Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Vannak itt más fiatalok is...

Vannak itt más fiatalok is akiknek a szülei Jehova tanúi, de ők maguk nem akarna azok lenni?

Figyelt kérdés

Olyan fiatalokra gondolok akik csak azért vannak a vallásban mert a szüleik is abban vannak, de igazából amint lehet elmennének otthonról ha tudnának vagy elêg idősek lennének.


De olyanokkal is ismerkednék akik benne voltak csak később kiléptek.


Én 16 éves fiú vagyok. Szüleim tanúk. Én nem vagyok megkeresztelve. Ha valakinek van kedve írhat😶



2021. aug. 6. 17:55
 1/4 SIDLER22 válasza:
Sok fiatal manapság nem akar tanú lenni. Az én szüleim a vallás miatt váltak el. Nekem is megvan erről a magam története, de csak akkor írom le ha érdekel. De egyébként hasonló volt a helyzetem mint most neked csak kb 12 évesen. Most 21 vagyok.
2021. aug. 6. 18:21
 2/4 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én először mindennél jobban akartam az lenni, aztán rájöttem, hogy mégsem.

Én 3. generációs JT-ként nőttem fel. Világi édesapám kérésére 18 éves koromig vártam a megkeresztelkedéssel, aztán a szülinapom után 3 héttel gyorsan meg is keresztelkedtem.

Csakhogy akkor kezdett kinyílni az értelmem, és a Bibliát olvasva egyre több ellentmondást vettem észre a tanításban, amik addig fel sem tűntek.

Talán mert annyira megszoktam őket, vagy sosem gondolkodtam el rajtuk mélyebben.

(Ez ma az Új Világ Fordítással már nem biztos, hogy működne, annyira kifacsarták, elferdítették az eredeti mondanivalóját. 3 évig tanultam koiné görögöt, úh. most már magam is látom, tudom, értem, hogy a bibliahamisítás vádja sajnos igaz.)


De szívből szerettem Jehova Tanúit (most is), és mindent tudni akartam róluk: múltat, jelent, jövőt, mindent.

"Sajnos" a múlttal kezdtem.

Ott egyből olyan dolgok derültek ki, hogy egy idő után úgy éreztem, hogy a Jel. 18:4 nekem szól:

"Fussatok ki belőle én népem, hogy ne legyetek részesek az ő bűneiben, és ne kapjatok az ő csapásaiból."

Tudtam, hogy Jehova nem helyeselné, ha egy olyan vallás-szervezet tagja vagyok, akik többször is a hamis prófétaság bűnébe estek.

A lelkiismeretem folyton vádolt, hogy ez a „Szervezet" nem az Igazság, ugyanakkor a szívem meg csitítgatta, hogy "kussoljál, különben elveszíted a szeretteidet!"

Szörnyű időszak volt.

Végül úgy döntöttem, hogy inkább az eszemre és Istenre kell hallgatnom, mintsem az érzelmeimre és az emberekre.

Úgyhogy elkülönültem.

A szeretteim egy részét tényleg elveszítettem.

Ezt megspórolhattam volna magamnak, ha még legalább 21 éves koromig várok a keresztelkedéssel.

Hála Istennek Jehova azóta megvígasztalt, tiszta lelkiismeretet, szabadságot és békességet adott, új apákat, anyákat és testvéreket adott és azóta is személyes és élő kapcsolatom van vele.


Tehát, mindenképpen várj még a keresztelkedéssel!


Ha 1000%-osan biztos vagy benne, hogy Te a szüleid életét, hitét akarod, akkor is várj még.

De ha egy kicsit is bizonytalan vagy ebben, akkor meg még inkább!


Tanulj az én hibámból!

2021. aug. 16. 17:17
 3/4 anonim válasza:
30 évesen sikerült elkülönülnöm, miután gyerekként keresztelkedtem meg. Borzasztóan igazságtalannak tartom. Egy gyereknek nem szabadna hagyni, hogy ilyen döntést meghozzon, ha később ilyen komoly következményekkel jár (elveszíti a családját, a barátait, gyakorlatilag nulláról indul).
2021. aug. 16. 21:15
 4/4 anonim válasza:
Vegul mi lett, kerdezo?
2023. nov. 8. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!