Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Magányosnak érzed magad az...

Magányosnak érzed magad az ünnepek alatt, nincs kivel beszélned, esetleg bánat gyötri a lelkedet és szeretnél enyhíteni ezeken az érzéseken? Csatlakozz hozzám ehhez a kérdéshez!

Figyelt kérdés

A karácsony a szeretet és az egymással való törődés ünnepe kéne, hogy legyen, de minden bizonnyal rengetegen vagyunk, akik különböző okok miatt - toxikus családi légkör, társas magány, egyedüllét, depresszió, szerteágazó problémák, szerelmi bánat - nem érezzük úgy magunkat ebben a pár napban, mint a legtöbb ember.


Ezt a kérdést azért hoztam létre, hogy ezek a magányos, problémákkal küzdő lelkek, emberek kiírhassák és megoszthassák egymással az érzéseket, amik a szívüket nyomják, ezzel könyhítve a terheken, melyeket magunkkal kell cipelnünk életünk során.


Kérlek nyugodtan osszátok meg velünk, min mentek keresztül, mik azok a dolgok, amik ebben a pillanatban fájdalmat okoznak, és mire vágytok, mik lennének azok, melyek boldogságot okoznának számotokra. Amennyiben szimpatikusnak találtok egy-egy választ, történetet, nyugodtan írjatok privát üzenetet a válaszadónak, beszélgessetek vele, biztos vagyok benne, hogy ez jól esne mindenkinek, akik problémákkal küzdenek. Mutassátok meg egymásnak, hogy senki nincs egyedül, még azok sem, akik jelen pillanatban teljesen elveszettnek is érzik magukat. Tegyük szebbé ezt a pár napot azok számára is, kiknek szívében most magány, szomorúság, vagy fájdalom honol!



dec. 23. 15:32
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mire vágyom? Mielőbbi, fájdalommentes halálra, ami kiment az állandó testi-lelki szenvedésből.
dec. 23. 15:47
 2/12 anonim válasza:
Két barátom aljas és szívtelen emberek miatt nem töltheti szeretteivel a karácsonyt. Már elátkoztam őket, de emlegessük minél többen a felmenőik is az ünnepek alatt, hogy legyen folyamatos csuklás a karácsonyi asztalnál.
dec. 23. 15:59
 3/12 anonim válasza:
Az #1-esnek azt kívánom, ne hozzon hibás döntést, és kívánok neki minden szépet és boldogságot, hogy rendbe jöjjön az élete. Ne féljen segítséget kérni, mert nem szégyen.
dec. 23. 16:04
 4/12 anonim válasza:

Hat éve hagytak el karácsony előtt,azóta egy pokol az életem.Ráadásul olyannal kell élnem,aki zsarol a lakhatással és elmar mellőlem mindenkit.És ez az anyám !

Utálok minden percet,amit vele kell töltenem , az aki elhagyott az meg vígan él az új párjával.

Hol van igazság? Önzés-hegyek mindenhol. Alig várom 27- ét,hogy dolgozni mehessek ismét.

dec. 23. 16:06
 5/12 anonim válasza:

Egy kicsit érzem most magányosnak magam. (Már nem annyira...)


Két lánykérés után még nincs biztos jeggyűrű ígéret. Majd lesz talán, ha már idáig eljutottunk.


Túl függetlenek maradtunk, nem bírunk elköteleződni már.


Egyikünk sem lett anya, sem apa. Örökbefogadásról is lemondhatunk. Keresztgyermeke van Neki, kettő. Én az idén legalább keresztanya lettem volna a rokonságban...


Szóval annyira már nem fáj az elmúlás. Egyszer minden fájdalom végetér. (Legyen ez a történet tanulság azoknak, akik most nem tudnak hinni egy szebb jövőben.)


Tessék optimistán gondolkodni! Tudom, könnyű mondani. De hátha mégis egyszer mindenkire ráragyog a napfény...

dec. 23. 16:51
 6/12 anonim válasza:

#1 Helyette inkább kívánom, adassék meg a fájdalom mentes élet!


Nem vagyok magányos, van kivel lennem, van kivel beszélgetnem, van kit szeretnem, van aki szeret...De valami mégsem jó. Valami miatt mégis napok óta bánatos, szomorú, rossz kedvű vagyok. Megmagyarázhatatlan miért, magam sem tudom az okát. Mondjuk, így az év végére szinte mindenkiben csalódtam akik a mindennapjaim részesei. Képmutatás, álnokság, hazugság...De nem ez a valós ok. Talán...nem tudom mi ez, de...rossz nagyon.

dec. 23. 17:04
 7/12 anonim válasza:

Talán inkább a téli havazás. Időjárási front, ami kissé kedvetlenné, depresszióssá teheti az arra fogékonyakat.


Én is nagyon sok mindenkiben "csalódtam" - de ettől függetlenül én inkább egyfajta tanulási folyamatnak igyekszem felfogni a dolgokat. Személyiségfejlődési szakasz. (Persze ehhez némi életkori érettség is szükséges.)


Rajzoljatok gondolatban JÉGVIRÁGOKAT(!) az ablakra, amelyen átsüt a napfény! Hallgassatok szép dalokat/melódiákat, aki szomorú!

dec. 23. 18:17
 8/12 anonim válasza:
azért elég szomorú hogy ennyi ember ilyen rossz helyzetben van :(
dec. 23. 21:20
 9/12 anonim válasza:

Én is elég tré hangulatban vagyok.

Férfiként.

Sok mindenkiben csalódtam.

Valahogyan mindenki fogja magát és hanyagol egy idő után.

Nem becsülnek meg, nem értékelnek,nem látják meg bennem azt a jót amit hiszek hogy ritkaság számba menő.


Nem értem az okát hogy mi bajuk van velem.

dec. 24. 10:37
 10/12 anonim válasza:

Lázár elvtárs gondolata: aki nem vitte semmire, az annyit is ér. Akinek nem sikerült kiépítenie egy családi légkört, az annyit is érdemel. Tudom nem segítség, de hát megszavazták. Ez kell a magyaroknak.

2023 az ismeretségi körökben kirívóan rossz év volt. Talán majd jövőre jobb lesz minden, fel a fejjel mindenkinek!

dec. 24. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!