Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kérni, hogy a védettségi...

Lehet kérni, hogy a védettségi igazolványt ne a lakcímkártyámon található címre küldjék, hanem máshová?

Figyelt kérdés

2021. jún. 4. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Igen, rá kell írni a beleegyező nyilatkozatra a postázási címet és oda küldik.
2021. jún. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2021. jún. 4. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Főszabály szerint a tartózkodási helyre küldik, ha az nincs, akkor az állandó lakcímre. Ha esetleg nem kapod meg, akkor bemész kormányablakba és ügybejelentőt nyújtasz be, amin már lehet címet is megadni.
2021. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

#3, és kifizetsz 3000 Ft-ot.

Egy egész idősotthonnak k.rták el az igazolványát és postázták az állandó lakcímükre, hiába jelezte a vezetőség, hogy az intézetbe postázzák.

El is tűnt egy csomó.

2021. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Igen, rá kell írni a beleegyező nyilatkozatra a postázási címet és oda küldik."


Nem oda küldik. Ha van tartózkodási helyed, akkor oda. Ha nincs, akkor az állandó lakóhelyre. Én pl hiába mondtam, hogy most pillanatnyilag hónapokig az állandó lakhelyemen élek, azt is írtam a nyilatkozatra, a kártyát mégis a tartózkodási helyemre küldték.

2021. jún. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, sajnálom hogy egy kis kártyából ekkora procedúrát csinálnak:( remélem sikerül valahogy megoldanom
2021. jún. 4. 22:12
 7/10 kovpet ***** válasza:
Andizsuzsi: tapasztalatom szerint akkor is a lakóhelyre küldték, ha van tartózkodási hely. Lehet, hibáztak, de így volt. Szerintem nagy a káosz most, senki se tudja, hogy mit hogy kellene, akármi lehet.
2021. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"tapasztalatom szerint akkor is a lakóhelyre küldték"


Az én tapasztalatom szerint nem és arról tudok nyilatkozni amit én tapasztaltam.

2021. jún. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem bement rákérdezni a kártyájára, nos, még az oltási rendszerben sem volt benne. Slattyoghatott vissza a cetlijével, hogy egyáltalán rögzítsék az oltás tényét. Agyrém, ami itt van.
2021. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom ezt az egészet, nagyon remélem hogy sikerül elintéznem meg kézhez is kapom majd (antitest teszttel szeretném majd igényelni a kormányablakban, mivel nem Magyarországon kezelték a betegséget nálam és külföldi papírt nem fogadnak el arról hogy atestem a koronavíruson)
2021. jún. 5. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!