Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » ENTJ férfi ISFJ nő kapcsolat...

ENTJ férfi ISFJ nő kapcsolat működőképes lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok, megkedveltem egy lányt aki az ISFJ kategóriába tartozik. Ami tetszik rajta az a kitartása és derűlátása. Igazából nem tudom, hogy ez a féle kategorizálás mennyire van hatással hosszútávon egy kapcsolatra, ezért teszem fel a kérdést. Tinédzser koromban intp voltam, de állítólag 20 éves kor után kezd fejlődni az agy másodlagos funkciója, ami miatt kicsit felcserélődhetnek az egyes személyiségtípusok gondolkodási sémája. Emiatt gondolom kezdek kissé az entj felé konvergálni. Most 24 vagyok.

2021. máj. 24. 14:57
 1/6 anonim válasza:

Hmm, mondanám hogy nem lehet ennyire bekategorizálni embereket, de még ez a legpontosabb opció erre. Én is anno introvertált voltam, de én 18 éves koromra, mire rájöttem hogy igenis érek valamit, onnantól lettem ENFJ.

Szerintem egy introvertálttal simán kijöhetsz, mert ennyi ellentét kell, de ne erőltesd rá túlzottan a nyitottságodat, hagyd érvényesülni.

Többet ne haragudj, nem tudok hozzátenni, csak remélem hogy sok sikered lesz!

2021. máj. 24. 15:24
 2/6 anonim válasza:

Könyörgöm ne csináljatok az MBTI-ből egy hiteltelen horoszkóphoz hasonló hülyeséget. Egy csomóan azért ítélik el az egészet, mert pár ember képtelen ezt a helyén kezelni, dekolyannyira, hogy a közvélemény már az asztrológiával egy lapon kezeli...


NEM azon múlik milyen lesz a párkapcsolatod, hogy mi a lány típusa. Ezek csak viselkedési sémák összessége, amelyikből mindenkire rá lehet húzni egyet. És ennek a célnak tökéletesen meg is felel. De ez nem fekete-fehér. Semmi sem fekete-fehér. Mondok egy példát. ENTP vagyok. Az ENTP-k a sztereotípia szerint általában nem nagyon jönnek ki az érzékenyebb típusokkal. Na de könyörgöm, a legjobb barátnőm egy INFP. Na most ilyenkor mi van?

Ezért mondom, nem az határozza meg az emberi kapcsolataid minőségét, hogy mi az MBTI-tek. Ne a típusa alapján ítélkezz, vagy hozz döntést, ismerd meg, tölts vele időt. Ez az egyetlen járható út. Az MBTI sok mindenre jó, de párkapcsolati tanácsadónak pont nem.

Hasznos tipp: Ha esetleg összejönne, ne mondd el a lánynak, hogy feltettél egyszer egy ilyen kérdést :D

2021. máj. 24. 15:31
 3/6 anonim válasza:

Nem szerencsés ha introvertált extrovertálttal akar kapcsolatot (és fordítva) mert teljesen máshogy képzelik el a szabadidejük eltöltését ami sok súrlódáshoz vezet amely során mindig egyezkedni kell hogy mikkor mit csináljatok. Több kapcsolatomban is problémát okozott már.

24/f

2021. máj. 24. 15:36
 4/6 anonim válasza:
Főleg azért sem érdemes túl komolyan venni ezeket, mert szélsőségekben gondolkozik. %-okban van az eredmény. Ha pl. 51% vagy, az egyik kategóriába sorol, ha 49%, a másikba. Ennek ellenére kb egyformák vagytok. Látod? Nekem például mind a négynél 70% alatti az eredmény. Az, hogy merre dől a mérleg, pillanatnyi élethelyzettől, lelkiállapottól is függhet. Nem érdemes szerintem sem ez alapján megítélni egy embert, kategorizálni meg végképp nem. Egy embert nem ez a négy betű ír le. Ismerd meg, és eldől!
2021. máj. 28. 13:21
 5/6 anonim válasza:
#1 A kognitív funkciókat figyelembe véve biztos nem változott meg a személyiségtípusod. Vagy egy introvertáltabb ENFJ voltál, vagy egy extrovertáltabb INFJ vagy.
febr. 28. 17:48
 6/6 anonim válasza:
5-ös, én vagyok az 1-es, és simán lehetséges :D Én inkább az introvertáltabb ENFJ-t tippelem, de közben újra kitöltöttem és már INFP vagyok, szóval lehet extrovertáltabb introvertált vagyok
márc. 4. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!