Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Járnátok olyannal, akinek...

Járnátok olyannal, akinek csak 8 általánosa van, de egyébként szörnyen intelligens ember?

Figyelt kérdés

A kettő nem zárja ki egymást, sokan nem azért hagyják ott a gimis/középsulit, mert buták lennének, hanem mert lelkileg nem bírják (sulis zaklatások, kiközösítés, ilyesmi)

Mielőtt azt mondanátok, nagyképű vagyok, nem rólam van szó.

Írjatok nemet és kort is :)



2020. aug. 7. 19:20
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:

Igen, mert tényleg nem ezen múlik. Ellenben buta/begyöpösödött emberrel akkor sem lennék együtt, ha tíz diplomája lenne. A személyiség fontosabb a papírnál.


35/N

2020. aug. 7. 19:42
 2/32 anonim válasza:
Nem. És azért nem, mert ha ki is bukott a suliból, ha lenne rá igénye, leérettségizett volna estin, vagy levelezőn. De mivel nincs, nem látok reális jövőképet. Igen, tudom, manapság a villanyszerelők milliomosok, de nem csak a pénz a lényeg itt.
2020. aug. 7. 19:46
 3/32 anonim válasza:

Nem. Aki annyira intelligens, annak van igénye arra, hogy valamilyen végzettséget szerezzen. Akár magántanulóként. De vannak online képzések is.

Mert gondolom, nem egy szuper különleges művész az illető, akinek nincs konkrétan szüksége semmilyen végzettségre, szakmára, hogy boldoguljon valahogy az életben. Miből él? Tud így dolgozni?

2020. aug. 7. 19:51
 4/32 anonim válasza:

#2

De ha 8 általánossal keres havi 1 misit, akkor már nem is baj ugye?

Egyik szavaddal ütöd a másikat...

2020. aug. 7. 19:51
 5/32 anonim válasza:
4: nem a 2-es vagyok. De 2M 8 általánossal nem túl reális. Max. illegális tevékenységgel. Az meg szintén kizáró ok.
2020. aug. 7. 20:00
 6/32 anonim válasza:
Én meg a kettes vagyok. Miért ütném? A milliomos villanyszerelővel se járnék szívesen, ha nincs is igénye továbbtanulni. Mellesleg most jövök rá, hogy azért írtam hülyeséget, mert a villanyászsághoz is tanulni kell. :)
2020. aug. 7. 20:03
 7/32 A kérdező kommentje:
Örülök a megosztó véleményeknek, és az indoklásoknak, köszönöm mindenkinek
2020. aug. 7. 20:23
 8/32 anonim válasza:

#5

Pedig bármilyen hihetetlen van ilyen, és nem is illegális dologgal. Többet is ismerek akik 8 általánossal többet keresnek mint egy orvos (legálisan). Nem az iskolától lesz okos valaki.

Ezt az érvelést meg nem is értem hogy "nincs igénye továbbtanulni".

Az emberek azért tanulnak hogy később legyen egy jól fizető munkájuk. Valaki ezt a tudást nem az iskolában szerzi meg. Az intelligencia pedig szintén nem papír függő. Ez nettó előítélet.

2020. aug. 7. 20:37
 9/32 anonim válasza:

8: írnál példát??


Egyébként én több képzést, nyelvet is saját magam miatt végeztem el, tanultam, mert érdekel. Szeretem magam képezni a munkámban is, hogy jobb legyek, nem a fizetés miatt.

2020. aug. 7. 20:56
 10/32 anonim válasza:

Én későn érettségiztem estin, ma már saját karrierem van pénzügyi területen, viszont azért könnyen lehet mondani, hogy aki letette volna estin stb..

Nekem több évembe telt letenni az érettségit, mert annak az embernek, aki magára van utalva, egyedül dolgozik, el kell tartania magát, és fogalmatok sincs mennyire nehéz utat tettem meg, szóval szerintem óvatosan azokkal a kijelentésekkel, hogy letehette volna.

Hidd el, hogy 8 általánossal csak gagyi munkákat vállalhatsz olyan időbeosztással, hogy élned nem lesz erőd, nemhogy tanulni, és akkor ez még csak a "kedv", fáradtság kérdése, de ott van a beosztás, és az órákon való megjelenés.

Csak ezek miatt 3 évet kellett halasztanom.

Nem magam sztárolom ezzel, hanem a kérdezőt védem, hogy annyira könnyű beszélni mindenkinek, de fogalmatok sincs, hogy milyen élete van egy ilyen embernek, és milyen okból nem végezte el az iskolát.

Nekem pl. egy alapbetegség volt az oka, ami miatt évekig kórházban voltam, aztán magánsuliba jártam, meghalt az apám és nem bírtam fizetni a sulit, így érvénytelenítették több évem és előlről kezdhettem úgy, hogy teljesen egyedül kellett élnem egy munkásszállón, majd később egy albérletben.

Azóta a saját lakásomban vagyok, nem lehetetlen feltörni, de emberfeletti kitartás kell hozzá.

2020. aug. 7. 21:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!