Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Léteznek még ilyen jó online...

Léteznek még ilyen jó online közösségek?

Figyelt kérdés

Nem tartom magamnak idősnek de ilyenkor döbbenek rá, hogy basszus, csak eltelt pár év... hogy mióta? Amióta legutóbb "online" életet éltem... igaz, akkor se vittem túlzásba, de ilyenek voltak:

- DC++, itt a letöltések miatt általában adta magát a téma, de sokszor magától is pörgött a chat... még csajom is volt innen :D

- volt egy blogom is ahol csak az életem dolgáról irkáltam, tök jó kommentfolyam alakult ki hónapok elteltével és azt hiszem itt valódi barátokat is szereztem, pedig ez sose volt célom (aztán le is koptak de ennyi idő után ez természetes)

- csajokéspasik az iwiwen, húú ez nem tudom hány évvel előzte meg a tindert (kb annyival mint maga az iwiw a face-t...), abban a formájában valahogy nekem bejött és nem éreztem direktnek, mondjuk ez már határeset de azért ez sem "csak" a csajozásról szólt számomra

Manapság már semmi sem anonim, jobb esetben is minimum az arcodat hozzá kell adnod... ez nem tudom, hogy előny-e... vajon a föntieknek mi lehet a mai alternatívája? Videóblog? Tinder és társai? Gyakori :))



2020. dec. 30. 20:20
 1/8 anonim válasza:
Talán Facebookon létre lehetne hozni egy zárt csoportot, közösséget. Bár nagyon felszínesek lettek az emberek :(
2020. dec. 30. 20:44
 2/8 anonim válasza:

#1 Mindig is azok voltak, de utóbbi 4-5 évben azt vettem észre, hogy különösen azok lettek!

Csak tudnám némelyiknek, mire fel lett még mellé nagy pofája!

2020. dec. 30. 21:15
 3/8 anonim válasza:
#2 ez igaz, de valahogy anno mégis könnyebb volt egy közösséget összehozni. Jó, mi is idősebbek lettünk, ahogy észreveszem akár 5-6 év is generációs szakadék.
2020. dec. 30. 21:25
 4/8 A kérdező kommentje:

Létrehozni létre lehet, de mi lenne a témája? Hahó, ismerkedni szeretnék? Nem biztos, hogy az ember pont azokkal akar megismerkedni akik épp ismerkedni akarnak... az élet néha kegyetlen :) Eleve ódzkodom ezektől a fb-csoportoktól, még ha zártak is, valahogy nem visz rá a lélek hogy teljes nevemet és arcomat adjam a szövegemhez. Persze, lehetne álnéven, de elég kevesen nyomulnak úgy...

A felszínességben lehet valami bár nem biztos, hogy ez generációs dolog. Egyszerűen mindenki, mindenhol hozzáfér az internethez, semmi sem szűri az embereket.

És a net is hozzáfér a mi életünkhöz, ezért mi próbáljuk meg szűrni a bejövő infót, kinek hogyan sikerül... én is, van hogy nem válaszolok üzenetekre, akár ismerőseimnek se...

Továbbra is várom a pozitív tapasztalatokat, ha vannak!

2020. dec. 30. 21:33
 5/8 anonim válasza:
Miért kéne mindenkinek mindenkivel ismerkednie? Egy beszélgetős csoport tök jó, mi anno adminként irányítottuk a beszélgetést, témákat dobtunk fel. Pl egész nagy vita lett a miért vagdossák magukat a tinik témából. Írt érintett, felnőtt és olyan is akinek csak véleménye van. És ezekből a társalgasokból csomó privát üzenet lett. Persze nem biztos, hogy lenne ingerenciám megint felépíteni egy ilyet.
2020. dec. 30. 21:37
 6/8 anonim válasza:

Ma már teljesen szét vannak aprózódva a tömegek. Régebben ugyan sokkal kevesebb embernek volt otthoni nete, de az a kevés ember is viszonylag kevés helyen koncentrálódott. Index fórum, sg.hu, chat.hu, dc++, iWiW, myvip, IRC, és még pár hely.

Manapság megvan még a régi oldalakból néhány, és azon felül van még a facebook a sok csoportjával, a Discord a több tucat szerverével, sokan instán kommentelgetnek csak, Tiktok, Telegram, Whatsapp, és a többi, kevésbé ismert oldal és applikáció.

De szerintem még mindig a régi, fórum típusú oldalakon lehet a legnormálisabb közösségeket megtalálni (én pl. a logout.hu-n vagyok mostanság).

2021. jan. 1. 07:55
 7/8 A kérdező kommentje:

5/6 igen, ez a témabedobós még jó ötlet... is lehetETT

6/6 szétaprózódás: 100%-ban egyetértek. Gondoltam az instára is mert az egyetlen komoly érdeklődési köröm/hobbim/szenvedélyem stb. tulajdonképp insta-kompatibilis... ami visszatart, hogy megosztás, like, idióta emotikonok a max amire ott számíthatok... persze, magamból indulok ki, aki soha még csak nem is kommentelt ilyen felületeken... köszi az oldschool fórum tippet, asszem szétnézek az egyiken.

Ami még eszembe jutott, a youtube... van pár ember akiknek rendszeresen nézem a videóit, már csak regisztrálni kéne és néha kommentelni.

Egyébként rühellek kommentelni, lehet ez a baj :)

2021. jan. 1. 21:49
 8/8 A kérdező kommentje:
És a kérdező már nem adhat itt értékelést? :O De gyönge!
2021. jan. 1. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!