Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Levelezne velem aki szintén...

Levelezne velem aki szintén az alacsony nyugalmi pulzusa miatt szorong , aggódik?

Figyelt kérdés

2021. aug. 24. 22:45
 1/8 anonim válasza:
Az mennyi?
2021. aug. 24. 22:52
 2/8 A kérdező kommentje:
50-körül , de 1 hete hajnalban 40-et mértem , és azóta még jobban kész vagyok
2021. aug. 24. 22:55
 3/8 anonim válasza:

[link]


Nekem ma hajnalban 44 volt 🤷‍♂️.

Sokkal többeknek van alacsonyan, mint ahányan akárcsak egyszer is tudomást szereztek róla.

Szerintem ez inkább hipochondria, mint releváns halálfélelem.

Inkább menj el orvoshoz, ha ennyire tartasz valamitől.

De én sem vagyok orvos; éppen ezért, ha hallgatsz rám, akkor az előző mondatra hallgass.

2021. aug. 24. 23:14
 4/8 A kérdező kommentje:

Már voltam jó pár orvosnál , azt mondták nincs baj , tudom ez hypochondria is , csak az ok nincs meg és ezért nyomaszt.

Lehet nincs is erre közvetlen ok.

2021. aug. 24. 23:20
 5/8 anonim válasza:
Űzöl rendszeresen valami állóképességi sportot? (Pl futás, kerékpározás) Mert ha igen, akkor normális.
2021. aug. 25. 08:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem semmit , sőt nagyon el vagyok tunyulva.
2021. aug. 25. 08:38
 7/8 XD :) válasza:

Üdv neked bajtársam!

A vérnyomással én is megküzdöttem, beképzeltem magamnak mindent, jó, hogy macskának nem képzeltem magam. :D


Végigjártam egy csomó orvost... Csak aztán jöttem rá, hogy a félelmet és a betegséget kell szétszednem.

Hogy értsd: Még ha a lehető legrosszabb helyzetben lennék is, akkor sem old meg semmit az, ha éjszaka felriadok a félelemtől, és akkor sem kéne ennyire ráparáznom, mert a végén belebolondulok saját magamba. :D

Na okés, ezzel még nem voltam sokkal előrébb... :D Viszont! Azt már tudtam, hogy valószínűleg akkor ezen a félelmen is kéne dolgoznom párhuzamosan a vélt betegségemmel.

Szépen lassan elkezdtem megváltoztatni a szokásaimat. Körülbelül négy hónapba telt, mire azt tudtam mondani, hogy "Oké, azt hiszem sínen vagyok újra!" és nem volt egyszerű! Alig aludtam, napokat depiztem át a szobámban, nem akartam látni senkit. Aztán már egészségesebb kajákat ettem, minden nap 30 percet intenzíven sportoltam, teendőket állítottam fel a mindennapjaimba és egy kicsit önző is lettem, kiállok azokért a dolgokért, amik nekem fontosak.

Azóta egyre kevesebbszer alszom nyugtalanul, valóban volt néhány egészségügyi problémám (köze nem volt a pulzusszámomhoz, inkább a rennngeteg stresszeléshez :D) De úgy mentem el a dokihoz, hogy tudtam, ez semmi komoly nem lehet, csak az elmém játszik velem, mert amúgy minden rendben, sok vitamint eszem, nem fáradok ki hamar a sportolás közben, egészségesnek érzem magam.

Nagyon nehéz volt. A legnehezebb, hogy el is fáradsz a sok stresszelésben, és úgy (mondjuk hajnalban :D) még jobban engeded bekúszni ezeket a gondolatokat.


Am, azt olvastam a neten, hogy 50 az még teljesen normális. Ha éjszaka nyugalmi állapotban 40 neked, és voltál dokinál, akkor az csak egy dolgot jelent: Alacsony a vérnyomásod, mázlista vagy, sokáig fogsz élni. :D


Ha adhatok néhány jó tanácsot:

(ezek segítettek nekem a legtöbbet)


1. Mantra: "Voltam dokinál, megvizsgált, semmi baj nincsen."

Hidd el, ha nagy baj lenne, akkor azt észrevette volna. A legrosszabb esetben is csak kicsi lehet a gond és ha valami tünetet észlelsz magadon, akkor már elhiszik, hogy probléma lehet. De ez még nem tünet ;) Szóval: Figyelj oda a testedre, de STOP! nyugodj meg! Nincs gáz.


2. Netes keresgélés. Mindenki azt mondja, hogy "ne keresgélj a neten, ez f@szság" nem igaz... Engem nagyon beijesztett a sok infó, hogy "stroke első tünetei" meg "miért veszélyes az alacsony pulzus" stb stb... az elején el is olvastam őket. Nade beírhatod azt is a keresőbe, hogy "szíverősítő ételek" vagy "keringésserkentő ételek" vagy "a mozgás hatása a szívműködésre" ami csak érdekel. Rengeteg mindennel meg tudod támogatni a szervezetedet. És ha elkezded, és eddig nem csináltad, akkor már pluszban vagy. Még élsz, erre még pakolsz egy adag odafigyelést és tudatosságot, lehet utána gond? :D ;) Tehát: Csak a pozitív, támogató cikkeket ajánlom. Sokat segít!


3. Kultúráltan, de beszélj róla! Én rengeteg embertől kaptam segítséget, kiderült, hogy barátnőm is pánikbeteg, a másik az volt, családban is volt, szóval sajnos nagyon sokan küzdenek ezzel, mégsem beszélnek róla... Nem mondom, hogy pánikbeteg vagy, ne érts félre, de mondjuk van ez a félelmed, biztos, hogy nem vagy egyedül... És biztos, hogy nem megoldhatatlan, de el kell kezdened változtatni valamit.


Ajánlom a morning show-t. :D Vidámsággal hamarabb elmúlik a félelmed. :) Amikor érzed, hogy rosszabb a hangulatod, pakolás közben, vagy utazás közben, tudod hallgatni őket. Én ráfüggtem.


Bocsi a regényért!

Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan!

2021. aug. 26. 10:09
 8/8 anonim válasza:

az 50 még nem is alacsony. ne foglalkozz vele. ha fiatalon sportoltál, akkor simán megmaradhat. én pl tényleg eltunyultam magamhoz képest. gimi elejéig úszóversenyek + triatlon, utána maradt a futás és úszás. kb 30 éves korom óta max hébe-hóba röplabda/foci, de semmi olyat nem csinálok évek óta, amihez igazán kéne az állóképesség. sokszori mérésnél is az jön ki, hogy változatlanul 42/43 körüli a nyugalmi pulzus. nem csak alvásnál, hanem simán ha olvasok/filmet nézek.


aggódás helyett inkább örülj neki, hogy nem magas :)

2021. aug. 30. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!