Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Autistaként hogy tudnék...

Autistaként hogy tudnék társkeresési szándékkal ismerkedni?

Figyelt kérdés

Korábban volt már ezzel kapcsolatosan kérdésem, akkor azt kérdeztem, létezik-e online társkereső autisták számára. Viszont egyértelműsítették, sőt, logikusan meg is érvelték, hogy miért nincs ilyen, és miért nem működőképes.


Párkapcsolatra való hajlam terén - ahogy látom - két dologban térek el : a kisebbik, hogy erős valószínűséggel aszexuális vagyok, VISZONT abszolúte nem aromantikus. Itt jön be a második, nagyobb eltérés, ami miatt az autizmusom ellenére szokatlan(ul) igényem lenne egy párkapcsolatra : Nagyon erősen érzem azt, hogy akkor lennék boldog, ha a magánéletemben egyetlen egy emberre összpontosíthatnék, egyetlen emberre fordítanám minden szabad időmet és érzelmi energiámat, mintsem hogy több ember (barátok) legyen az életem része, megosztott figyelemmel.


Amit még egy csomó érv és belső késztetés alapján eldöntöttem, hogy csak érintettel (autistával) szeretnék párkapcsolatot, csak ilyen lányról tudom elképzelni, hogy kompatibilis legyen Velem, hogy esetlegesen tudjon annyira szeretni, romantikusan vonzódni hozzám, etc.

Lehet, ez nem egy könnyű kikötés, de úgy érzem, ha egészséges emberek között próbálkoznék társkereséssel - ráadásul ez esetben rohadt nehéz kérdés, hogy titkoljam v. ne titkoljam az állapotomat (amit előbb-utóbb 1000%, hogy észrevennének), mikor mondjam el, stb. -, azzal mindenki csak rosszul járna és nem vezetne sehova se.


Mit tudnátok ajánlani? Milyen lépéseket tudnék tenni ez ügyben az életemben?



2021. okt. 10. 00:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
Az írásod alapján nem tűnsz másnak, mint az emberek többsége, simán találhatsz egy normális lányt is.
2021. okt. 10. 00:17
 2/17 anonim válasza:
Mondjuk ez egy nagyon jó kérdés, hogy az autista lányok hol ismerkednek, egyáltalán ismerkednek-e...
2021. okt. 10. 00:20
 3/17 anonim válasza:

Szerintem semmiképp ne titkold! Nehéz erre tanácsot adni kívülállóként. De szerintem jó a sima társkereső is, csak egyből őszintén írd le magadról, hogy milyen ember vagy, és kit keresel. Akkor nem fogsz fölösleges köröket futkosni, és csalódni.


Sajnos manapság a hagyományos társkeresés is nehéz, de biztos van sok hozzád hasonló lány. Nem reménytelen, hogy egymásra találjatok.

2021. okt. 10. 00:20
 4/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de akkor nyomatékosítom : Egészséges emberrel nem szeretnék - haveri alapon kívül - párkapcsolati szándékkal ismerkedni. Ez nekik is sokkal jobb (max. azt tudom elképzelni, hogy egy nagyon naív valaki, akinek valami miatt nincs (még) elég erős akarata, afféle szánalomból, "próbáljunk meg elfogadóak és megértőek lenni" alapon esélyt adna... amit úgy is valahol előbb-utóbb elbuknék), meg amúgy nekem is.


Igen, tudom, hogy az írásom alapján (annyira, avagy elsőre) nem tűnök annak. Mondjuk ez annak is köszönhető, hogy 15 évig - merem azt állítani - nagyon keményen dolgoztam azon, hogyha "kigyógyulni" soha nem is fogok tudni, de legalább amennyit lehet, javuljak.

Élőben is tudok egy ideig "színészkedni", kidolgozott algoritmusok és megfigyelés alapján... de hogy őszinte legyek, ezek néha nem is kicsit fárasztanak le. =/ (képzeljétek el úgy, mintha el kéne játszanotok úgy egy szerepet, vagy egy embert/foglalkozást, hogy kb. az egész szituációban úm. bedobnak titeket a mélyvízbe, és rengeteg dologra, ami nem jön nektek zsigerből, folyamatosan oda kell figyelni és ballanszolni).


De nem is ez a lényeg : a lényeg, hogy sajnos, vagy nem sajnos, de az én szociális, magatartásbeli és érzelmi világom jelentősen eltér a normálistól/egészségestől (szerencsére annyira nem vagyok a spektrum alján, hogy ez életképtelenséghez vezető mértékben legyen meg), amit csak egy hozzám hasonló auti tudna megérteni, átérezni, és ami nagyon fontos : ezzel azonosulni.

2021. okt. 10. 00:32
 5/17 A kérdező kommentje:

Az előzőt #1-esnek írtam le.


Egyébként diagnosztizálva voltam korábban. (de kérem, hogy ne erre éleződjön ki az eszmecsere)

2021. okt. 10. 00:33
 6/17 anonim válasza:
Légy őszinte, mond el az állapotod, csomó ember nincs ilyen téren diagnosztizálva, biztos hogy találni fogsz egy számodra megfelelő lányt (aki megért és mégsem szánalomból lesz veled, hanem azért aki vagy). #1-es voltam.
2021. okt. 10. 00:43
 7/17 anonim válasza:
Milyen nemű vagy?
2021. okt. 10. 11:54
 8/17 anonim válasza:
Nos,megértelek mert pánikbeteg vagyok, de határozott ember.Ha elmondom nem értik. Nem tudják kezelni és nem is érdekli őket csak hogy megkapjanak.Ráadásul már nem fiatal,de max 35-45 körül saccolnak. Egy normális őszinte kapcsolatot nem tudok összehozni mindenki hazudik.Már felnőtt a lányom, ő érte éltem tettem mindent,de már önálló.Nem érdekel hány éves lenne a társam csak ne használjon ki és ne akarjon megvenni! Szóval másnak is nehéz. :( Csak erőltetni tudom hogy olyan legyek amit elvárnak és igen az nagyon nehéz!! Befelé forduló csak kettesben érzem magam jól vagy egyedül amin kiakadnak és lenéznek.
2021. okt. 10. 13:13
 9/17 anonim válasza:

"Nagyon erősen érzem azt, hogy akkor lennék boldog, ha a magánéletemben egyetlen egy emberre összpontosíthatnék, egyetlen emberre fordítanám minden szabad időmet és érzelmi energiámat, mintsem hogy több ember (barátok) legyen az életem része, megosztott figyelemmel."


Itt fog elbukni a sztori. Ezt nem szabad mert ha vége akkor visz mindent mint a piros ász. F30

2021. okt. 10. 14:19
 10/17 anonim válasza:
9-es ez azért nem igaz mert, ha elment az egy társ attól még van család.Aztán jobb egyedül mint rossz társsal.
2021. okt. 10. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!