Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyiket részesítitek előnyben...

Melyiket részesítitek előnyben? A saját nyaralót, ahova bármikor mehettek, amikor csak akartok, vagy ha nincs nyaraló, de mindig máshova utaztok?

Figyelt kérdés

2021. jún. 3. 13:51
A kérdező szavazást indított:
A saját nyaralót.
Mindig máshova menni nyaralni.
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Azt tudnod kell, hogy a magyarok többsége nem közgazdasági zseni. Fogalma nincs amortizációról, fogalma nincs egyéb alternatívákról, azt látja a szomszédjától, hogy nyaralót vett a Balatonon, a Tisza tavon vagy másutt, és ő is vesz egyet.

Aztán nézi túlárazva a Balatont, vagy egyéb kilátását, de többnyire a prérit és a szomszéd horgásztavat.

A másik alternatívád, hogy racionálisan kiszámolod a nyaralód költségeit, és ebből csinálsz évente legalább négy külföldi repülősutazást.


Persze sarkítok, mert most is tudok négymilliós parasztházról idilli környezetben, ahova ha egy évben hatszor elmegyek, már megérné. Szóval vannak kivételek, és nagyon finom, alkalmi nyaralók.

De hogy értsd, 2021-ben, az ötezer forintos repülőjegyek világában csak a balgák tartanak nyaralót.

2021. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még annyit kiegészítenék, hogy a kérdés a megörökölt nyaralóra is vonatkozik, nemcsak a megvásároltra/megvásárolni kívántra.
2021. jún. 3. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Én sose vágytam ilyesmire. Elmegyek nyaralni, abból az első nap nagytakarítás, a második nap gazolás meg fűnyírás?

Legfeljebb ha nyugdíjas leszek, és tényleg ott tudom tölteni az egész nyarat.

2021. jún. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg örökölni fogok majd egy balatoni nyaralót, de elég vacak. Nagyon sokba kerül a fenntartása, nem szeretek kertészkedni, nem tudnék rendszeresen lejárni karbantartani, úgyhogy nem tartom meg.
2021. jún. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Nyaralasnal kicsit undorodom attol, hogy a matrac, paplan, parna masok izzadsagat szivta be, viszont szeretek mindig mashova menni.

Azt hiszem, ha van eleg penz es ido, a ketto nem zarja ki egymast. Szeretnek az otthonom kozeleben egy nyaralot, gyumolcsost es utazni ugyanugy.

2021. jún. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

"Azt tudnod kell, hogy a magyarok többsége nem közgazdasági zseni."

Ez látszódik is a válaszodból!


Nekem történetesen van egy nyaralóm már 15 éve az Adriánál.

Amikor nem használom kiadom és a befolyt pénzből elutazom máshová.

Így utaztam be már a fél világot.

Tehát kedves kérdező, ha jó helyen van a nyaralód az pénzt termel.

Kitermeli a rezsijét és a maradékból utazgathatsz.

Csak okosan.

2021. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Van a családban nyaraló, gyakorlatilag folyamatosan használjuk, a nagyszülői generáció különösen. Így jelenleg valóban nem termel jövedelmet, csak visz, ellenben mindenki imádja. És azért ha valóban rá is kell költeni több utazás árát, cserében mindig van egy fix pont, ahol össze tud gyűlni a tágabb család bármikor, ráadásul mindennemű szervezés nélkül, gyönyörű környezetben. Ezt nem tartom forintosítható dolognak.
2021. jún. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk volt nyaraló, nos. Lementünk és a hetes nyaralásból két napunk abból állt, hogy takarítottunk, ablakot pucoltunk, gazoltunk, mostunk, vasaltunk stb.

Fenntartani költséges volt, és tök felesleges, mert a nyaranta három alkalomért aztán piszkosul megérte.

Plusz: mentünk volna szívesen másfelé is, de nem, kötelező volt mindig ott lenni, és onnan max a környékre tudtunk utazgatni.


Mióta a párommal élek (5 éve) csomó helyre utazunk. Nincs nyaraló sé nyugdíjas korunkig nem is igényeljük, a fenntartási költségéből inkább járjuk az országot, vagy elutazunk külföldre pár napra.

2021. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van nyaralónk a Balatonnál. Imádjuk, ott töltöttem az összes nyaramat gyerekkoromban. Hol a mamákkal, hol a szüleimmel . Évközben van egy mindenes, aki füvet nyír, gazol, stb. Tavasszal nagytakarítás van. Utána pedig pihi, pl.tavaly és idén sem megyünk külföldre és így nagyon jól jön . Persze ez mellett évi több wellness volt a családdal, rengetek horvátországi nyaralás , Európán belül sok fele utaztunk még. Más a kettőnek a hangulata. Mindkettőt más miatt szeretem .
2021. jún. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!