Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mennyire kiábrándító ha egy...

Mennyire kiábrándító ha egy pasi odavan a macskákért?

Figyelt kérdés
márc. 29. 09:42
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
Nem gond,amíg nem alszik vele az ágyban.
márc. 29. 21:37
 12/26 anonim válasza:

Macskásként inkább szimpatikusnak gondolom.

Egyre több férfi vállalja szereti a Cicákat ❤️

márc. 30. 10:11
 13/26 anonim válasza:
Addig nem baj, amíg nem nyomja az arcodba. És például nem hagyja, hogy ők uralják, mert az már teljesen taszító. Gondolok itt a macskák által mászókának használt konyhapultra, vagy, hogy bemásznak közénk az ágyba, esetleg ők is ébresztenek. Na ez már a nonszensz kategória.
márc. 30. 12:53
 14/26 anonim válasza:
Miért tán te börtönőr vagy?
márc. 30. 17:06
 15/26 anonim válasza:
Van az a mondás …”bolond macskás nő” …. Nem véletlenül. Ugyanígy vannak “bolond macskás férfiak” …. nekem eddig csak ilyenhez volt szerencsém.
márc. 30. 20:36
 16/26 A kérdező kommentje:
Hát igen biztos vagyok benne hogy vannak olyanok akiknek nem jutott más és állatokkal pótolják a szeret éhségüket
márc. 30. 21:36
 17/26 anonim válasza:
Ferjem ismerkedesnel ezzel kapott zold utat. Az a csillogas a szemeben, ahogy beszelt roluk. Komolyan.
ápr. 2. 02:17
 18/26 Mézga Krisztina válasza:

Nagyon vonzó, ha egy ffi szereti a macskákat, uis akkor szereti az önálló egyéniségeket, alkalmazkodó és empatikus. A macskatartáshoz ez kell, mert a cicák nagyon erős individumok, nem betörhetők, mint a kutyák.

Háromszoros kutyás voltam, hétszeres macskás lettem. Na és... Macskamániás.

A kutya úgy néz fel rád, mint az istenre, és várja a parancsot, mert az ősei falkaállatok voltak, komoly hierarchiában éltek, ahogy egy kutyafalka is.

A macska nem falkaállat. Bizalmát ki kell érdemelni, és ha az ember igazán értékeli a személyiségét, inkább ő alkalmazkodik hozzá, nem fordítva. Ha elfogadjuk a macskát olyannak, ami, azt viszont hűséggel, szeretettel fogja meghálálni, s pont olyan jól tud viselkedni sok szempontból, mint egy kutya. Természetesen pozitív megerősítésekkel, szép szóval, simogatással, jutalom falatokkal lehet őt is nevelni. Ez türelmet igénylő folyamat, akár a gyereknevelés.

Erőszakkal semmit se lehet nála elérni, csak bizalomvesztést, frusztráltságot, tehát ha egy pasi szereti a macskát, elvileg megbízható és türelmes.

Régen azt mondtam, ha vki jó kutyás, jó szülő lesz. Ezt módosítottam, ha vki egy macskával szeretetteljes, békés egymás mellett élést tud megteremteni, abból lesz jó szülő. (Persze, kis túlzással...)

ápr. 4. 18:44
 19/26 tozser válasza:

18...18

Ez nem pont igy van.

Ha a macska átmegy vagy elkóboról -csak a szomszédba is- és ott

szintén jól fogadják és legalább olyan jól is ellátják

élelemmel és szeretettel...ott fog maradni..


A mi macskánk a hátsó szomszédnál kötött ki, soha sem jött át

azaz visza, nem egy hű állat, de egy kutyával az nem tőrénik

meg, az hűséges marad ha igazi gazdája van aki szereti is.

ápr. 5. 22:00
 20/26 Mézga Krisztina válasza:

19-es Csakhogy te nem együtt éltél a cicáddal, csak tartottad, sztem. Mint ahogy a kint tartott macskákkal sem törődnek, elfogadják őket, de nem fektetnek a kapcsolatba energiát, jó ha rendesen kaját kapnak. Nincsenek oltva, ivartalanítva, hanem helyhez csapódott vadállatok. Mert a házi macska lényegében még az.

Ennél egy fokkal jobb a kinti-benti, ivartalanított cica. Nem nagyon ismerek olyat, akitől - ha rendesen foglalkozott a cicájával - "disszidált" volna a macskája. A kötődést ki kell alakítani, az nem jön magától se embernél, se macskánál, se kutyánál, se semmilyen kis kedvenc állatkánál. Ebbe "munkát" kell fektetni: szeretetet, tiszteletet, empátiát, türelmet.

Nekem hetedik cicám van, és anno - míg nem volt veszélyes - a három cicámmal, a kutyámmal és a barátom kutyájával mentünk nyaralni olyan területre, ami még nem volt állandóan és sűrűn lakott, kocsiforgalom meg szinte nulla volt, az is csak lépésben.

Sose hagytak el a cicáim, a kutyáink azonban - mint később kiderült - minden reggel végigjárták azokat a kis hétvégi házakat, ahol épp reggeliztek, egy kis kajáért. Akár el is lophatták volna az ír szetteremet és a barátom német juhászát. De akkoriban még általában rendes népek éltek...😄

Az utóbbi etológiai kutatások is alátámasztják a macskák gazdihoz való ragaszkodását, s a tapasztalatom is az, egy macska pont annyira hűséges, ha nem hűségesebb, mint egy kutya.

ápr. 11. 14:27
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!