Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » SOS! Be tudna fogadni valaki...

SOS! Be tudna fogadni valaki Buapesten pár hétre egy szobacicával?

Figyelt kérdés

Az albérletemet felmondták, holnapig ki kell költöznöm. Nins senkim, sem családom, sem rokonok, sem barátok. Csak az utcra tudnék menni, de a cica nélkül ez kizárt. Sajnod semmi pénzem sincs jelenleg, alkalmi munkákat szoktam vállalni.

Természetesen a rezsit fizetném és vállalom a házmunkát. Szobalámyént dolgoztam eddg, 55 éves vagyok és egyelőre a III.lerületben lakom.

Köszönöm, hogxy elolvastad és minden segítséget köszönök!



dec. 1. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Facebookon próbáld meg, Budapesti albérletes csoportokban. Ez az oldal nem erre való, törölni fogják a kérdésed.
dec. 1. 13:54
 2/21 anonim válasza:

Szia, 30 napos felmondási idő jár neked.

Ha ma mondták fel, akkor jan. 2-án kell kiköltöznöd.

Ha a szerződésedben még hosszabb felmondási idő van, akkor annyi.

Ha ki akarnának rakni előbb, akkor a rendőrséget hívhatod segítségül.

dec. 1. 14:25
 3/21 anonim válasza:
Különben bármelyik hatóság csak az írásban átvett, átvételi dátummal szignózott felmondást fogadja el, tehát amíg ilyened nincs, nem is fogják felmondottnak tekinteni a bérletet.
dec. 1. 14:28
 4/21 anonim válasza:

"Különben bármelyik hatóság csak az írásban átvett, átvételi dátummal szignózott felmondást fogadja el,"


Ez sok éve nem így van! a posta 3x megpróbálja kézbesíteni, minden eset után ott hagy egy értesítőt. Ha 3. alkalommal sem veszik át, akkor ez az időpont számít az átvételnek!

Ez pont az ilyen esetek kivédése miatt keletkezett ez a rendelet módosítás

dec. 1. 14:57
 5/21 anonim válasza:
Én vidéken vagyok, de nincs messze Bp. Nagyon sajnálom, remélem sikerül helyet találnotok.
dec. 1. 16:01
 6/21 anonim válasza:
Egyik napról a másikra ki se dobhatnának. Sajnos nem látok rá sok esélyt hogy csak úgy befogadnak, de legyen szerencséd.
dec. 1. 17:21
 7/21 anonim válasza:

4: Nem erre gondoltam.

Hanem arra, ha a tulaj nem is írt felmondást, csak szóban mondott fel, akkor ezt hatóság nem tekinti felmondásnak, tehát senki nem fog semmit tenni azért, hogy az elköltöztetést (tulaj érdekeit) érvényesítse, mert jogilag a bérlőnek még fel sem mondtak.

Tehát ha a Kérdezőnél még ez nem történt meg, akkor még sokkal több ideje van elköltözni, mint 30 nap.

dec. 2. 01:15
 8/21 A kérdező kommentje:
Sajnos érvényes szerződése sincs az itt lakóknak. Megfenyegettek, hogy kikapcsolják a közműveket. Ráadásul most már egy fillérem sincs, még ételre sem, nemhogy másik albérletre. :(
dec. 3. 08:32
 9/21 anonim válasza:
Akkor te végül is nem csak pár hétre maradnál.
dec. 3. 09:48
 10/21 A kérdező kommentje:
Addig, amíg annyi pénzt össze tudok szedni, amiből egy szobát tudnék bérelni.
dec. 3. 10:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!