Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Mennyire kiábrándító ha egy...

Mennyire kiábrándító ha egy pasi odavan a macskákért?

Figyelt kérdés
márc. 29. 09:42
1 2 3
 21/26 anonim válasza:

19. Egyetértek!


20. A macska fele annyira sem hűséges mint a kutya, butaságot ne írjunk! Kialakul egyfajta kötődés a macska és gazdi között, de míg a kutya hiányolja a gazdiját, addig a macska nem.

ápr. 18. 11:42
 22/26 Mézga Krisztina válasza:

21-es

Olvass már utána légy szí. Ez egy enyhén szólva is elmaradott vélemény.

ápr. 18. 13:45
 23/26 anonim válasza:
21-es, ilyet csak az mond akinek még nem volt macskája, vagy nem tudta őt megfelelően értékelni. Teljesen eltérő a két állat kötődése, a kutya feltétel nélkül szeret. A macskával viszont szinkronba kell kerülnöd hozzá, és minél jobban szinkronban vagytok, annál jobban szeretitek és tisztelitek egymást kölcsönösen. Szerintem ez a második ez sokkal magasabb szintű és intelligensebb fajta szeretet, mint ami a kutyáknál van.
ápr. 18. 13:53
 24/26 Mézga Krisztina válasza:

23-as

Végre vki, aki nagyon érzékletesen írta le a macska-ember kötődést.😍

Én ezt úgy szoktam jellemezni, h a macska tulajdonképpen ember, s pont úgy kell hozzá alkalmazkodni, ahogy egy emberhez: tisztelettel, empátiával, maximális szeretettel. Miután a macska 2-4 éves gyerek intelligenciájával bír, a nevelése is kb. uolyan, csak pozitív megerősítéssel lehet náluk bármit elérni.

Mikor kutyás voltam, azt mondtam, ha vki gyereket akar, neveljen előtte kutyát. Ahogy macskáim lettek, felülíródott ez a megállapításom: a jó gyerekneveléshez meg kell tanulnunk békében, szeretetben, ahogy te írtad, szinkronban (ez nagyon szééép👍) élni egy cicával.

Egyszerűen nem értem azt se, miért nem fogják fel, h a kint tartott macska azért nem tud kötődni, mert territoriális állat, a természetben, kinn az a feladata, h a területéért más macskákkal megküzdjön, tehát pont úgy fog működni, mint - mondjuk - egy tigris. Hisz így vadállat marad.

Ahhoz h kötődjön, gondoskodni kell róla, szeretni kell, viszont akkor maximálisan viszonozza ezt, ám megmarad egy szabad individuumnak. Sose lesz farkcsóváló, gazdájára feltétel nélküli imádattal néző, nyálcsorgató, lihegő, meghunyászkodó kutya.

Az utolsó mondatod annyira szép, hogy jelmondat, mottó lehetne: a macska emberszeretete sokkal magasabb szintű és intelligensebb fajta szeretet, mint a kutyáké.😍

Ámen!

ápr. 18. 14:25
 25/26 anonim válasza:

23-as vagyok, köszönöm az elismerő szavakat és a pozitív megerősítést :)

Alapból a kutyákat is szeretem, de náluk azért jóval másabb ez az egész. Az ő örökségük az, hogy falkaállatok. Tehát kritikus fontosságú számukra a társaság, anélkül szabályosan rosszúl érzik magukat. Ezen kívül a falkában alapvető számukra a rangsor is, az alá és fölé rendeltség, dominancia, és persze a kötődés is részben ebből a fajta örökségből ered. Szóval egyfajta ösztönvezérelt program ami bennük fut, mondom mindezt úgy hogy nem alulértékelni akarom őket, csupán rámutatni mennyire más a kutya és a macska szeretete. A gazdi a kutyák esetében falkavezér, akit szinte minden esetben rajongva fog imádni az adott kutya. Történetesen még akkor is, ha mondjuk az rosszúl bánik vele.

Ellenben a macskák öröksége teljesen más. Ők független, magányos ragadozók, akik többnyire csak párzani járnak össze (az oroszlánok az egyetlen kivétel tudtommal akik falkában élnek, az összes többi macskára a magányos, territóriális lét a jellemző). Szóval ha egy macska ténylegesen elkezd kötődni hozzád és szeretni, akkor az egy nagyon is kiérdemelt és megtisztelő állapot. Vannak alapvető igényeik, etetés, játék, szeretgetés, de ez a fajta speciális kötődés még ezen át se mindig alakul ki. Sokan ezért is tarthatják őket hálátlan és számító jószágoknak. Holott igazából ez csak a függetlenségükből és személyiségükből ered. Ha az ember kellően intelligens és kifinomult, akkor kölcsönösen rá tudnak egymással hangolódni egymás lelkére, idővel tényleg megérzik és figyelembe veszik egymás minden rezdülését és igényét is. Sokan erre nem képesek emberként, pedig véleményem szerint pontosan ez a fajta különleges kapcsolat az igazi szépsége a macskatartásnak. Arról nem is beszélve hogy mindannyian egyéniségek, és véleményem szerint még lelkük is van, tehát minden egyes ilyen kapcsolat teljesen egyedi és megismételhetetlen lesz, pont úgy mint az emberek esetében.

Nekünk mindig is volt macskánk, gyerekkorom óta ismerem őket és ösztönösen jól ki is jövök velük, többnyire. Viszont mióta saját cicám lett, azóta kezdem csak igazán átérezni a lelkük mélységeit. Amikor befogadtam nagyon nagyon hálás volt és hízelgő, rá pár nappal már kezdett beállni egy általánosabb hangulat. Velem végig oldott és felszabadult ugyan, de szabályosan érzékelem a hullámzást is a kapcsolatunkban. És bizony a legjobb, leginkább szeretetteli sőt merem állítani kölcsönösen empatikus helyzetbe mindig akkor kerülünk, amikor elkezdtem a jelzéseit egyre jobban olvasni és figyelembe venni. És ezen át tud igazán elmélyülni velük a szeretet, ezen a fajta kölcsönös kommunikáción keresztül :)

ápr. 18. 15:21
 26/26 Mézga Krisztina válasza:

😍😍😍

Ez egy tökéletes összefoglaló - még tudományosan is.

Az a probléma, h az emberek - mielőtt befogadnának egy állatot - nem néznek utána az élettanuknak, a viselkedésüknek, meg - sajnos - nem is érdekli őket igazán. Hisz csak egy állatról van szó...

A lélekhez még annyit: azt szoktam mondani, h nem akarok olyan mennyországban menni, ahol nem várnak rám az állatkáim. Nekik helyüknek kell lenni ott is, hisz szebb lelkük van sok emberénél.❤️

ápr. 26. 13:56
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!