Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember,aki...

Van itt olyan ember,aki egymaga ment ki dolgozni külföldre vagy csak máshova az országban?

Figyelt kérdés

Tudnátok véleményeket,sztorikat írni?

Mi volt nehéz? Könnyű?

Tapasztalok? Bármi.

Köszi!🙂



2021. jún. 14. 19:25
 1/8 anonim válasza:

Én egyetemre jöttem fel Budapestre 18 évesen, most vagyok 32.


Igaz olyan szempontból könnyű, hogy egyetemen mások is vannak és velük el lehetett indulni, de utána igazából minden más, albérletkeresés, munkakeresés, lakásvásárlás az már rajtam múlott.

2021. jún. 14. 20:16
 2/8 anonim válasza:
Én egymagam mentem ki olyan helyre, ahol nem lakott a közelben ismerős. Előbb a munkahelyet szereztem meg még Magyarországról (először Skype-on keresztül volt az interjú), utána amikor már eldőlt hogy felvesznek, albérletet kerestem.
2021. jún. 14. 20:22
 3/8 anonim válasza:
Én szívesen elmondom privátban. :)
2021. jún. 14. 20:23
 4/8 anonim válasza:
Én is egyetemre mentem jó messzire, minden ismeretség nélkül. Nehéz volt elindulni, mert mégis csak ismeretlen volt minden, de egy idő után kialakult egypár társaság akikkel már "otthon" éreztem magam szinte. Emellett viszont hatalmas pozitívum, hogy úgymond tiszta lappal indultam (kisvárosban lakok, mindenki ismer mindenkit kb, ezért jönnek az előítéletek, pletykák stb).
2021. jún. 14. 21:00
 5/8 anonim válasza:
Én most tervezek hollandiába.
2021. jún. 14. 23:56
 6/8 anonim válasza:
Én Angliába jöttem ki egy közvetítő céggel úgy, hogy sosem jártam itt azelőtt, senkit sem ismertem. Ennek már 8,5 éve és eszem ágában sincs visszaköltözni. Az eleje nehéz volt, rengeteg munka, kevés pénz, drága albérlet. De aztán ahogy jobb helyet találtam (London helyett Liverpool), sokkal jobb lett az életem minden szempontból.
2021. jún. 15. 10:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.🙂Jó volt olvasni,hogy azért mégiscsak jó tapasztalaitok voltak ezzel kapcsolatban,mégha nehéz is.
2021. jún. 17. 14:02
 8/8 anonim válasza:

6-os vagyok


Azért nem árt ismerni a nyelvet legalább alapfokon, mert egy-két szóval sehol nem fogsz elboldogulni. Az utcán igen, de egy munkahelyhez nem mindig elég, hogy csak végzed a munkát, amit megmutatnak. Minél jobban beszéled az adott nyelvet, annál jobb állásod lesz, annál többet kereshetsz.

2021. jún. 18. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!