Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Mitől függ, hogy valaki...

Mitől függ, hogy valaki évekig magányos, más meg rögtön talál valakit?

Figyelt kérdés

Nem a kapcsolatfüggőségre gondolok most. Hanem arra, hogy mitől függ az, hogy valaki minden kapcsolata után 3-4-5 évet van egyedül, akkor is ha készen állna már egy újra és mitől az hogy más meg szakítás után 1 évvel talál valakit, akivel boldog és jól működik. Legjobb barátnőm kiszállt pár éve egy 5 éves kapcsolatból, már nem volt boldog. 1 év múlva jött egy pasi, akivel minden klappolt, azóta házasság, gyerek, működik.

Ez vajon emberfüggő, vagy csak szerencse?



2021. ápr. 3. 21:55
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szerencse és tenni is kell érte ugye, akarni kell, keresni kell.
2021. ápr. 3. 22:00
 2/16 anonim válasza:
Pozitívnak is kell maradni.
2021. ápr. 3. 22:16
 3/16 anonim válasza:
Szerencse és helyzetfüggő. Nyilván rengeteget számít hogy milyen közösségben van az ember. Ha van egy állandó közösség és egyfajta monotonitás az életedben, az jelentősen lecsökkenti az esélyeket. Szóval ha a mozgástered az otthonodra és a munkahelyedre korlátozódik és konkrétan ugyanazokkal találkozol nap mint nap, úgy elég nehéz párt találni. Most tekintsünk egy a Covidtól, de én ismerek olyan embert aki állandóan jön-megy, sosem ül a valagán. Ilyen utcazene, olyan fesztivál, amolyan közösség stb, persze, hogy sosem érzi magát magányosnak és mindig van mellette valaki.
2021. ápr. 3. 22:26
 4/16 anonim válasza:
Vannak, akik megismerkedés után 10 perccel már úgy beszélgetnek, mintha 10 éve legjobb barátok lennének. Piszkosul irigylem az ilyet. :D
2021. ápr. 3. 22:30
 5/16 anonim válasza:
Ember és szerencsefüggő
2021. ápr. 3. 22:32
 6/16 anonim válasza:
Szerintem nagyrészt szerencse kérdése. Ismerkedhet valaki gőzerővel, járhat ezerféle helyre, ha valamiért sosem akarnak összejönni a dolgai.
2021. ápr. 3. 22:34
 7/16 anonim válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. E téren szerintem is nagyon sok függ a szerencsétől.

Ezen kívül létezik kora gyermekkori úgynevezett biztonságos és bizonytalan kötődés is (utóbbinak több alváltozata is van). A biztonságos kötődésű, biztonságos alapokkal elinduló embereknek is nagyon fáj egy kapcsolat vége, de ők általában nem várnak sok évet egy új kapcsolattal. A bizonytalan kötődésű embereknél (pl. én) általában jóval hosszabb a gyászidő, tovább gyászolunk, így csak később állunk készen érzelmileg egy újabb szerelemre.

Illetve attól is függ, hogy az adott ember mennyire mély érzésű, vagy tán felületesebben „szerető”.

Azt mondják az emberek, hogy „ha már kész leszel, jönni fog az Igazi”. Ezzel én nem értek egyet, mert ismerek jó néhány olyan embert, akik az önismeret egy nagyon kezdetleges fokán vannak, mégis férjnél vannak és olyanokról is tudok, akik ismerik magukat, rendben vannak nagyjából magukkal, nagyon szeretnének társat, de valahogy mégsem jön. Szerintem a szerencsének, a „jókor lenni jó helyen” érzékének ebben hatalmas szerepe van.

Régen szóltam itt már hozzá bármihez is, de nagyon tetszett ez az értelmes, gondolatébresztő kérdés.

2021. ápr. 3. 22:56
 8/16 anonim válasza:
Szerintem személyiségtől sok függ. Vannak kollégáim akik szépek, okosak, de van a személyiségükben valami olyan, amitől én nem tudnék velük élni. Néha mondom, hogy a hosszútávú kapcsolat sem való minenkinek, sokan képtelemek kompromiasszumot kötni. De van olyan, aki mondjuk nem egy világ szépe, de annyira kedves, alkalmazkodó személyisége van hogy el tudja vele képzelni magát az ember.
2021. ápr. 4. 00:36
 9/16 anonim válasza:
#8 Bocsi az elírásokért.
2021. ápr. 4. 00:37
 10/16 anonim válasza:

Sajnos nehéz újat mondani, mert már minden elhangzott.

A szerencse, tehát az, hogy pont megfelelő időben, pont jó helyen lenni.

Ez a titka ennek az egésznek.


Az mondjuk tény, hogy akik jól néznek ki, azoknál sokkal nagyobb az esély.

Az a nő, aki vékony, szép arcú, kedves mosolygós, ez szinte 80% al megnöveli az esélyt.

Az a férfi aki jó képű, aránylag sármos, jó megjelenésű, átlagos testalkatú, nincs pocak, nem kopaszodik, az itt szintén 80% os előnyt jelent.


Úgyhogy vannak dolgok, amivel föl lehet túrbózni a társ keresést, de a legmérvadóbb mindenképp a szerencse.

Ez sajnos vagy jön az életben, vagy nem.

Sokan szakítanak, szeretnének megpihenni egy picit, de nem sikerül, mert szinte azonnal "kopogtatnak."

Van aki meg 4-5 évig is egyedül van, mert nem jön össze semmi, pedig nagyon szeretnének kapcsolatot.

Ilyen ez kérem. Befolyásolni nem igazán lehet.

Ha küszködsz, görcsölsz, kapkodsz, még rosszabb lesz.

2021. ápr. 4. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!