Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Hogy fogalmaznátok meg, hogy,...

Hogy fogalmaznátok meg, hogy, mi a borderline személyiség zavar? Vannak köztetek akik ettől szenvednek? Lenne kedvetek beszélgetni?

Figyelt kérdés
(A pszichológusom szerint esélyes, hogy borderlineos vagyok.)

2023. febr. 3. 13:10
 1/7 anonim válasza:

Arra mondják mostanában, aki eléggé nehezen kezeli az érzelmeit, esetleg hol érzéketlen, hol túlérzékeny, aztán mondják az introvertáltak egy részére, meg az extrovertáltak egy részére is...

Kicsit zavaros ez a megnevezés, az elmúlt 30 évben többször módosította a pszichológiai szakma világszerte (USA-ban, de Mo-on is). Dehát végülis ezek spektrumok. Lehet, hogy címkézés helyett inkább a viselkedés és a berögzült minták módosítására irányuló terápia célravezetőbb lenne abból a szempontból, hogy mind a páciens, mind a környezete életét megkönnyítené.

2023. febr. 3. 14:27
 2/7 anonim válasza:

Én ismerek borderline -t. Az segít?

Röviden azt mondanám elég szélsőséges hangulatingadozás! Az egyik percben még mély depresszió, de pár óra múlva már pörög, mint aki be van lőve…

Nehezen kezeli a változásokat. Nehezen alakít ki barátságokat bármiféle érzelmi kötődést!

Ha szeret akkor nagyon szeret, de amikor gyűlöl akkor úgy megtud bántani, mint senki más...

Folytassam?

2023. febr. 3. 15:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen légyszíves.
2023. febr. 3. 16:37
 4/7 anonim válasza:
Nekem egy volt beosztottam borderline-os (azért volt, mert ki tudja, mikor jön vissza, a zárt osztályon van), éppen fent volt, amikor nálunk dolgozott: extrém külsővel közlekedett, extrém, irreleváns közlései voltak, szinte a föld felett lebegett. Mindezt úgy, hogy egy nagyon intelligens lányról beszélünk, aki túlpörgésében is okos, de megdöbbentően viselkedik.
2023. febr. 3. 17:48
 5/7 anonim válasza:

2-es vagyok- 4-esnek. Örülök, hogy ezt olvasom, hogy ha a csaj rendbejön akkor vissza akarod venni az állásába!

Oké kérdező folytatom.

A borderline állapottal az a legnehezebb, hogy nehezen tudod eldönteni, az ilyen ember mi az, amit komolyan mond és mi az, amit később meg fog bánni!

Én ezt úgy kezeltem, hogy amikor sértegetett akkor azt sosem vettem komolyan. De a legtöbb embernek ez nehéz. Olvastam itt a gyakorin néhány olyan hozzászólást, akiknek volt kapcsolata borderline emberrel. Kivétel nélkül mind azt írta, hogy olyan mély sebet ejtett rajtuk az az ember, hogy még évek múlva is fáj, ha visszagondolnak erre. Szóval nem könnyű egy borderline emberrel. Kérdezhetnéd, hogy tartanak ki mégis sokan egy borderline mellett? És én is ezért tartottam ki mellette. Mert amikor a borderline jól van, akkor olyan szinten kötődik az emberhez, és megtesz mindent érted, és olyan elvarázsolt világba repít, mint senki más :)

2023. febr. 4. 13:40
 6/7 anonim válasza:
Amikor meg rájön az ötperc, mindenbe, bármibe beleköt és széttapossa a lelked.
2023. febr. 4. 15:16
 7/7 anonim válasza:
Én Borderes vagyok,és ismerek még Borderest magamon kívül is.Ha gondolod írj rám privátban.
2023. ápr. 3. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!