Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Külsőre nem annyira az esetem,...

Külsőre nem annyira az esetem, de egyébként minden másban összeillünk. Működne így hosszútávon?

Figyelt kérdés
Nagyon rég "keresem az igazit". Volt sok ismerkedés, de mindig az volt a probléma, hogy teljesen ellentétesek vagyunk, nem értettünk egyet, nem olyan pár volt akire vágytam, aki boldoggá tudott volna tenni. Most megismertem egy srácot, akivel eddig minden jónak tűnik, egyeznek a célok, a hobbi, az életszemlélet, jól kijövünk, rengeteget beszélgetünk stb, szóval minden oké, kivéve, hogy külsőre nem annyira a leesik az állam kategória. Nem csúnya, de nem is az a típus aki vonzó számomra (nem a tökéletes adoniszt keresem, az nem jön be), ráadásul szinte egymagasak vagyunk. Nem tudom, hogy ez hosszútávon működőképes lenne-e, vagy egy idő után elkezdenék vágyni egy számomra vonzóbb férfira. Aki volt már ilyen helyzetben, hogyan alakult a kapcsolat? Még nagyon az elején vagyok, ésszel tudom, hogy a belső tulajdonságok terén még ennyire senkivel sem passzoltam, de ott van a másik rész ami aggasztó.
2020. jún. 23. 13:02
 1/10 anonim válasza:
Igen,működne.Hosszú távon a külsőségek nem számítanak sokat.Nézhet valaki jól ki ha közben meg egyszerű mint a faék.
2020. jún. 23. 13:08
 2/10 anonim válasza:
Szerintem működhet. Pl. én általában előbb megszeretem, és aztán egyre jobban elkezd tetszeni.
2020. jún. 23. 13:13
 3/10 A kérdező kommentje:
én is ugyanígy vagyok vele ahogy írod, sőt volt is valamennyire hasonlóra példa. Ott alacsonyabb volt nálam, de nem érdekelt. Viszont amikor már múlt a szerelem, akkor elkezdett nagyon zavarni, hogy alacsonyabb nálam.
2020. jún. 23. 13:14
 4/10 anonim válasza:

Ő viszont nem alacsonyabb nálad, szóval szerintem is adj ennek egy esélyt!

Hidd el, hogy hosszútávon jó lesz ez, ha lelkileg összepasszoltok (főleg, hogy amit írod is, nem egy rondaság).

2020. jún. 23. 13:25
 5/10 anonim válasza:

Nálam nem működött. Ugyan az volt a szituáció mint nálad, hogy az értékrendek és az érdeklődési körök passzoltak, csak a külső meg a megjelenés nem jött be.

3 hónap után szakítottam a nővel (többek között a fent leírtak is hozzájárultak nagyban a szakításhoz). Mind a ketten 29 évesek voltunk, elegendő párkapcsolati tapasztalattal a múltból.

Egyáltalán nem vagyok nagy igényű nők terén. Viszont ha nem érzem hogy hú őt most nagyon ágyba vinném, akkor lehet bármilyen közös témánk, nem fog hosszútávon működni a dolog.

Az meg hogy időközben megszereted a külsejét, csak egy közhelyes hülyeség.

Önámítás az egész, simán csak kialakul egy lelki kötődés ami elnyomja azt a gondolatot hogy a külseje nem jön be.

2020. jún. 23. 14:58
 6/10 A kérdező kommentje:

Én sem a tökéletes külsőt keresem, de kell, hogy valamilyen szinten "szépnek" lássam, hogy jó érzés legyen ránézni.

Ráadásul, ha úgy alakulna nekem kellene költözni (ő nem tud a munkája miatt), ez is kicsit stresszel, mert én jóval messzebbre kerülök a munkahelyemtől és a barátoktól, míg neki teljesen komfortos lesz. Ott él az összes barátja, rokonai, sőt még az exei is. Ráadásul szinte heti szinten összefut az exekkel, mert olyan kicsi a település, hogy lehetetlen elkerülni, hogy ne találkozzanak össze utcán, boltban stb, plusz az egyik csak néhány tömbbel él mellette, plusz rendszeresen tartják a kapcsolatot. Szóval így egyben az egész azért nem hangzik annyira jól, annak ellenére, hogy minden más stimmel.

2020. jún. 23. 15:03
 7/10 anonim válasza:
Igen, működne. Nem minden a külső.
2020. jún. 23. 20:57
 8/10 anonim válasza:

Működhet. Hacsak nem undorodsz a külsejétől. Egy picit az se mellékes, hogy mit értesz külső alatt: arc, vagy alak. Volt olyan csajom, aki nem volt, mondjuk azt, babaarcú, de a teste marha jó. Sőt, lelkileg csak félig-meddig passzoltunk. Csak az utóbbi okok miatt nem lett túl hosszú a kapcsolat. Ugyanis ha lelkileg igazán passzoltunk volna egymáshoz, tartósabb is lehetett volna a kapcsolatom vele. Egyébként még az arcában is egyre több dolog kezdett tetszeni, szóval a külső nem minden, ami most nem tetszik, a lelki harmónia részben meg is szépítheti. Kifejezetten aranyosnak kezdtem találni az arcát, pedig elsőre nem. Szexuálisan eleve erős volt a vonzódás, mégse tartott túl sokáig a kapcsolat, pont a lelki diszharmónia miatt.

Most jut eszembe, egy másik nő esetén is hasonló történt. Amikor először randiztam vele, az arca picit elgondolkodtatott: erre az arcra fogok rendszeresen ránézni...? Aztán egyre szebbnek láttam az arcát, ahogy egyre többször találkoztunk, mert amúgy jól megértettük egymást.


Sőt, nagyon fontos ám nőknek is, hogy milyen az ágyban! Ha ott nincs igazi gerjedés, akkor nehezen jön létre párkapcsolat, hiszen attól még tökéletes barátságként mehet tovább. Ha meg nincs lelki közösség, de jó a szex, akkor az meg vagy barátság, vagy pedig barátság extrákkal.

2020. jún. 24. 23:23
 9/10 anonim válasza:
Elírtam! Szóval ha meg nincs lelki közösség, de jó a szex, akkor barátság extrákkal (vagy az sem).
2020. jún. 24. 23:25
 10/10 A kérdező kommentje:
igazából arca sem épp az esetem, meg testalkatra sem. Bár az utóbbin lehet segíteni, mert ahogy a szavaiból kivettem az utóbbi időben szedett fel jó pár plusz kilót. Szeretem, ha egy férfi kicsit pocakos, de ez annál már több. Plusz hiányzik a férfias hang, magabiztos megjelenés. És ezt még tetézi, hogy a munkarendje miatt kb heti 2 napot tudunk találkozni. Szóval így nehéz egy kapcsolatot felépíteni. De ott a másik része, hogy senkivel se passzoltam még ennyire, ami sokkal fontosabb a külsőségeknél.
2020. jún. 26. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!