Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fénykép alapján is el udjátok...

Fénykép alapján is el udjátok dönteni rögtön hogy szimpatikus az illető? Vagy fénykép alapján még nem szabad elítélni?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 23:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ti Fénykép alapján is el tudjátok dönteni rögtön hogy szimpatikus az illető? Vagy fénykép alapján még nem szabad elítélni
2021. ápr. 1. 23:11
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igen. Lesz egy benyomásom fénykép alapján az emberekről, hogy mennyire tippeltem szimpatikusnak, bár a legtöbben a semleges kategóriába kerülnek. De egyaltalán nem döntő vélemény alakul így ki, csak egy előtipp.
2021. ápr. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire igen
2021. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy fénykép alapján, mert bár valaki teljesen olyan fényképeken mint élőben, van olyan is aki abszolút nem hasonlít a saját fényképeire :D Valahogy nem jó a fényképarca és tök máshogy néz ki képeken. Ez lehet pozitív és negatív eltérés is. Úgyhogy igyekszem nem ítélni kép alapján. Ahhoz hogy valaki mennyire szimpi vagy unszimpi, rengeteget hozzátesz a személyes kisugárzás és a viselkedés, ami ugye képen nem jön át.
2021. ápr. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy fénykép maximum egy bizonytalan első benyomásra elég, ami vagy bejön, vagy nem. Egy videó már picit jobb, ha a testbeszéd, hanghordozás felismerhető rajta. Ettől függetlenül igyekszem nem megítélni egy embert, amíg jobban meg nem ismerem.
2021. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kétféle szimpátia létezik, mármint aki nem totál sekélyes, annál. Az egyik szimpátia az a külsőre vonatkozik, és jórészt önkéntelen, ösztönös, mert pl. minél jobban hasonlítanak az arcvonásai a saját arcvonásaidra, vagy a szeretteidére, annál szimpatikusabb lesz.

Illetve ellenkező neműnél nyilán a vonzalom is belejátszik még ebbe a képletbe pluszban.


És van a másik fajta szimpátia, ami az egyéniségének szól, miután minimum szóba álltál valakivel, vagy jobban is megismerted.


Normális ember mind a kettőt a helyén kezeli, és nyilván a másodikat tekinti mérvadónak. Felszínes, sötét embereknek sokszor az első is elég - vagyis ők azt hiszik, hogy elég. Ezek néznek le mindenkit, aki nem szép, helyes, tökéletes külsőre.

2021. ápr. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálam emberfüggő. Valaki rögtön szimpi/unszimpi, valaki meg semleges. Olyan is előfordult már velem, hogy először egy illető kép alapján semleges volt, először találkoztam vele, akkor már unszimpi és egyre jobban megismertem, egyre kevésbé volt szimpatikus és ha újra ránéztem egy régi képére vagy egy új képére, akkor rájöttem, hogy valójában már képen is látszik róla, hogy nem stimmel vele valami. Nem minden egyes képen, de gyakran igen. És főleg a szeméből, a nézéséből. Hogy valójában "gonosz". Ez lehet nem a legjobb szó rá, de nem tudom jobban kifejezni.
2021. ápr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!