Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Kinek lenne kedve velem...

Kinek lenne kedve velem beszelgetni olyan temakrol mint pl a megvilagosodas vagy taoizmus vagy buddhizmus?

Figyelt kérdés

2023. júl. 13. 07:40
 1/10 anonim válasza:
Pl. itt vagyok én.
2023. júl. 13. 13:18
 2/10 anonim válasza:
Nekem is lenne kedvem!
2023. júl. 13. 14:32
 3/10 anonim válasza:
Mennyi idős vagy ha nem titok?
2023. júl. 13. 23:31
 4/10 az agy válasza:
Egy hasonló ráérős megvilágosult jóskapistának, aki ilyen hülyeségekkel foglalkozik..
2023. júl. 19. 10:27
 5/10 anonim válasza:

Szia!

Ezeknél a vallásoknál jellemző a guru kifejezés. A guru az a személy akivel ilyesmiről tudsz beszélni. A guru olyasmi mint egy pap.

2023. júl. 19. 16:55
 6/10 anonim válasza:

Ott követi el az ember az első hibát, hogy azt hiszi, hogyha *messzire" megy, megtalálja azt amit keres.

Milyen Isten az akit én a világ másik felén találok meg?


Taoizmus, buddhizmus, ezek az ázsia kultúrkörnek íródott instrukciós könyvek.

Azoknak szól, kik ott nevelkedtek, ott szocializálódtak.

Minden régió, kultúrkör megkapta a saját instrukciós rejtvénykönyvét.

A második hiba a vallás, szekta

2023. aug. 7. 09:33
 7/10 A kérdező kommentje:

6.

Igazad van teljesen. Egyetertek. DE! Szerintem van aki ebbol, van aki abbol tudja konnyebben felfogni, megtanulni a dolgokat. Lehet h van olyan kinai aki a kereszteny irasok hatasara dobben ra dolgokra. Egy magyar meg a taoizmus hatasara. Teljesen egyen fuggo az egesz.

2023. aug. 8. 01:34
 8/10 anonim válasza:

#7

Megtanulni ezt nem lehet.

Ahogy írod, ezt "felfogni" kell, de csak az elméd megújulása által tudod felfogni és, ha felfogtad akkor megcselekszed, amit az összes szent könyv instrukciókba adott.

Mindenkinek az a célja, hogy ne találd meg a titkot.

Ezért vannak a guruk, vezetők, papok. Ezeket hívja pl. a Biblia báránybőrbe bújt farkasoknak, írástudóknak, farizeusoknak.

Ha felfogtad az elméd megújulása által, hogy miről szólnak ezek az írások, akkor "mező ismerő" leszel (Bhagavad gíta) vagy ahogy a Biblia írja kimész a "pusztába és megcselekszed amit meg kell cselekedned.

Ez egy egyszemélyes játék, te vagy a főszereplő.

Az összes írás, Biblia, Bhagavad, Korán, azték, maya, stb ugyanazt kéri tőled csak vallást csináltak belőle azok, akik nem jutnak be.

A Bhagavad azt mondja: "ez a legnagyobb titok"

A Biblia Efezus, pedig "nagy titok"-ként említi, de sok-sok helyen van így megemlítve.

Ne nyomorult megtévesztő papokra, gurukra, sok követővel rendelkező okoskodó emberre hallgass, hanem mint e gyerek, tiszta elmével kutasd az írásokban a megoldást és tudod, aki keres az talál.

2023. aug. 8. 08:35
 9/10 anonim válasza:
Szií, írok privit :)
2023. aug. 10. 08:02
 10/10 anonim válasza:
Kérdező: Köszönöm a tanításodat :)
2023. aug. 18. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!