Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért házasodnak...

Jehova tanúi miért házasodnak fiatalon? 18-19 évesen?

Figyelt kérdés

van pár távolabbi jehova ismerősöm. ilyen fiatalon házasodtak szinte kivétel nélkül.

ma már szerintem ez nagyon ritka, 18-19 évesen az ember még iskolába jár, nagyon nincs a tervei között,hogy az aktuális baráttal összeházasodjon. ezért is lepett meg. házasság előtt nem szexelhetnek?vagy miért kell ennyire kapkodni?


2016. júl. 25. 07:47
 1/9 anonim válasza:
49%
Ez nem kapkodás szerintem. Évezredekig így volt(akkor évezredekig minden ember népcsoportól függetlenül kapkodott?). Manapság valóban kitolódott a dolog.
2016. júl. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Mert végre szexet akarnak!
2016. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Mert elvakult fanatisták.
2016. júl. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert esküvő előtt nem szexelhetnek. A tanulmányokat meg folytathatják úgy is, ha házasságban élnek.
2016. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%

(1Korintusz 7:8, 9) . . .. 9 De ha nincs önuralmuk, kössenek házasságot, mert jobb házasságot kötni, mint szenvedélytől lángolni.


Más fordítás: szerint jobb házasságban élni, mint paráznaságban égni

Hogy ki miért köt fiatalon házasságot az egyéni okok miatt van, nem egyforma.

2016. júl. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Évezredekig így volt"

ez igaz, de ma már nem 30 év a várható élettartam. és nem is kell nagyon visszamenni: a múlt század elején is kb a 8 általános végzettség volt az általános. kevesen tanultak tovább. ma már szinte mindenki 19-20 éves koráig, vagy tovább tanul. minden kitolódott.

2016. júl. 25. 12:42
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze minden kitolódott. De na és? Ma már ugye az élethosszig való tanulás a fő cél, az EU is ezt erőlteti. Most akkor sose házasodjon az ember, mert munka mellett is folyamatosan tanulnia kell? :D


Amúgy meg minden szempontból sokkal jobb az, ha a szülők csak 20 évvel idősebbek az első gyermekeiknél, nem 40 évvel. Biológiailag, pszichológiailag, társadalmilag, tényleg minden létező szempontból.


Nem szoktam a Jehova tanúinak igazat adni, de ha ők tényleg így csinálják, akkor ebben teljesen igazuk van. :)

2016. júl. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Lehet, hogy azok az esetek kivételek. Mert ahol én élek, ott csak esetleg a lányok mennek férjhez 19-22 év között. Én még nem találkoztam a környékünkön sem ennyire fiatal fiúval, aki nősülne....persze minden előfordul ahogyan irtad te is, és az egyik válaszoló is...

Amikor az egyik testvérnő fia nőslt 21 évesen, hát a szülei nem örültek a döntésének, de már 7 éve él boldog házasságban...

2016. júl. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

a 7-es válaszolóval nagyon egyet értek.

Annó én 18, a férjem 19 éves volt amikor házasságot kötöttünk. Nem voltunk tanúk.

A gyerek hamar jött, és tényleg hatalmas előnye volt a közöttünk és a gyermekeink közötti kevés életkorkülönbségnek az egész életünk alatt, és most is természetesen :-)

2016. júl. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!