Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Buddhizmusban mit jelent az,...

Buddhizmusban mit jelent az, hogy megvilágosodott?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom ezt spirituális körökben is meg úgy egyáltalán. 13 éve tapasztalom az ilyen szellemi meg energetikai dolgokat. De fogalmam sincs,hogy egyesek mit értenek ezen....
2019. febr. 27. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Aki nem vágyik semmire, ezért nem is szenved, nincsenek illúziói, a jelenben tud lenni.
2019. febr. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Hát, nem lehet valami kellemes.Ha így belegondolok, az is szenvedés, csak egy másabb formája, így van, akiknek jobban elviselhető.Kicsit olyan nihilista érzés lehet, nem? Mi lehet benne jó? Na de most csak elfilóztam ezen.Én biztos messze vagyok a megvilágosodástól.
2019. febr. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De amugy tényleg most ha lemondok minden vágyamról aki mi különböztet meg egy droidtól? Így hogy eldöntöm hogy elvonulok egy hegyre meditálni és többé nincsenek vágyaim így könnyű a jelenben lenni. De ugyanakkor találkoztam már buddhista szerzetessel és egy részről jó volt az energiájuk. A meditáció miatt. Egy részről meg nagyon nem tetszett az az üresség amit éreztem rajta energetikailag. Annak igenis nem volt jó az energiája. Sztem ez nem követendő út. Sztem ettől nem leszek több. Csak egyensúlytalanságban élem az életem társ nélkül. Meg vágyak nélkül örömöm sincsen. Az élethez meg hozzátartozik az öröm és a fájdalom is. De ilyen elvonultsággal nincs egyik sem. Mmert ahogy Tolle mondja pl hogy a jelenben mi bajod lehetne. Semmi. Tehát ott boldogság van mindig a jelenben. Egy butaság. A jelenemben csak egy általánosság van nem boldogság. A boldogságomat a vágyaim beteljesülése adja. Kirándulás vagy vmilyen cél elérése. Szerelem. A boldogtalanságomat a vágyaim be nem teljesülése adja. De siker nincsen kudarc nélkül. Sztem meg a csalódás is hasznos. A sötétségen keresztül is tanulunk. Fejlődünk. Sztem a buddhisták nagyon egyensúlytalanok társ nélkül egyszer. A vágyak nélkül pedig nem tapasztalnak semmit. Úgy élik az életüket mint az egyhelyben levő fa. Így könnyű vágymentesnek lenni ha nem érnek ingerek elzárkózva a buddhista templomokban. Sztem ha a vágyaimról lemondok pont arról mondok le ami emberré tesz! Az oké hogy igyekezzek a jelenre koncentrálni. Hisz a múlt már elillant. A jövő meg csak lehetőség. De azért ezt se venném annyira szigorúra hogy sose gondoljak a jövőre. Mert szövögetem a kis terveim hogy mit akarok elérni es bizony az odavezető utat sokszor évekig tapossuk mire el tudjuk érni. Mondjuk díjlovagolni akarok tanulni. Összegyűjtöttem a rávalót. Tavasszal megyek is. Ha nem gondoltam volna rá előre hogy félrerakjak rá akkor nem tudnám megvalósítani. Ugyhogy részemről a buddhizmus naon szélsőséges. A vágyakat tudni kell lemomdani hogy ne kössenek. Ha nem akar összejönni. De nem kell sztem teljesen vágymentesnek se lenni. Koncentrálj jobban a jelenre. De időnként összegezd a múltat is És készíts megvalósítandó terveket. Mert az adja az örömöt és az önmegvalósítást az életben. Nem pedig ha ülök azt meditálok egész nap. Dehát jó. A világ egyensúlyában ennek a vallásnak is meg van a helye
2019. febr. 27. 14:34
 4/8 kreténpali ***** válasza:
100%

Nincs jó vagy rossz út. Van rövidebb és hosszabb.

A szerzeteseknek is lehetnek vágyaik, de más a megélés. Te még azt hiszed a díjlovaglástól boldog leszel. Ez vagy bejön vagy nem. A budhizmus arra ösztönöz, hogy letisztítsd azt, ami a vágyat okozza és keresd azt ami vágyakozik. Nincs szó lemondásról.

A hegyen ülésről pedig egy buddhista szerzetestől hallott mondás jutott eszembe: Nem kell a könyvátrban élned ahhoz, hogy könyveket olvass. Szerintem mindenkinek eljön a hivatása.

2019. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Simpleasthat ***** válasza:
100%

A megvilágosodás egy pillangó.Minél inkább hajszolod, annál messzebb kerül tőled.

Az a baj hogy sokan elfelejtenek élni mert azt hiszik az üresség azt jelenti, hogy nem érzünk semmit és nem tartozunk felelősségel semmiért és nem tartozunk senkihez.

De ez így nem igaz.

2019. febr. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Simpleasthat ***** válasza:
100%

Aki megvilágosodott,azt az életet êli amit ő maga jelölt ki a maga számára.

Boldog a lézezésben és annak minden aspektusában.

2019. febr. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem mindannyian tanuljatok még ha érdekel, egyenlőre nagyon messze vagytok. Nincs ezzel gond csak sok a félrebeszélés.


Kedves Kérdező!

Sziddhárta a szenvedés megszűntetéséhez vezető utat kereste. A megvilágosodás a szenvedés vége. Ezt lehet jobban boncolgatni és tele tűzdelni szép dolgokkal de tulajdonképpen ennyi. Mi gyakorló buddhisták örömünket leljük a bölcsesség ragyogásában ami többek közt a nem ártás, a könyörületesség és az együttérzés. A megvilágosodással semmi nem nem ér véget. Az együttérzésben jelenik meg a Buddha de a gyakorlás végtelen.

2019. márc. 22. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

3.

Oriasi tevedesben vagy, olvasni is rossz volt! A vagyaid nem hozzak el a boldogsagot, mert amint elersz valamit, utana kell valami más egyfolytaban, olyan ez mint egy feneketlen gyomor, hiaba eteted. Ugyanilyen etetni a vagyakat. Ez nem boldogsag, hanem pillanatnyi, atmeneti orom. A szerelem is es minden oromforras ilyen.

2023. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!