Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Szerintetek működőképes lehet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működőképes lehet egy kapcsolat ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Nemsokára 16 éves leszek, fiú vagyok.

Eddig még nem volt egy barátnőm se, de az új osztályomból megtetszett egy lány, akivel lehet, hogy össze fog jönni valami. Amúgy én nem vagyok egy nagy társasági ember, jobban kedvelem a magányt, barátom is csak 2-3 van, aikről tényleg azt mondhatnám hogy a barátaim. Na és ez a lány is hasonló személyiség, ő is fülessel a fülében ül szünetek alatt is, nem nagyon beszélget a barátnőivel, és az egyénisége is passzol az enyémhez, rokonlelkek vagyunk.


A gond az, hogy ha összejönne valami, akkor sem mutathatnám be a szüleimnek, és soha nem vihetném haza, amig velük lakok. Miért? Mert a szüleim nagyon vallásosak, és csak olyan lánnyal engednének járni akik abb vallásból valók.

De ez még semmi, hiszen semmilyen ünnepet sem ünnepelnek (ezután valószínűleg ki lehet találni milyen vallásuak a szüleim, de ha valaki így sem jött rá annak csak örülök),

és nekem sem engedik ünnepelni. Nemtudom, lehet hogy ha 18 leszek már nem korlátozhatnak ennyire. Ja és minden héten el kell mennem velük vallási találkozóra, nem érdekli őket, ha pont pénteken van a discó, vagy valami buli, nekem ott kell lennem, különben eltiltanak mindentől, jönnek a rengeteg agymosott dumájukkal, és minden nap azzal fognak csesztetni, hogy felolvastatank velem a vallási könyveikből, hívják a vezetőiket, hogy ők is gyötörjenek már egy kicsit, hátha nem vagyok még eléggé antiszoc a sok sületelen gondolatoktól amiket sulykolnak belém! Elegem van!

De most nem is rólam van szó, hanem arról hogy ilyen körülmények között működőképes lehet egy párkapcsolat? Úgy hogy sosem vihetem haza, úgy,hogy lehet, hogy a szülinapjára sem tudom behazudni magam a szüleimnél, ha pénteken vagy szombaton van? Karácsonyról nem is beszélve.


Légyszi, valaki nem tud adni valamilyen tanácsot közületek?

Esetleg ha valaki hasonló helyzetben van, ő hogy oldotta meg?


* elnézést az esetleges helyesírási hibákért, de mobilról vagyok, és eléggé ideges is lettem most.



2015. nov. 21. 21:17
 1/4 eznemlényeges ***** válasza:
Hát, elég rossz a helyzeted. Igen, fentlehet tartani egy kapcsolatott így is szerintem, bár nem lesz könnyű. És mellesleg, ha 18 leszel, "szabad leszel". Akkor mindig a lányhoz kell majd elmenned, s nem kell behazudni, elmondod hogy van egy fontos esemény, ahová ha nem mész el akkor nem lesz egy barátod se, stb. Nekem ni9ncs ilyen problémám, a szüleim elvontak tőlem mindent, és én megvoltam, mivel jól tűröm az unalmat. S végülis leszálltak rólam, nekem ez bevált.
2015. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod #1-es. Hát, én már próbáltam mindent, de mindig én húztam a rövidebbet. Az, hogy leszáljanak rólam, soha nem lesz opció, mert mondhatni az egész család ebben a vallásban van, nagyszülőm benne van valami országos vezetőségbe is, igazából pontosan nem tudom a rangokat itt. Szóval, ha valami nagyobb fajta ellenállást tanúsítanék, addig szekálnának, olvastatnának, tiltanának el mindentől, hogy a végén vagy akaratom ellenére is megkeresztelkedek, vagy öngyilkos leszek.

Akkor lesz vége ennek ha minél hamarabb,lehetőleg 21 évesen már elkezdek dolgozni és elég pénzt gyüjtök albérletre

2015. nov. 21. 21:40
 3/4 eznemlényeges ***** válasza:
Hát, akkor ne lázadj, hanem adj be valamit nekik, pl.: a legjobb barátod születésnapja lesz, és nagyon csalódott lenne , ha nem lennél ott. S ha ez se válik be, akkor mondd el nekik, hogy nekik volt e már ilyen gyerekkorukban, hogy eltiltották őket, s ez mekkora gyűlöletett ébresztett bennük, s ha most elengednének, akkor kimondhatatlanul hálás lennél nekik.
2015. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz senkivel abszolut működhet!!
2017. jún. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!