlnek és kész,nemlehet hozzályuk szólni hanem egyszerűen nem tudnak másról beszélni. Van olyan aki egyedül ott űl azt nyomkodja a telefont, hameg az ember próbál egy értelmes szót szólni hozzá az ránéz (de olyan tekintettel hogy: mivan már hangyámmá bazdmeg) és ekkor gondolja meg magát az ember.
2020. szept. 9. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!