Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mennyiben befolyásolhat egy...

Mennyiben befolyásolhat egy társkeresést a családok politikai orientációja ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Van a szomszédban valami lovas udvar, és ma jött egy nagyon szép, dögös csaj, korombeli, tök jól nézett ki meg normálisnak is tűnt. Azt mondták sűrűn fog ide járni, szóval lehet meg kéne vele ismerkedni, csak annyi a gond hogy mondták hogy a szülei elég elvakultak egy irányba politikai értelemben, ami ellentétes a mi politikai irányvonalunkkal. DIREKT nem írom le ki melyik párt meg oldal, nem erre akarom kihegyezni a kérdést meg nem akarok politikai vitát szülni, legyen elég hogy ők X, mi meg Y.

Ha még tételezzük fel jól ki is jönnénk, befolyásolhatja-e az ismerkedést egy részről ugye a családi háttér, másrészt meg a "hozott anyag", a beidegződések és az ezzel kapcsolatos esetleges konfliktus, ha kiderül hogy kétfelé húzunk? Mit lépnétek ilyen szituációban (ha egyáltalán)? Próbáljam vagy nem érdemes?



2020. jún. 6. 20:50
 1/6 anonim válasza:

Nyilvánvalóan igen.

Ha már eleve azt írod, hogy elvakuktak, akkor ha te lennél a mindenkori miniszterelnök legjobb barátja, akkor is szétszednének. Hacsak nem akkora képmutatók, az sem ritka.


De mivel gyanítom, egy vezető politikusunk barátja sem vagy, ez nem opció.


Már egy minimális státuszbeli különbség is nagyon kiélezne két családot.


Tapasztalataim alapján nyilatkoztam, nem akarok általánosítani.


Próbáld meg. Csak azért ne hagyd ki a lehetőséget, mert valami random tag itt azt mondta.

2020. jún. 6. 21:28
 2/6 anonim válasza:

Na várj, szóval jól értem: az Ő szülei meg a TE szüleid politikai nézetei nem egyeznek? Akkor nektek eleve mi közötök ehhez?


Szerintem a legnagyobb baromság politikai alapon válogatni barátokat/ismerősöket. Nekem mindenféle politikai körből vannak barátaim, egyiket sem vetem meg a nézetei miatt, max. kerüljük a kényes ütközőpontokat. Civilizált embereknél ez nem kéne, hogy gondot okozzon. Nagyon rossz látni ezt a polarizáltságot a magyar társadalomban, hogy ilyen hülyeségeken széthúznak emberek...

2020. jún. 6. 21:29
 3/6 anonim válasza:

Kizárolag az éretségeteken múlik.

Lehetettlen normalisan úgy élni, hogy csak az azonos politikai nézetekkel rendelkezőket tekintjük partnernek barmilyen ertelembeb.

Ez nagyon beteges es szomoru szerintem.

2020. jún. 7. 07:48
 4/6 anonim válasza:
Ha ti is gyűlölködők vagytok, mint a szüleitek, akkor persze nem fog működni. Ha nem, akkor meg majd megszökhettek, mint Rómeó és Júlia.
2020. jún. 7. 11:03
 5/6 anonim válasza:

Ha nem elvakult egyiktek sem, mukodhet, de hosszu tavon plusz egy ellentet a kapcsolaton belul, es tul sok nem jo.

Amugy meg a politikai nezet valtozhat, es szokott is valtozni strategia, kor, vilagnezet, anyagiak, csaladi allapot, es egyebek fuggvenyeben, szoval nem feltetlenul marad a kulonbseg. Van egy - hibasan - Churchillnek tulajdonitott idezet (a dolog ennel kicsit bonyolultabb, ld. [link] ), hogy ha nem vagy liberalis 25 evesen, nincs szived, ha nem konzervativ vagy 35 evesen, nincs agyad. Szoval ez a felismeres nem egy mai dolog. (plusz mindig ugyanaz nyerne a valasztast azonos arannyal, ha fix lenne)


#4: Romeo es Julia a tortenetben meghal. Annyira nem egy biztato pelda. :)

#3: Vannak mindenfele partokra szavazo (de nem tag) ismeroseim, teljesen jol lehet kezelni a dolgot.

#2: Nalunk meg annyira nem polarizalt. kb. 2015 ota kovetem jobban az USA politikai hireit, akkora arkokat itt meg jo ideig nem fogsz latni.

2020. jún. 7. 17:34
 6/6 anonim válasza:

Kicsit drasztikusan irtad le a helyzetet, nem tudom hany evesek vagytok gondolom 18 korul, namarmost talan ennek kene a legkevesbe szamitania egy baratsagban,talan megbeszelitek vagy csak velemenyben esetleg megvitatjatok egyszer kitudja, de hogy emiatt ne legyel joban valakivel elegge nagy baromsag lenne mar bocs

Ne legyetek a szuleitek

Legjobb baratnommel teljesen kulombozik a velemenyunk politikarol es egyszer jobban belementunk ebbe az egeszbe de en mondtam inkabb ne vitatkozzunk ezen mett nincs ertelme. Ettol meg ugyanugy szeretem es a kegjobb baratnom. Ennek nem kene szamitania...

15L

2020. jún. 16. 02:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!